KULTURA

Divadlo Ďábel proti bohu na zámku ve Velkých Losinách

27. července 2018, 11:51, redakce, placená reklama
Divadlo Ďábel proti bohu na zámku ve Velkých Losinách Pod značkou Eagle Performance uvádíme divadelní inscenaci Marie Procházkové ĎÁBEL PROTI BOHU, a to na nádvoří zámku ve Velkých Losinách v autentických prostorách přímo spjatých s čarodějnickými procesy.

 Jediné představení nemá neomezenou kapacitu návštěvníků a proto, chcete-li mít jistotu své vlastní židle, místo si rezervujte nebo rovnou zakupujte vstupenky dle pokynů na plakátech a pozvánkách a na stránkách galerie, prodej zbylých vstupenek je také možný na zámku hodinu před představením, kdy bude i nádvoří otevřeno pro veřejnost.

A nudit se rozhodně nebudete, protože v rámci představení bude také zpřístupněna výstava Semerákův svět v galerii zámeckého letohrádku a přímo na nádvoří zámku vám občerstvení nabídne rodinná kavárna Pikola.

VIP vstupenka navíc obsahuje i prohlídku běžně nepřístupných prostor zámku, především márnice a Bobligovy ložnice. Baterku si raději vezměte s sebou.

Přijměte pozvání, nechejte se pohltit atmosférou zámku a přeneste se s námi do druhé poloviny 17.století do víru probíhajících inkvizičních procesů. Vraťte se s námi mezi skutečné historické postavy našeho regionu a naší vlastní historie. Inscenace nevychází přímo z Kaplického literárního Kladiva na čarodějnice, ani ze stejnojmenného legendárního Vávrova filmu. Odkazuje se spíše na historické prameny a divadelním jazykem vykresluje pouze události spojené se šumperským děkanem Lautnerem a jeho schovanky Zuzanky na pozadí Bobligem zinscenovaných čarodějnických procesů. Na scéně tedy můžete očekávat depresivní fanatismus, emocionální sílu, bezmocnost a beznaděj obětí, zděšení z inkvizičních praktik, konfiskaci majetku, ideologickou manipulaci lidí, boj za pravdu a fyzické zlomení.

Autorské dílo Marie Procházkové upravil a režie se ujal Michael Tarant, jehož práci charakterizuje vysoká múzičnost a emocionalita představení. Režisér je také jediným členem tvůrčího týmu, který není spjat s naším regionem.

V hodinovém představení na působivé, ale jednoduché dobové scéně Tomáše Wursta zazní originální hudba skladatele Darka Krále.

Herecké výkony se budou opírat především o profesionální herce šumperského divadla.

Spolupořadatelem a partnerem představení je zámek Velké Losiny a Obec Velké Losiny.

Speciální poděkování patří Divadlu Šumperk.

Představení by se nemohlo konat bez našich hlavních reklamních partnerů, firmy EKOZIS spol. s r.o. ze Zábřeha, v zastoupení Ing. Petra Blažka a firmy STAVEBNINY DAREK – Daniel Přikryl s.r.o. z Vikýřovic.

Reklamními partnery jsou dále firmy Agritec s.r.o., Ceramica Viviente s.r.o., Platit a.s., Farma Morava spol. s r.o. a Tomáš Kupka – KupKovoDřevo.

Všem podporovatelům děkujeme.

Tomáš Aberle, s využitím více zdrojů


Grafika Tomáš Wurst

Režisér Michael Tarant

Vstupenky si můžete rezervovat:


* V EAGLE GALLERY, Nemocniční 8a v Šumperku, otevřeno Po, St 8 – 16:30 hod, Út, Čt, Pá 8 - 16 hod
www.eaglegallery.cz, tel. 777 700 740, e-mail info@eaglegallery.cz
* NA ZÁMKU VELKÉ LOSINY, otevřeno Út – Ne 9:30 – 15:30 hod, So 9:30 – 14 hod
www.zamek-velkelosiny.cz, tel. 770 160 361

Rezervované a nevyzvednuté vstupenky budou v pátek 3.8. vráceny do prodeje.

Vstupenka na představení 250,- KČ
VIP vstupenka na představení 300,- KČ (omezený počet vstupenek)
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.