ZPRAVODAJSTVÍ

Děti z mateřských škol budou opět poznávat řemesla

9. října 2019, 10:00, redakce, placená reklama
Děti z mateřských škol budou opět poznávat řemesla Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk v tomto školním roce opět uvítá ve svých prostorách žáky předškolního věku v rámci projektu „Poznávej svět, poznej povolání“.

Během programu s časovou dotací 2,5 hodiny budou děti procházet čtyřmi stanovišti dle řemeslných oborů: kadeřník, prodavač, truhlář a stavitel. Vyzkouší si jednotlivé profese a hravou formou budou poznávat specifika jednotlivých řemesel včetně náplně práce.
Věříme, že se dětem bude program opět líbit. Navážeme na loňský rok, kdy se projektu zúčastnilo 280 dětí z 12 mateřských a 2 základních škol ze Šumperska a Zábřežska, jejichž odezvy byly velice pozitivní. Přesvědčit se o tom můžete v krátkém videu zde.
„Jménem dětí i jménem svým chci poděkovat za velmi zdařilou akci. Vše bylo pěkně a přitažlivě připraveno. Obzvlášť mě zaujala trpělivost a laskavost všech, kteří nás akcí provázeli.
Díky nim se tato událost stala pro děti velkým zážitkem a ihned druhý den si „vybudovaly" v MŠ velké kadeřnictví a přibylo spoustu zajímavých účesů. Kluci si zase zopakovali stavbu zdí z kostek,“ napsala po účasti na programu jedna paní učitelka ze zapojených mateřských škol.
„Jsme velice rádi za pozitivní zpětné vazby a velký zájem ze strany mateřských škol, o čemž svědčí fakt, že již teď máme zaplněné vypsané termíny na tento školní rok,“ uvádí Dagmar Evjáková, která stojí za myšlenkou projektu a zároveň děkuje i firmě Pars nova a.s. za opětovně poskytnuté pastelky, omalovánky a další dárečky pro děti.

Tento projekt Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk realizovaný ve spolupráci s MAS Šumperský venkov a MAS Horní Pomoraví bude již druhý školní rok probíhat pod záštitou projektu „Místní akční plány vzdělávání“ na území ORP Šumperk a Zábřeh.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru