SPORT

Diagnóza? Celoživotní „postižení“ motorismem. Parta ze Zábřeha válí

28. února 2018, 14:00, Petr Fišer
Diagnóza? Celoživotní „postižení“ motorismem. Parta ze Zábřeha válí Zábřeh - Sešli se v Zábřeze na jaře roku 2005. Spojovalo je nejen stejné věkové rozpětí mezi padesáti a šedesáti lety, ale i celoživotní „postižení“ motorismem. Někteří zamlada aktivně závodili, jiní pomáhali při pořádání nejrůznějších sportovních akcí nebo fungovali jako mechanici jezdců. Tehdy v nich uzrálo přesvědčení, že ještě nepatří do starého železa a že by mohli něco dokázat jako motocykloví závodníci. Jak všechno dopadlo?

 Parta stejně zapálených nadšenců se rozhodla startovat na silničních okruzích v mezinárodním přeboru republiky historických motocyklů vyrobených do roku 1978. Tedy „závoďáků“, které ve slavné minulosti sedlaly takové celebrity jako Šťastný, Parus, Havel či Baláž.
Na zábřežské půdě vznikl tým Moto Racing Školská, jehož členové v nejednom ohledu překonávají sami sebe. První sezónu přitom zahájili jen ve dvou jezdcích. Později se připojovali další, až vzniklo seskupení sedmi odhodlaných válečníků. I když jim věk přidal na číselném označení, vůbec na to nedbají. Naopak zrají jako víno. Rok co rok přivážejí ze slavnostního vyhlášení v Hořicích cenné vavříny. Jinak tomu nebylo ani letos.
O reprezentantech Zábřeha bylo znovu slyšet. Ve třídě do 175 ccm se ve čtyřicetičlenné konkurenci umístil na čtvrté pozici populární hajný Václav Drábek. Od nejnižšího stupínku na „bedně“ ho dělil jediný bod. Prosadil se díky dravému stylu a vynikajícímu motocyklu, který zdědil po šumperském kolegovi Rybkovi. 
Převeliká radost z bronzového úspěchu v kubatuře do 350 ccm pohltila příkladného bojovníka Miroslava Baklíka. Na spolehlivě fungující Jawě se mu podařilo dobýt stupně vítězů vůbec poprvé. 
Po roční přestávce se na medailové pódium vrátil Marek Kratochvíl. Jeho Matcheless 350 jej dovezl na celkovou druhou příčku v dané kategorii. Ani výsledný result Aloise Petrovského v nesilnějších tisícovkách nezklamal. Udržel každoroční standard a za odměnu mohl juchat nad parádním vysvědčením se „stříbrným“ vyznamenáním.
Zábřeh se pyšní i jedním republikovým přeborníkem. Vítězný trůn si znovu pronajal Drahoš Srovnal (175 ccm). Na legendární „Čízí“ se prezentoval kvalitními výkony, které měly vysokou úroveň. Jen tím přidal další důkaz o tom, že se s Moto Racing týmem musí dál vážně počítat. „Všichni si velmi vážíme přízně našich fanoušků, kteří pravidelně sledují, jak se nám daří. V letošním roce se seriál závodů pojede na tratích v Jičíně, Nepomuku, Brně a začátkem září tradičně i v Branné, kam už dnes každého příznivce co nejsrdečněji zveme. Uděláme maximum pro to, abychom ani tentokrát nikoho nezklamali,“ shodovala se jako jeden muž sehraná skupina kolem Marka Kratochvíla.


Foto: red

To je tak, když svému řemeslu rozumíte a ovládáte ho na velmi dobré úrovni. Kdo umí, ten umí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.