KULTURA

Divadlo se převléklo do červené

20. září 2017, 13:30, on
Šumperk - Uplynulou sobotu přivítal první hosty nově zrekonstruovaný interiér Divadla Šumperk. Na první pohled viditelnou změnou je především kolorace sálu, modrou barvu vystřídala červená.

 „V období prázdnin u nás proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Prostory určené pro diváky dostaly jednotný barevný design. Máme nové koberce a opravili jsme portály i paravány v lóžích. Nová je také podlaha jeviště včetně forbíny, plochu pokryla masivní olše,“ vypočítává inovace ředitel divadla Matěj Kašík. Další novinkou, která ale zůstane návštěvníkům skryta, je akustická úprava orchestřiště, jehož strop pokryly samozhášivé jehlany. Rekonstrukce stála přes dva milióny korun.


Foto: archiv DŠ
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.9.2017 07:25
Titulek: Divadlo se převléklo do červené
Autor: Zdenka
45
a k tomu přidáte fotku pořízenou v průběhu oprav.To je vidět diletantství celé redakce,to Vám nestojí za to dát vedle i fotku toho převléknutého divadla?Zamyslete se nad sebou a nad Vámi odváděnou prací.
Reagovat
Datum: 23.9.2017 07:44
Titulek: Re: Divadlo se převléklo do červené
Autor: ok
84
...není to diletanství redakce, koukněte, co je napsáno pod fotkou. Dle toho foto dodalo divadlo a pokud jen jednu (?) tak za to redakce nemůže.
Reagovat
Datum: 6.10.2017 21:23
Titulek: Re: Divadlo se převléklo do červené
Autor: Divadlo
65
Bylo dodáno víc fotografií.
Reagovat
Datum: 23.9.2017 07:44
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
27
109
Neměla by být úprava finančně velkorysejší, když šumperské divadlo, podle jeho ředitele, daleko umělecky předčí současnou domácí televizní tvorbu?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).