SPORT

Dietos touží po červeném peklu, čeká je boj o ligové finále

21. června 2017, 17:30, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Dietos touží po červeném peklu, čeká je boj o ligové finále Šumperk, Zlín – Budou mít výhodu domácího prostředí. Na druhou stranu je čeká silný soupeř a největší favorit, který je v prvním vzájemném utkání deklasoval o 28 bodů. Vrchol základní části ve východní skupině čtvrté ligy amerického fotbalu mezi Šumperkem a Třincem je za dveřmi a Dietos věří, že je v neděli od tří hodin odpoledne požene dopředu plný dům.

 „Doslova mobilizujeme všechny naše fanoušky a sportovní příznivce napříč okresem. Hrát se bude o postup do ligového finále, což samo o sobě mluví za všechno. Každý, kdo přijde v červeném svršku, bude automaticky zařazen do poločasové soutěže. Pojďme společně vytvořit červené peklo!“ burcoval tiskový mluvčí šumperského klubu Milan Kolařík.
Dietos vyhráli čtyři zápasy z pěti a pokud míní vystoupat až na vrchol, musí třinecké Žraloky porazit vysokým rozdílem. „Je to hendikep, ale určitě se o to pokusíme. Kdyby to nevyšlo, tak se chceme aspoň rozloučit ve vítězném duchu. Každého z nás to láká, nadupanému Třinci máme co vracet,“ připomněl Kolařík.
Jeho bratranec plní v týmu ze Šumperka roli hrajícího kouče. Výhra 10:6, kterou Dietos přivezli ze Zlína, je udržela ve hře o titul. „Měla být povinná, nakonec bych ji označil spíše za utrápenou. O to víc si ale cením přístupu všech hráčů,“ prohlásil po návratu z valašského města. „Teď už můžeme do našich hlav pustit utkání s Třincem a všechny myšlenky i přípravy směrovat k tomuto vrcholu. V přímém souboji si to rozdáme o finálovou účast a já jen můžu doufat, že nás přijde na Tyršův stadión podpořit co nejvíce diváků. Za celý tým slibuji, že na hřišti necháme opravdu všechno,“ ujišťoval odhodlaně trenér Dietos Jan Kolařík.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

1. Třinec 4 výhry – 0 proher (149:19), 2. Šumperk 4-1 (94:51), 3. Brno 1-3 (33:122), 4. Zlín 0-5 (31:115).

PROGRAM ŠUMPERKA

16. DUBNA: Šumperk – Zlín 14:7. 30. DUBNA: Třinec – Šumperk 32:3. 7. KVĚTNA: Šumperk – Brno 31:0. 27. KVĚTNA: Brno – Šumperk 6:36. 10. ČERVNA: Zlín – Šumperk 6:10. 25. ČERVNA: 15.00 Šumperk – Třinec.


Foto: Petr Koval

Mužstvo Jana Šmída udělá pro úspěch cokoliv. Klidně se postaví i na hlavu, když to bude potřeba.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.