KULTURA

Divadelní jaro v Zábřeze láká na tři komedie

19. dubna 2017, 07:00, Ondřej Polák
Divadelní jaro v Zábřeze láká na tři komedie Zábřeh - V zábřežském kulturním domě se schyluje k další divadelní události. Tu slibuje komediální kus pražského divadla Palace s názvem Vše o mužích, v němž exceluje herecké trio Filip Blažek, Maroš Kramár a Filip Slaný. Publikum je zváno do kulturního domu ve středu 19. dubna.

 Hra chorvatského spisovatele Mira Gavrana v sobě skrývá zajímavé příběhy různých mužských typů. „Komedie Vše o mužích u nás před čtyřmi lety bodovala, proto jsme se rozhodli znovu ji nasadit, a to mimo divadelní předplatné,“ uvedl produkční Vratislav Jarmar k představení, které je v Zábřeze již několik týdnů vyprodané.

Hra o ztraceném mládí

Příznivci Thálie, kteří vstupenky na zmiňované představení nesehnali, však nemusí věšet hlavu. Zábřežská kulturní stále nabízí vstupenky na následující atraktivní divadelní pořad, slovenskou komedii Rybárik kráľovský s hereckými legendami Emílií Vášáryovou, Milanem Lasicou a Milanem Kňažkem.
Kus zachycuje trojici sedmdesátníků, kdy stárnoucí spisovatel žije na svém panství pouze s věrným sluhou a vzpomíná na bohatýrské časy. Když se dozví, že zemřel jeho úhlavní sok v lásce, pozve rovnou z pohřbu svoji velkou lásku k sobě a pokusí se ji na stará kolena požádat o ruku. „Dějem hry symbolicky prolétá ledňáček jako symbol ztraceného mládí či unikající naděje,“ vysvětluje název hry Vratislav Jarmar a dodává, že představení se v zábřežské kulturáku odehraje v sobotu 29. dubna.

Manželský čtyřúhelník

Do třetice všeho dobrého čeká další komedie na zábřežské diváky v červnu. Ztřeštěnou komedii Manželský čtyřúhelník, ve které se objeví Martin Kraus, Michaela Badinková, Dana Homolová a Daniel Rous, naplánovala produkce zábřežského kulturáku na nádvoří bývalého zábřežského hradu. „Na toto divadelní představení zveme zájemce ve středu 7. června, uskuteční se pod otevřeným nebem v rámci druhého ročníku festivalu Hvězdy na hradě,“ uzavřel Jarmar.


Foto: archiv

Emílie Vášáryová, Milan Lasica a Milan Kňažko přivezou do Zábřeha slovenskou komedii Rybárik kráľovský.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.