ZPRÁVY

Diplom převzali další zachránci

29. června 2012, 07:30, ar
Diplom převzali další zachránci Šumperk - Milan Polášek, Kateřina Zelená a Lenka Vavříková se ve čtvrtek 28. června zařadili do nepočetné skupiny lidí, kteří si letos od šumperské radnice převzali ocenění za záchranu života. Trojlístek kantorů šumperského gymnázia svým takřka profesionálním zásahem zachránil život devatenáctileté studentce. Ta se na začátku letošního roku zhroutila při hodině tělesné výchovy, navzdory nízkému věku ji postihl infarkt.

„Rozhodně šlo ze strany učitelů o precizně poskytnutou první pomoc, stojím si za tím, že nebýt nich, nebyla by dnes dívka mezi živými,“ zdůraznila přínos gymnazijních pedagogů zdravotnice ze šumperské záchranné služby, jejíž lékař v resuscitaci dívky pokračoval téměř hodinu. Dnes už dvacetiletá Iva Polášková zkolabovala přímo v tělocvičně, zákeřná srdeční příhoda jí atakovala zcela nečekaně. „Původně jsme měli podezření na nějaký epileptický záchvat nebo něco podobného. Hned jak jsme viděli, že se její stav dál zhoršuje, tak jsme začali s oživováním,“ přiblížil okolnosti dramatického případu Polášek. Zachráněná studentka byla po několika dnech v nemocnici propuštěna do domácího léčení, celá příhoda nezanechala na jejím zdraví žádné následky.

Šumperským zachráncům předal ocenění starosta města Zdeňek Brož a Martin Žaitlik, který je předsedou občanského sdružení Bezpečný Šumperk. Právě tato organizace přišla s nápadem podobné skutky veřejně oceňovat.


Foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.