KULTURA

Divadlo chce zopakovat úspěšnou sezónu

26. července 2017, 11:00, Ondřej Polák
Divadlo chce zopakovat úspěšnou sezónu Šumperk - Nadcházející sezónou Divadlo Šumperk dramaturgicky naváže na sezónu uplynulou, která patří mezi nejúspěšnější v poslední době. Hlavním magnetem na diváky mají být situační komedie Mezi nebem a zemí a Sex na vlnách.

 „Příčinu úspěchu uplynulé sezóny vidíme v tom, že divadlo dokázalo dát na jevišti divákům velký příběh a tím je zaujmout, na rozdíl od naší současné filmové, ale hlavně televizní tvorby, která ne a ne velké příběhy najít,“ míní ředitel šumperského divadla Matěj Kašík.
„Po loňských inscenacích Cyrano a Manon připravujeme na sezónu 2017/2018 další velký dramatický titul Romeo a Julie. Jména obou milenců jsou notoricky známá, ale kdo má přeci jen mezery a nemůže si vzpomenout, jak přesně se do oné hrobky dostali, může si u nás brzy vědomosti doplnit,“ doplnil Matěj Kašík.

Kouzlo situační komedie

Publikum šumperského divadla se také rádo baví, takže vyhledává zábavné a veselé tituly. „To loni dokázala Dokonalá svatba, která byla divácky velmi úspěšná a hojně navštěvovaná i mimo předplatitelské skupiny,“ připomněl ředitel.
Právě kouzlo divadelní situační komedie je něco, co těžko nabídne televize nebo film. A šumperské divadlo uvede v příštím sezóně komedie hned dvě.
První už herci začali zkoušet a bude se jmenovat Mezi nebem a zemí. Odehrává se ve strašidelné vile slavného spisovatele detektivních příběhů. A straší v ní on sám, protože po smrti uvízl tak nějak "mezi nebem a zemí". Rozptýlení by mu mohl poskytnout mladý pár, který si vilu pronajme. On je totiž začínající spisovatel. Duchovi se naskýtá příležitost k dalšímu psaní prostřednictvím média. Ale dostat se mladému spisovateli do hlavy, to je opravdu komplikované. A přináší to samozřejmě řadu situací, při kterých budou diváci slzet smíchy.
„Druhou komedií je Sex na vlnách, kterou uvedeme v české premiéře. Pochází z pera neuvěřitelně plodného a úspěšného kanadského dramatika Norma Fostera, který doposud unikal hledáčku českých divadel i přes to, že se v Kanadě dočkal už za svého života festivalu vlastních her,“ podotkl Matěj Kašík.

Se zatajeným dechem

Divadlo Šumperk v příští sezóně uvede také humoristické představení Klapzubova jedenáctka či slavnou a léty prověřenou Voskovcovu a Werichovu úpravu amerického muzikálu Divotvorný hrnec. „Muzikál láká diváky do divadel po celém světě, a doufáme, že tomu tak bude i v Šumperku. Muzikál takového rozsahu uvádíme tak trošku se zatajeným dechem, protože technické nároky takové produkce jsou veliké,“ tuší divadelní šéf.
Divadlo Šumperk myslí každý rok také na nejmenší diváky, a proto i letos uvede dvě autorské pohádky Duhová zahrada a Příběhy mořského vlka. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.7.2017 15:11
Titulek: sjetej?
Autor: aNONYM
44
„Divadlo dokázalo dát na jevišti divákům velký příběh a tím je zaujmout, na rozdíl od naší současné filmové, ale hlavně televizní tvorby“ :))))))))) Co si ten principál dotovaného provinčního divadla píchá? Tak jsem se dlouho nenasmál.
Reagovat
Datum: 16.8.2017 19:40
Titulek: Re: sjetej?
Autor: aNONYM
20
Tak už mi to odmínusoval celý sbor šumperských béček?
Reagovat