ZPRAVODAJSTVÍ

Děti z DD a horničtí sirotci prožili parádní víkend

30. září 2015, 00:00, redakce
Svatováclavský prodloužený víkend prožili na turistické základně Myšinec v Oderských vrších společně kluci a holky z dětských domovů ze Správné pětky a děti s maminkami z Barborky. Tento spolek se stará o rodiny, kterým při práci v podzemí zemřel tatínek. Hlavním partnerem akce byla společnost Lesy České republiky.

 „Díky grantu společnosti Lesy ČR jsme mohli připravit program plný dobrodružství a zážitků. Máme z toho radost, protože tyto děti si to opravdu zaslouží,“ řekla Ivana Sobolová, předsedkyně pořadatelské organizace Duha Zámeček.

Účastníci si užili akvapark v Kravařích i HEIpark s bobovou dráhou a dalšími atrakcemi v Tošovicích, vytvořili spoustu výrobků ve výtvarné dílně, s kamarády z Cirkusu trochu jinak se naučili žonglovat.
Bonbónkem byla hudební dílna a koncert kapely o5&Radeček, která vystoupila přímo na Myšinci.

Duha Zámeček se stará o volnočasové aktivity dětí ze severomoravských dětských domovů dlouhodobě, každoročně pro ně chystá dobrodružné víkendovky, letní tábor a společně prožívají také Štědrý den a vánoční svátky. Díky přízni Lesů České republiky byl svatováclavský prodloužený víkend ještě pestřejší než všechny ostatní, navíc na něj mohli přizvat i kamarády ze Spolu svatá Barbora.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.