ZPRÁVY

Diplom převzali další zachránci

29. června 2012, 07:30, ar
Diplom převzali další zachránci Šumperk - Milan Polášek, Kateřina Zelená a Lenka Vavříková se ve čtvrtek 28. června zařadili do nepočetné skupiny lidí, kteří si letos od šumperské radnice převzali ocenění za záchranu života. Trojlístek kantorů šumperského gymnázia svým takřka profesionálním zásahem zachránil život devatenáctileté studentce. Ta se na začátku letošního roku zhroutila při hodině tělesné výchovy, navzdory nízkému věku ji postihl infarkt.

„Rozhodně šlo ze strany učitelů o precizně poskytnutou první pomoc, stojím si za tím, že nebýt nich, nebyla by dnes dívka mezi živými,“ zdůraznila přínos gymnazijních pedagogů zdravotnice ze šumperské záchranné služby, jejíž lékař v resuscitaci dívky pokračoval téměř hodinu. Dnes už dvacetiletá Iva Polášková zkolabovala přímo v tělocvičně, zákeřná srdeční příhoda jí atakovala zcela nečekaně. „Původně jsme měli podezření na nějaký epileptický záchvat nebo něco podobného. Hned jak jsme viděli, že se její stav dál zhoršuje, tak jsme začali s oživováním,“ přiblížil okolnosti dramatického případu Polášek. Zachráněná studentka byla po několika dnech v nemocnici propuštěna do domácího léčení, celá příhoda nezanechala na jejím zdraví žádné následky.

Šumperským zachráncům předal ocenění starosta města Zdeňek Brož a Martin Žaitlik, který je předsedou občanského sdružení Bezpečný Šumperk. Právě tato organizace přišla s nápadem podobné skutky veřejně oceňovat.


Foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.