ZPRAVODAJSTVÍ

Děti z DD a horničtí sirotci prožili parádní víkend

30. září 2015, 00:00, redakce
Svatováclavský prodloužený víkend prožili na turistické základně Myšinec v Oderských vrších společně kluci a holky z dětských domovů ze Správné pětky a děti s maminkami z Barborky. Tento spolek se stará o rodiny, kterým při práci v podzemí zemřel tatínek. Hlavním partnerem akce byla společnost Lesy České republiky.

 „Díky grantu společnosti Lesy ČR jsme mohli připravit program plný dobrodružství a zážitků. Máme z toho radost, protože tyto děti si to opravdu zaslouží,“ řekla Ivana Sobolová, předsedkyně pořadatelské organizace Duha Zámeček.

Účastníci si užili akvapark v Kravařích i HEIpark s bobovou dráhou a dalšími atrakcemi v Tošovicích, vytvořili spoustu výrobků ve výtvarné dílně, s kamarády z Cirkusu trochu jinak se naučili žonglovat.
Bonbónkem byla hudební dílna a koncert kapely o5&Radeček, která vystoupila přímo na Myšinci.

Duha Zámeček se stará o volnočasové aktivity dětí ze severomoravských dětských domovů dlouhodobě, každoročně pro ně chystá dobrodružné víkendovky, letní tábor a společně prožívají také Štědrý den a vánoční svátky. Díky přízni Lesů České republiky byl svatováclavský prodloužený víkend ještě pestřejší než všechny ostatní, navíc na něj mohli přizvat i kamarády ze Spolu svatá Barbora.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert zpěváka MICHALA HRŮZY, který se uskuteční v pátek 3. listopadu v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje kapela Michala Hrůzy?

A) M.H. Band
B) Kapela Hrůzy
C) Ready Kirken

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Alena Ondráčková z Olšan, Aleš Čermák ze Zábřeha, Daria Stejskalová ze Šumperka, Ilona Krátká z Rudy nad Moravou a Marta Pudilová z Loštic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).