ZPRAVODAJSTVÍ

Děti z mateřských škol budou opět poznávat řemesla

9. října 2019, 10:00, redakce, placená reklama
Děti z mateřských škol budou opět poznávat řemesla Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk v tomto školním roce opět uvítá ve svých prostorách žáky předškolního věku v rámci projektu „Poznávej svět, poznej povolání“.

Během programu s časovou dotací 2,5 hodiny budou děti procházet čtyřmi stanovišti dle řemeslných oborů: kadeřník, prodavač, truhlář a stavitel. Vyzkouší si jednotlivé profese a hravou formou budou poznávat specifika jednotlivých řemesel včetně náplně práce.
Věříme, že se dětem bude program opět líbit. Navážeme na loňský rok, kdy se projektu zúčastnilo 280 dětí z 12 mateřských a 2 základních škol ze Šumperska a Zábřežska, jejichž odezvy byly velice pozitivní. Přesvědčit se o tom můžete v krátkém videu zde.
„Jménem dětí i jménem svým chci poděkovat za velmi zdařilou akci. Vše bylo pěkně a přitažlivě připraveno. Obzvlášť mě zaujala trpělivost a laskavost všech, kteří nás akcí provázeli.
Díky nim se tato událost stala pro děti velkým zážitkem a ihned druhý den si „vybudovaly" v MŠ velké kadeřnictví a přibylo spoustu zajímavých účesů. Kluci si zase zopakovali stavbu zdí z kostek,“ napsala po účasti na programu jedna paní učitelka ze zapojených mateřských škol.
„Jsme velice rádi za pozitivní zpětné vazby a velký zájem ze strany mateřských škol, o čemž svědčí fakt, že již teď máme zaplněné vypsané termíny na tento školní rok,“ uvádí Dagmar Evjáková, která stojí za myšlenkou projektu a zároveň děkuje i firmě Pars nova a.s. za opětovně poskytnuté pastelky, omalovánky a další dárečky pro děti.

Tento projekt Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk realizovaný ve spolupráci s MAS Šumperský venkov a MAS Horní Pomoraví bude již druhý školní rok probíhat pod záštitou projektu „Místní akční plány vzdělávání“ na území ORP Šumperk a Zábřeh.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.