ZPRAVODAJSTVÍ

Děti se ponořily do programování robotů. Stovky žáků přilákala Konstruktérská akademie

17. prosince 2019, 15:01, redakce
Děti se ponořily do programování robotů. Stovky žáků přilákala Konstruktérská akademie Postřelmov – Bezmála dvě stovky dětí přilákala v pátek 13. prosince v tělocvičně v Postřelmově Konstruktérská akademie. Dvojice či trojice žáků si mohly vyzkoušet konstruování a programování robotů ze stavebnic LEGO Mindstorms pod vedením asistentů z kroužku naší školy a studentů VOŠ a SPŠ Šumperk.

„Právě z této školy jsme přivítali i Mirka Haltmara, který se problematice věnuje mnoho let a který celý konstruktérský blok s dětmi vedl. Na závěr této části programu děti představily svoje roboty v pohybu za velkého ohlasu přihlížejících spolužáků, učitelů a hostů. Viděli jsem tak roboty od dětí ze ZŠ B. Němcové a ZŠ a DDM Krasohled ze Zábřeha, přijeli konstruktéři z Rohle, Lesnice, Rovenska, Horních Studének, Svébohova, Schola Viva ze Šumperka, DDM Mohelnice a přijela i velká skupina z Dubicka. I když šlo většinou o děti mladšího školního věku bez zkušeností se stavebnicemi, zvládly stavbu na jedničku,“ pochválil účastníky zástupce ředitele postřelmovské školy Miroslav Šimák.

Organizátoři akce připravili doprovodný program s polytechnickou tematikou. Na sedmnácti stanovištích našly skupinky dětí různé technické nebo rukodělné činnosti a dokonce si mohly odnést některé výrobky domů. Šlo o gravírování nebo výrobu drobných dřevěných výrobků, deskové hry pana Šebesty, 3D tisk, stavebnice, robotické vozítko a 3D pera a další.

Hlavním organizátorem Konstruktérské akademie byla MAS Horní Pomoraví, jako realizátor projektu pro rozvoj kvality školství v regionu MAP vzdělávání ORP Zábřeh II.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.