SPORT

Dietos jako z partesu, po Sígrech vyučovali i trutnovské Jezdce

15. května 2019, 16:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Dietos jako z partesu, po Sígrech vyučovali i trutnovské Jezdce Trutnov – Nešlo ani tak o to, kdo vyhraje, ale jak moc výrazný bude závěrečný rozdíl ve skóre. Hráči amerického fotbalu ze Šumperka nakročili do nové sezóny způsobem, který patří mezi nejpovedenější v celé klubové historii. Po brněnských Sígrech názorně vyučovali i trutnovské Jezdce.

TŘETÍ LIGA
TRUTNOV RANGERS – ŠUMPERK DIETOS 10:47 (0:14, 3:13, 0:7, 7:13)


Dietos byli hned od úvodního výkopu dominantním týmem, který tvrdil muziku na všech postech. Obrana držela Rangers v dostatečné vzdálenosti od endzóny, a tak se hned zkraje zápasu mohl předvést natěšený útok. Rychlík Jan Kuruc upláchl domácím zadákům stylem jamajského sprintera a po 60yardových bězích zajistil svým barvám uklidňující vedení. Oběma výpadům předcházely povedené bloky ofenzivních hráčů.

Šumperští bombarďáci vyladili mířidla ve hře vzduchem a mix sestavený z kratších a delších pasových pokusů byl oku lahodící. I když na začátku druhé čtvrtiny působili až příliš rozvášněným dojmem a zbytečnými emočními záseky donutili trenéra Kolaříka k vybrání neplánovaného oddechového času, dali se zase rychle dohromady a plynule pokračovali v nastoleném trendu.

Hlavní tvůrce Kolařík hned třikrát vybídl ke skórování Pavla Kupku a ten se blýskl ceněným hattrickem. Mezitím si stačil užít šestibodovou slávu spoluhráč Matěj Vrážel, a po třetím zápisu produktivního Kupky se konečně usmálo štěstí také na Marka Havlíčka. Trutnov se na první touchdown zmohl až za rozhodnutého stavu 47:3. „Podle výsledku by se mohlo zdát, že utkání proběhlo hladce. Trochu nám to drhlo v momentech, které byly důsledkem nervózního a podrážděného chování týmu. Proto jsem považoval za nezbytné zasáhnout a všem vysvětlit, že takhle by to nešlo,“ vrátil se do víru dění hrající kouč Jan Kolařík. „Přestože nás úspěšný vstup do sezóny těší, je potřeba vítězné zápasy hodit za hlavu a plně se soustředit na další utkání. Jako kdyby dvě výhry nebyly. Nesmíme podcenit žádný detail,“ upozorňoval šumperský kormidelník.

POŘADÍ

1. Šumperk 100 procent (skóre 80:10), 2. Zlín 100 (43:18), 3. Brno II. 50 (42:54), 4. Mladá Boleslav 50 (10:31), 5. Liberec 0 (27:52), 6. Trutnov 0 (28:65).
DALŠÍ PROGRAM: 25. května: 14.00 Liberec – Šumperk. 2. června: 15.00 Šumperk – Mladá Boleslav. 15. června: 15.00 Šumperk – Trutnov. 30. června: Zlín – Šumperk.


Foto: Josef Štefan

Ačkoliv je Martin Bartoš ryze ofenzivní plejer, dobrou práci dokáže zastat i v obraně. Po úspěšné skládce si zrovna něco „vyřizuje“ s nejlepším hráčem na domácí straně. „Tudy ne, kamaráde. Jinak tě to bude bolet i příště…“

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.