KULTURA

Divadlo Ďábel proti bohu na zámku ve Velkých Losinách

27. července 2018, 11:51, redakce, placená reklama
Divadlo Ďábel proti bohu na zámku ve Velkých Losinách Pod značkou Eagle Performance uvádíme divadelní inscenaci Marie Procházkové ĎÁBEL PROTI BOHU, a to na nádvoří zámku ve Velkých Losinách v autentických prostorách přímo spjatých s čarodějnickými procesy.

 Jediné představení nemá neomezenou kapacitu návštěvníků a proto, chcete-li mít jistotu své vlastní židle, místo si rezervujte nebo rovnou zakupujte vstupenky dle pokynů na plakátech a pozvánkách a na stránkách galerie, prodej zbylých vstupenek je také možný na zámku hodinu před představením, kdy bude i nádvoří otevřeno pro veřejnost.

A nudit se rozhodně nebudete, protože v rámci představení bude také zpřístupněna výstava Semerákův svět v galerii zámeckého letohrádku a přímo na nádvoří zámku vám občerstvení nabídne rodinná kavárna Pikola.

VIP vstupenka navíc obsahuje i prohlídku běžně nepřístupných prostor zámku, především márnice a Bobligovy ložnice. Baterku si raději vezměte s sebou.

Přijměte pozvání, nechejte se pohltit atmosférou zámku a přeneste se s námi do druhé poloviny 17.století do víru probíhajících inkvizičních procesů. Vraťte se s námi mezi skutečné historické postavy našeho regionu a naší vlastní historie. Inscenace nevychází přímo z Kaplického literárního Kladiva na čarodějnice, ani ze stejnojmenného legendárního Vávrova filmu. Odkazuje se spíše na historické prameny a divadelním jazykem vykresluje pouze události spojené se šumperským děkanem Lautnerem a jeho schovanky Zuzanky na pozadí Bobligem zinscenovaných čarodějnických procesů. Na scéně tedy můžete očekávat depresivní fanatismus, emocionální sílu, bezmocnost a beznaděj obětí, zděšení z inkvizičních praktik, konfiskaci majetku, ideologickou manipulaci lidí, boj za pravdu a fyzické zlomení.

Autorské dílo Marie Procházkové upravil a režie se ujal Michael Tarant, jehož práci charakterizuje vysoká múzičnost a emocionalita představení. Režisér je také jediným členem tvůrčího týmu, který není spjat s naším regionem.

V hodinovém představení na působivé, ale jednoduché dobové scéně Tomáše Wursta zazní originální hudba skladatele Darka Krále.

Herecké výkony se budou opírat především o profesionální herce šumperského divadla.

Spolupořadatelem a partnerem představení je zámek Velké Losiny a Obec Velké Losiny.

Speciální poděkování patří Divadlu Šumperk.

Představení by se nemohlo konat bez našich hlavních reklamních partnerů, firmy EKOZIS spol. s r.o. ze Zábřeha, v zastoupení Ing. Petra Blažka a firmy STAVEBNINY DAREK – Daniel Přikryl s.r.o. z Vikýřovic.

Reklamními partnery jsou dále firmy Agritec s.r.o., Ceramica Viviente s.r.o., Platit a.s., Farma Morava spol. s r.o. a Tomáš Kupka – KupKovoDřevo.

Všem podporovatelům děkujeme.

Tomáš Aberle, s využitím více zdrojů


Grafika Tomáš Wurst

Režisér Michael Tarant

Vstupenky si můžete rezervovat:


* V EAGLE GALLERY, Nemocniční 8a v Šumperku, otevřeno Po, St 8 – 16:30 hod, Út, Čt, Pá 8 - 16 hod
www.eaglegallery.cz, tel. 777 700 740, e-mail info@eaglegallery.cz
* NA ZÁMKU VELKÉ LOSINY, otevřeno Út – Ne 9:30 – 15:30 hod, So 9:30 – 14 hod
www.zamek-velkelosiny.cz, tel. 770 160 361

Rezervované a nevyzvednuté vstupenky budou v pátek 3.8. vráceny do prodeje.

Vstupenka na představení 250,- KČ
VIP vstupenka na představení 300,- KČ (omezený počet vstupenek)
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.