KULTURA

Děti přivolají Vánoce zvoněním

13. prosince 2017, 07:00, tyč
Děti přivolají Vánoce zvoněním Zábřeh - Také letos přivolají obyvatelé Zábřeha vánoční svátky společným zvoněním na zvonky, zvonečky a rolničky. Stane se tak v rámci tradičního vánočního jarmarku o třetí adventní neděli 17. prosince.

 „Nejen děti, ale i dospělé zveme před pódium vedle vánočního stromu na Masarykově náměstí, kde v 16 hodin společně symbolicky zahájíme období vánočních svátků,“ zvou pořadatelé ze Zábřežské kulturní a EKO servisu.
Zatímco Masarykovo náměstí obsadí trhovci s nabídkou rozmanitého vánočního sortimentu již od brzkých ranních hodin, kulturní program na pódiu začne dvě hodiny po poledni. Vystoupí v něm žesťový kvintet členů dechového orchestru, zábřežští Trubači, domácí folková legenda Madalen a kapela Atom, která rovněž zahraje vánoční koledy, ovšem v netradičním rockovém balení. Příchozí děti i dospělí si budou moci odnést Betlémské světlo nebo si přivolat štěstí zazvoněním na zvon pocházející z muzea ve věži kostela sv. Bartoloměje.
Do rozmanitého programu se zapojí také Galerie Tunklův dvorec na náměstí, která hlavně pro děti chystá tvůrčí dílnu s výrobou vánočních ozdob či zdobením perníčků a svíček. V prostorách výstavní síně mohou malí i dospělí milovníci legendárního Krtečka zhlédnout jeho animované příběhy, promítání bude trvat po celé odpoledne až do 18 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.