KULTURA

Děti zamávají létu z vyprošťovacího tanku

31. srpna 2016, 13:00, Ondřej Polák
Děti zamávají létu z vyprošťovacího tanku Vikýřovice - Jízda vyprošťovacím tankem bude největší lákadlo zábavní akce, kterou na sobotu 3. září připravuje Muzeum silnic ve Vikýřovicích. Děti se rozloučí s prázdninami bohatým programem.

 „Tank je náš unikátní sbírkový předmět, který je veřejnosti zatím předváděn jen při mimořádných příležitostech. Sobotní odpoledne nabídne letos poslední možnost projet se na tanku a vyzkoušet si jeho řízení,“ uvedla vedoucí muzea Alena Turková.
Součástí programu bude přednáška o historii československého četnictva, kterou od 15 hodin povede plukovník Michal Dlouhý. Autor řady odborných prací i populárně naučných knih, právník, policista a historik byl mj. také spoluautorem předlohy k seriálu Četnické humoresky. Dlouhého přednáška bude spojena s autogramiádou a prodejem jeho knih. Během odpoledne ale dostanou malí i velcí návštěvníci příležitost poznat i práci současných „dopraváků“, ať už na výstavě o dopravní policii nebo projížďkou po dopravním hřišti.
Vstupenky na akci, která potrvá od 14 do 18 hodin, jsou slosovatelné o hodnotné ceny.


Foto: ms

Zábavní program v Muzeu silnic nabídne letos poslední možnost projet se v tanku a vyzkoušet si jeho řízení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.8.2016 13:54
Titulek: slabota
Autor: aNONYM
souhlas
59
nesouhlas
134
Tank bez kanónu není tank, ale imitace.
Reagovat
Datum: 1.9.2016 08:22
Titulek: Re: slabota
Autor: Tutlík-pif-paf
118
Mašínfíra je sám náčelník Skrbek, nemá helmu aby ho bylo poznat. Za chvíli bude obnovená základní vojenská služba, tak si děcka-tankisté užijí v tanku jako kanonenfutr. V EU armádě.
Reagovat
Datum: 4.9.2016 19:33
Titulek: Re: slabota
Autor: Jaroslav Strnad
52
Jsi opravdu tak trochu Ťulík, ten řidič není opravdu náčelník Skrbek.

Tak troch slepota, co??
Reagovat
Datum: 4.9.2016 17:39
Titulek: Nový vedoucí bezpečnostní rady Městského úřadu Šumperk
Autor: Občanská hlídka
45
Rado Skrbku, tak co, kdo vyhraje výběrové řízení na nového vedoucího bezpečnostní rady Městského úřadu Šumperk, nástup od 1. ledna 2017? Doufám, že se nepřihlásil ten lump Milan Pospíšek???!!!


Výběrové řízení
Číslo jednací: MUSP 67165/2016
Den vyvěšení: 30.6.2016
Den sejmutí: 1.9.2016
Zdroj oznámení: MěÚ - kancelář tajemníka
Typ oznámení: Výběrové řízení
Městský úřad Šumperk oznamuje vyhlášení výběrového řízení dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, na obsazení pozice vedoucího bezpečnostní rady Městského úřadu Šumperk.

Hlavní zaměření činnosti:
vedoucí bezpečnostní rady
Místo výkonu práce: Městský úřad Šumperk
Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou, 10. platová třída dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, a nař. vlády č. 222/2010 Sb., kterým se stanoví katalog prací ve veřejných složkách a správě, v platném znění. Nástup od 1.1.2017 nebo dle dohody. Písemné přihlášky zasílejte na MěÚ Šumperk, nám. Míru č. 1, Šumperk, k rukám tajemníka PaedDr. Petra Holuba nejpozději do 31.8.2016.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.