KULTURA

Divadlo chce zopakovat úspěšnou sezónu

26. července 2017, 11:00, Ondřej Polák
Divadlo chce zopakovat úspěšnou sezónu Šumperk - Nadcházející sezónou Divadlo Šumperk dramaturgicky naváže na sezónu uplynulou, která patří mezi nejúspěšnější v poslední době. Hlavním magnetem na diváky mají být situační komedie Mezi nebem a zemí a Sex na vlnách.

 „Příčinu úspěchu uplynulé sezóny vidíme v tom, že divadlo dokázalo dát na jevišti divákům velký příběh a tím je zaujmout, na rozdíl od naší současné filmové, ale hlavně televizní tvorby, která ne a ne velké příběhy najít,“ míní ředitel šumperského divadla Matěj Kašík.
„Po loňských inscenacích Cyrano a Manon připravujeme na sezónu 2017/2018 další velký dramatický titul Romeo a Julie. Jména obou milenců jsou notoricky známá, ale kdo má přeci jen mezery a nemůže si vzpomenout, jak přesně se do oné hrobky dostali, může si u nás brzy vědomosti doplnit,“ doplnil Matěj Kašík.

Kouzlo situační komedie

Publikum šumperského divadla se také rádo baví, takže vyhledává zábavné a veselé tituly. „To loni dokázala Dokonalá svatba, která byla divácky velmi úspěšná a hojně navštěvovaná i mimo předplatitelské skupiny,“ připomněl ředitel.
Právě kouzlo divadelní situační komedie je něco, co těžko nabídne televize nebo film. A šumperské divadlo uvede v příštím sezóně komedie hned dvě.
První už herci začali zkoušet a bude se jmenovat Mezi nebem a zemí. Odehrává se ve strašidelné vile slavného spisovatele detektivních příběhů. A straší v ní on sám, protože po smrti uvízl tak nějak "mezi nebem a zemí". Rozptýlení by mu mohl poskytnout mladý pár, který si vilu pronajme. On je totiž začínající spisovatel. Duchovi se naskýtá příležitost k dalšímu psaní prostřednictvím média. Ale dostat se mladému spisovateli do hlavy, to je opravdu komplikované. A přináší to samozřejmě řadu situací, při kterých budou diváci slzet smíchy.
„Druhou komedií je Sex na vlnách, kterou uvedeme v české premiéře. Pochází z pera neuvěřitelně plodného a úspěšného kanadského dramatika Norma Fostera, který doposud unikal hledáčku českých divadel i přes to, že se v Kanadě dočkal už za svého života festivalu vlastních her,“ podotkl Matěj Kašík.

Se zatajeným dechem

Divadlo Šumperk v příští sezóně uvede také humoristické představení Klapzubova jedenáctka či slavnou a léty prověřenou Voskovcovu a Werichovu úpravu amerického muzikálu Divotvorný hrnec. „Muzikál láká diváky do divadel po celém světě, a doufáme, že tomu tak bude i v Šumperku. Muzikál takového rozsahu uvádíme tak trošku se zatajeným dechem, protože technické nároky takové produkce jsou veliké,“ tuší divadelní šéf.
Divadlo Šumperk myslí každý rok také na nejmenší diváky, a proto i letos uvede dvě autorské pohádky Duhová zahrada a Příběhy mořského vlka. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.7.2017 15:11
Titulek: sjetej?
Autor: aNONYM
85
102
„Divadlo dokázalo dát na jevišti divákům velký příběh a tím je zaujmout, na rozdíl od naší současné filmové, ale hlavně televizní tvorby“ :))))))))) Co si ten principál dotovaného provinčního divadla píchá? Tak jsem se dlouho nenasmál.
Reagovat
Datum: 16.8.2017 19:40
Titulek: Re: sjetej?
Autor: aNONYM
61
Tak už mi to odmínusoval celý sbor šumperských béček?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.