ZPRAVODAJSTVÍ

Děti v Šumperku se mohou přihlásit na univerzitu

19. prosince 2019, 16:00, hap
Šumperk – Netradičním Vědeckým masopustem odstartuje program pro děti v novém roce Dům kultury Šumperk. Děti se tu mimo jiné mohou přihlásit na Dětskou vědeckou univerzitu.

 „Proč kynou masopustní koblihy? Co má masopust společného se zeměpisem a historií? Můžete si vyzkoušet osvědčené i netradiční vědecké pokusy a hry s masopustní tematikou, vyrobit si masku a zároveň ochutnat, co vše mohou zažít děti na Dětské univerzitě v Šumperku od února 2020,“ láká na první velkou lednovou akci pro děti do domu kultury Blanka Krausová ze spolku Geniátor.

Se spolkem chce Dům kultury Šumperk spojit své síly při pořádání Dětské vědecké univerzity. „Budeme hledat padesát dětí ze Šumperka a okolí ve věku 8 až 12 let. Ty si projdou vzdělávacími aktivitami, ke kterým se běžně v našem regionu nedostanou. Půjde o výukové bloky s vysokoškolskými pedagogy, na které budou navazovat vědeckotechnické dílny, ve kterých si děti to, co slyšely a viděly na přednášce, za pomoci badatelsky orientovaných aktivit vyzkouší,“ vysvětluje produkční domu kultury Michaela Horáková.

Vstup na Vědecký masopust budou mít děti v masce zdarma, bez masky je vyjde na dvacet korun. Bližší informace o Dětské vědecké univerzitě se zájemci dozvědí z nových webových stránek domu kultury, jejichž spuštění se plánuje na poslední prosincové dny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.