KULTURA

Divadelní přehlídka O Václava nabídne 18 představení

30. října 2013, 17:57, redakce, zd
Zábřeh - Letošní sedmý ročník celostátní přehlídky neprofesionálních divadelních souborů O Václava z Václavova se letos rozšíří i do Zábřeha. Přehlídka získává rok od roku větší ohlas, o čemž svědčí nejen množství, ale i kvalita přihlášených souborů.

 „Přestože jsme přehlídku rozšířili na dva víkendy a dvě části – zábřežskou a václavovskou, museli jsme odmítnout například soubory z Králík, Poděbrad nebo Sokolova,“ uvedl Jiří Matějček z václavovského divadelního souboru. V celkem sedmi dnech od 8. do 10. a následně od 14. do 17. listopadu nabídnou organizátoři v Zábřehu a poté ve Václavově celkem osmnáct představení v podání šestnácti souborů. Přitom většina z nich má ve světě amatérského divadla zvučné jméno, jedná se o vítěze krajských a národních přehlídek a jejich inscenace patří k tomu nejlepšímu, co je na českých a moravských prknech k vidění.

První část soutěžní přehlídky, během níž herci budou usilovat o stylizovanou sošku sv. Václava, patrona Václavova, proběhne od pátku 8. do neděle 10. listopadu v sále kulturního domu v Zábřehu, následující víkend pak soubory obsadí prostory kulturního domu ve Václavově. V Zábřehu vystoupí soubory ze Starého Města pod Sněžníkem, Přerova, Bludova, Brna a Jiříkovic, ve Václavově pak dalších jedenáct souborů.

Pravidelní diváci festivalu zde budou moci opět vidět soubory, které jsou držiteli Václava z minulých ročníků jako SemTamFór Slavičín, Ty-já-tr Praha nebo divadelní soubor Kroměříž. Všechny diváky jistě zaujmou výkony výtečného studentského souboru z Lanškrouna, před půlnocí pobaví lehce nemravná hra mladého souboru z Hradce Králové, šokuje a současně nadchne hra Testosteron v podání sedmi mužů z Prostějova. Pro nejmenší diváky je připravena tradiční pohádka. I letos společnost amatérských souborů doplní václavovští divadelníci s úspěšnou tragikomedií Paní plukovníková.

Dobrou zprávou je, že vstupenky na zábřežská představení lze zakoupit ve všech prodejních místech Zábřežské kulturní, a to za cenu 50 korun. V zábřežském infocentru však nabízejí i permanentku, ta vyjde na každou část přehlídky na symbolickou stokorunu.

Přehlídka O Václava 2013 se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Zábřeh, záštitu nad ní převzal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. Na organizaci divadelního festivalu se budou podílet také ochotníci ze zábřežského souboru. Podrobný program obou částí přehlídky lze nalézt na webových stránkách kulturak.info nebo ds-vaclavov.webnode.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.