SPORT

Dietos jako z partesu, po Sígrech vyučovali i trutnovské Jezdce

15. května 2019, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Dietos jako z partesu, po Sígrech vyučovali i trutnovské Jezdce Trutnov – Nešlo ani tak o to, kdo vyhraje, ale jak moc výrazný bude závěrečný rozdíl ve skóre. Hráči amerického fotbalu ze Šumperka nakročili do nové sezóny způsobem, který patří mezi nejpovedenější v celé klubové historii. Po brněnských Sígrech názorně vyučovali i trutnovské Jezdce.

TŘETÍ LIGA
TRUTNOV RANGERS – ŠUMPERK DIETOS 10:47 (0:14, 3:13, 0:7, 7:13)


Dietos byli hned od úvodního výkopu dominantním týmem, který tvrdil muziku na všech postech. Obrana držela Rangers v dostatečné vzdálenosti od endzóny, a tak se hned zkraje zápasu mohl předvést natěšený útok. Rychlík Jan Kuruc upláchl domácím zadákům stylem jamajského sprintera a po 60yardových bězích zajistil svým barvám uklidňující vedení. Oběma výpadům předcházely povedené bloky ofenzivních hráčů.

Šumperští bombarďáci vyladili mířidla ve hře vzduchem a mix sestavený z kratších a delších pasových pokusů byl oku lahodící. I když na začátku druhé čtvrtiny působili až příliš rozvášněným dojmem a zbytečnými emočními záseky donutili trenéra Kolaříka k vybrání neplánovaného oddechového času, dali se zase rychle dohromady a plynule pokračovali v nastoleném trendu.

Hlavní tvůrce Kolařík hned třikrát vybídl ke skórování Pavla Kupku a ten se blýskl ceněným hattrickem. Mezitím si stačil užít šestibodovou slávu spoluhráč Matěj Vrážel, a po třetím zápisu produktivního Kupky se konečně usmálo štěstí také na Marka Havlíčka. Trutnov se na první touchdown zmohl až za rozhodnutého stavu 47:3. „Podle výsledku by se mohlo zdát, že utkání proběhlo hladce. Trochu nám to drhlo v momentech, které byly důsledkem nervózního a podrážděného chování týmu. Proto jsem považoval za nezbytné zasáhnout a všem vysvětlit, že takhle by to nešlo,“ vrátil se do víru dění hrající kouč Jan Kolařík. „Přestože nás úspěšný vstup do sezóny těší, je potřeba vítězné zápasy hodit za hlavu a plně se soustředit na další utkání. Jako kdyby dvě výhry nebyly. Nesmíme podcenit žádný detail,“ upozorňoval šumperský kormidelník.

POŘADÍ

1. Šumperk 100 procent (skóre 80:10), 2. Zlín 100 (43:18), 3. Brno II. 50 (42:54), 4. Mladá Boleslav 50 (10:31), 5. Liberec 0 (27:52), 6. Trutnov 0 (28:65).
DALŠÍ PROGRAM: 25. května: 14.00 Liberec – Šumperk. 2. června: 15.00 Šumperk – Mladá Boleslav. 15. června: 15.00 Šumperk – Trutnov. 30. června: Zlín – Šumperk.


Foto: Josef Štefan

Ačkoliv je Martin Bartoš ryze ofenzivní plejer, dobrou práci dokáže zastat i v obraně. Po úspěšné skládce si zrovna něco „vyřizuje“ s nejlepším hráčem na domácí straně. „Tudy ne, kamaráde. Jinak tě to bude bolet i příště…“

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.