ZPRAVODAJSTVÍ

Děti z DD a horničtí sirotci prožili parádní víkend

30. září 2015, 00:00, redakce
Svatováclavský prodloužený víkend prožili na turistické základně Myšinec v Oderských vrších společně kluci a holky z dětských domovů ze Správné pětky a děti s maminkami z Barborky. Tento spolek se stará o rodiny, kterým při práci v podzemí zemřel tatínek. Hlavním partnerem akce byla společnost Lesy České republiky.

 „Díky grantu společnosti Lesy ČR jsme mohli připravit program plný dobrodružství a zážitků. Máme z toho radost, protože tyto děti si to opravdu zaslouží,“ řekla Ivana Sobolová, předsedkyně pořadatelské organizace Duha Zámeček.

Účastníci si užili akvapark v Kravařích i HEIpark s bobovou dráhou a dalšími atrakcemi v Tošovicích, vytvořili spoustu výrobků ve výtvarné dílně, s kamarády z Cirkusu trochu jinak se naučili žonglovat.
Bonbónkem byla hudební dílna a koncert kapely o5&Radeček, která vystoupila přímo na Myšinci.

Duha Zámeček se stará o volnočasové aktivity dětí ze severomoravských dětských domovů dlouhodobě, každoročně pro ně chystá dobrodružné víkendovky, letní tábor a společně prožívají také Štědrý den a vánoční svátky. Díky přízni Lesů České republiky byl svatováclavský prodloužený víkend ještě pestřejší než všechny ostatní, navíc na něj mohli přizvat i kamarády ze Spolu svatá Barbora.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).