ZPRAVODAJSTVÍ

Děti z DD a horničtí sirotci prožili parádní víkend

30. září 2015, 00:00, redakce
Svatováclavský prodloužený víkend prožili na turistické základně Myšinec v Oderských vrších společně kluci a holky z dětských domovů ze Správné pětky a děti s maminkami z Barborky. Tento spolek se stará o rodiny, kterým při práci v podzemí zemřel tatínek. Hlavním partnerem akce byla společnost Lesy České republiky.

 „Díky grantu společnosti Lesy ČR jsme mohli připravit program plný dobrodružství a zážitků. Máme z toho radost, protože tyto děti si to opravdu zaslouží,“ řekla Ivana Sobolová, předsedkyně pořadatelské organizace Duha Zámeček.

Účastníci si užili akvapark v Kravařích i HEIpark s bobovou dráhou a dalšími atrakcemi v Tošovicích, vytvořili spoustu výrobků ve výtvarné dílně, s kamarády z Cirkusu trochu jinak se naučili žonglovat.
Bonbónkem byla hudební dílna a koncert kapely o5&Radeček, která vystoupila přímo na Myšinci.

Duha Zámeček se stará o volnočasové aktivity dětí ze severomoravských dětských domovů dlouhodobě, každoročně pro ně chystá dobrodružné víkendovky, letní tábor a společně prožívají také Štědrý den a vánoční svátky. Díky přízni Lesů České republiky byl svatováclavský prodloužený víkend ještě pestřejší než všechny ostatní, navíc na něj mohli přizvat i kamarády ze Spolu svatá Barbora.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).