ZPRÁVY

Záhada vyřešena!AKTUALIZOVÁNO

22. prosince 2015, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Žádná sabotáž, žádný zvrhlý žert ani plánovaný zločin. Policie tvrdí, že čertovské černidlo, které popálilo dětem tváře během Mikulášování v Šumperku 5. prosince, namíchali sami pořadatelé akce.

Úmysl vyšetřovatelé vyloučili. Bohužel minimálně jedno dítě bude mít doživotní jizvy na obličeji. Také další účastníci šumperského setkání s Mikulášem skončili v péči lékařů popáleninového centra a plastických chirurgů.
 


původní článek z 15.12.2015:


Děti pomazal kyselinou!Několik dětí i dospělých skončilo po tradičním šumperském Mikulášování v péči lékařů. Během akce, která proběhla na začátku prosince, jim totiž neznámý pachatel pomaloval tváře černou barvou s příměsí kyseliny. Ta jim způsobila popáleniny druhého stupně. Pořadatelé zvažují, že příští ročník oblíbené zábavy zruší. Věc už začala řešit policie.
 „Chtěli bychom touto formou vyjádřit svou hlubokou účast všem postiženým i velkou lítost nad tím, co se stalo,“ píše v prohlášení k tragické události jeden z pořadatelů akce šumperský farář Slawomir Sulowski. Organizátoři adventního setkání i rodiče postižených dětí už na pachatele podali trestní oznámení. Policie však strůjce odporného činu zatím nenašla. Není proto jasné, zda autor zločinu jednal úmyslně, nebo zda si jedovatou chemikálii spletl s neškodnou barvou. „Mohu potvrdit, že jsme v souvislosti s touto událostí přijali tři trestní oznámení. V současné době prověřujeme veškeré okolnosti, které by vedly ke zjištění pachatele,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Konec tradice?


Incident otřásl pořadateli natolik, že uvažují o definitivním ukončení dlouholeté tradice. „Zvažujeme, že by se v příštích letech mikulášská oslava vůbec nekonala. Není v našich silách, abychom těmto útokům předcházeli,“ uvedl Sulowski.
Rodiče dětí, kteří se tradiční šumperské akce zúčastnili, jsou posledním vývojem události zaskočeni. „Nevím, co na to říct. Je to hrozné. Na druhou stranu připravit kvůli tomu stovky dětí o šumperského Mikuláše, mi jako dobrý nápad taky nepřipadá,“ otevírá veřejnou diskuzi nad osudem jinak populární zábavy její pravidelná účastnice Kamila Soukalová ze Šumperka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.12.2015 20:36
Titulek: Není už od Mikuláše dávno?
Autor: p.spk
247
215
Já myslel, že už ho dopadli a zatím je tu jen zopakování informace, která všude kolovala před více než týdnem.....:-(
Reagovat
Datum: 17.12.2015 06:00
Titulek: Nerušit/nepatlat
Autor: Anonym
245
220
Nevidím důvod to kvůli nějakému narušenému jedinci hned rušit. Stačí zabránit patlání té černé barvy. Nakonec aby mně nebo mému dítěti někdo něco patlal po tváři jsem při těchto akcích odmítal odjakživa. Stačí, když dítě donese ze školy kousek uhlí. To na dětskou radost a dospěláckou zlost při čištění stačí dost.
Reagovat
Datum: 17.12.2015 08:38
Titulek: Mikuláš
Autor: radka
238
187
Je až překvapivé, že policie už zjišťuje. Zatím jsme se dozvěděli, že čert byl menší a tak se ptám. Už policie prošla všechny školy? Věřím tomu, že děti ví více než námi dobře placení policajti. No hlavně mají asi více nápadů. Možná asi budeme muset pozvat radu Vacátka. Ale hlavně rychle, dokud stopa nezmizí. Nebo má zmizet? Je to snad dítě nějakého městského potentáta?
Reagovat
Datum: 17.12.2015 21:17
Titulek: Re: Mikuláš
Autor: Jana
185
207
Policie prochází a chodí po školách. ptá se a vyšetřuje. Když už nevíte podrobnosti, a nevíte, opravdu co a jak dělá, tak se radši nevyjadřujte.
Reagovat
Datum: 21.12.2015 09:17
Titulek: Mikuláš
Autor: radmila
240
179
Možná je to tím, že je policie nesdílná. Tady v CZ se vžilo to, že nemůže informovat... neboť. No a pak se většina věcí zahraje do autu. Možná právě proto nevím, ale znám zvyky. O policii jsem připravena mluvit pozitivně, hned jak zjistím, že existuje nejen na výplatních páskách.
Reagovat
Datum: 17.12.2015 08:46
Titulek: Mikuláš
Autor: Laďa
233
230
Když se člověk podívá na ty prasárny, které se ve městě dějou s naším majetkem, tak bych toho Vacátka pozval. No a pár uklízeček na zametení radnice. No a mohlo by dojít i na tu policii. Máme-li je platit více, tak by mohli něco dělat, nejen tzv. pomáhat a chránit. Tedy pokud vědí, co to je.
Reagovat
Datum: 17.12.2015 23:06
Titulek: brnkačka
Autor: NaNoseKunda
222
203
vsadím se že při tom šaškování padlo alespoň tisíc fotek (možná i video), takže: něchť si poškození zřídí on-line datové uložiště (třeba na REJi) a vyzvou všechny přítomné fotiče z místa činu, k up-loadu svých záběrů (v plném rozlišení) a ať si z toho ti fízli poskládaj pánoráma, no a pak vychytaj pekelníky s rukavicema (anebo popálenejma prackama)....
Reagovat
Datum: 18.12.2015 08:04
Titulek: Mikuláš
Autor: Radmila
231
239
No s tou kyselinou jste to pane Kropáči opět přehnal. Pokud to bylo děcko, jak mnozí naznačují, pak to byla hloupost a mnohdy stačí nějaká látka, na kterou jsou někteří jedinci alergičtí. Ledaže by šlo o patlání a pak musel mít čert materiál přímo od Brože a pak patlal až vypatlal.
Reagovat
Datum: 19.12.2015 01:13
Titulek: Re: Mikuláš
Autor: Smyl Flek z Nohavic
228
208
No... Myslím si, že lékaři jistě poznají rozdíl mezi alergickou reakcí a chemickou popáleninou druhého stupně. Jestli on to nakonec nebude nějakej tvůj příbuznej, že se to tu snažíš tak za každou cenu zlehčovat.
Reagovat
Datum: 21.12.2015 09:40
Titulek: Re: Mikuláš
Autor: Eulálie Čubiková
194
122
Pekelné lejno z Belzebuba bylo a bude vždy agresívní. S tím musí katolící vždy počítat, když jej budou míchat se svěceným sádlem z čerta a strouhat do něj ty svoje sírové uhle
Reagovat
Datum: 22.12.2015 16:04
Titulek: Tak to je bomba.
Autor: xoxo
217
119
Konečně se faráři přiznali.
Reagovat
Datum: 23.12.2015 09:28
Titulek: Re: Tak to je bomba. Vymyté mozky
Autor: Koko tz Radnice
238
193
Katolíci jsou přece svatoušci. Nejdřív zatloukat jak jen to poslušné naivní ovečky poberou a když jsou usvědčeni ze zločinu, tak si budou okázale sypat na své pomazané kebule popel a pořádat modlářské orgie.

Aneb jak napsala paní Čubiková před odhalením, "lejno z Belzebuba je vždy agresivní..."

Kdo s čím zachází, s tím také schází.
Nakonec měli ještě štěstí, že ten svatouškovský lubrikant nenapatlali pedofilní katolíci na onačejší místa.

Reagovat
Datum: 23.12.2015 14:24
Titulek: To je kolem pořád keců a dohadů,
Autor: Ježíšek
246
204
nyní je jisté že to mají na svědomí pořadatelé,shazovat vinu na děti je největší svinstvo s jakým se setkáváme.Akce měla hlavního pořadatele(a to dítě jistě nebylo) a toho je třeba hnát k zodpovědnosti!!!
Reagovat
Datum: 24.12.2015 14:58
Titulek: Kupčíci s vírou
Autor: Krysař
234
182
"Kořen všeho zla je v bohatství katolické církve."
Katolíci jsou jako rakovina, všude se úlisně cpou, veškerý prostor chtivě manipulují svojí ideologií.

https://www.youtube.com/watch?v=mAcGm2c-nq4

"Vezměte biskupům, prelátům jejich majetky, peníze a v tu ránu se přestanou drát o místa, přeplácet, uplácet..."
Reagovat
Datum: 26.12.2015 19:12
Titulek: Bůh je ztrestal
Autor: Grifit
239
222
Řekl bych, že Bůh katolíky ztrestal za jejich směšnou, naivní a dětinskou představu Boha. Ale oni se pomodlí a vybretaná formulka je očistí a tak to na nich nic nezanechá. K čertu s nimi.
Reagovat
Datum: 26.12.2015 21:18
Titulek: Faleš na druhou Re: Bůh je ztrestal
Autor: Konyáš Standart Monolyt
127
210
Spíš to bude tím., že žádný "Bůh" neexistuje a tím, že nás prostě podvodníci katolíci a jejich politikářská úderka KDU-ČSL pěkně tahá za fusekle:

https://www.youtube.com/watch?v=hUJLfsm2lnI

Reagovat
Datum: 26.12.2015 21:46
Titulek: Re: Faleš na druhou Re: Bůh je ztrestal
Autor: Církevní právo
214
202
Dle nového katolického zákoníku Vám hrozí doživotí, tak bacha!
Cituji: Hlava první: Zločiny proti Pánu Bohu, Božímu lidu a Božímu majetku

§ 1 – Zločin rouhání

(1) Není-li dále stanoveno jinak, zločinu rouhání se dopustí každý, kdo na veřejném představení nebo shromáždění nebo zveřejněným písemným projevem nebo jinak za použití hromadných sdělovacích prostředků se rouhá, pronáší či čte rouhání, uráží, hanobí, vzbuzuje nenávist nebo pohrdání, anebo svými řečmi, činy, v periodickém nebo neperiodickém tisku, nebo v rozšiřovaných spisech, nebo prostřednictvím televizního či rozhlasového vysílání, nebo prostřednictvím Internetu či skrze jakákoliv jiná masmédia vyřkne, napíše nebo jakkoliv jinak sdělí slovem, písmem, zvukem, obrazem či jakýmkoliv jiným obdobným způsobem ať již přímo anebo i nepřímo cokoliv, co:

a) přímo nebo nepřímo tvrdí nebo přímo či nepřímo naznačuje, že ve vesmíru existuje virový, mikrobiální, či jakýkoliv jiný život i jinde než na naší planetě Zemi, anebo možnou existenci jakéhokoliv virového, mikrobiálního či jakéhokoliv jiného mimozemského života minimálně připouští, nebo

b) je v čemkoliv v rozporu s učením jak u katolické církve, tak současně i u pravoslavné církve v oblasti morálky, nebo

c) je v čemkoliv rozporu s učením jak u katolické církve, tak současně i u pravoslavné církve v oblasti víry,

d) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje či relativizuje existenci Boha jako všemohoucí, věčné a nikdy nesmrtelné spirituální bytosti, nebo

e) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje či relativizuje monoteistický charakter Boha, tj. tu skutečnost, že Bůh je, vždy byl a navždy bude pouze jen jeden Bůh, a že kromě tohoto jednoho Boha neexistují již dále žádní jiní bohové, nebo

f) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje či relativizuje nebo zlehčuje tu skutečnost, že Bůh je Stvořitelem světa, a to jak neživého světa nehmotného, tak i světa hmotného počnouc makrosvětem vesmíru, galaxií, slunečních soustav, hvězd a planet, naší galaxie Mléčná Dráha, naší sluneční soustavy, naší planety Země, tak je Bůh stvořitelem i mikrosvěta molekul, atomů, protonů, neutronů atd., tak je Bůh stvořitelem i živého světa rostlin, živočichů i samého člověka, nebo

g) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje či relativizuje historickou existenci člověka Ježíše Krista, nebo

h) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje, že je Ježíš Kristus Syn Boží, nebo

i) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje Božskou podstatu Ježíše Krista, nebo

j) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje existenci Nejsvětější Trojice, nebo

k) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje kteroukoliv ze sedmi svátostí, nebo

l) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje závaznost kteréhokoliv z Desatera Božích přikázání pro každého a bez jakékoliv výjimky, nebo

m) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje skutečnost, že výlučně pouze samotný Bůh je jediným svrchovaným autorem Písma Svatého Starého zákona, které Bůh sám osobně napsal skrze lidské osoby, které k napsání příslušných částí Písma Svatého Starého zákona Bůh ke psaní použil, a proto Písmo Svaté Starého zákona, jakož i každá jeho jednotlivá část, každá jeho jednotlivá kapitola i každý jednotlivý verš Písma Svatého Starého zákona vyjadřuje autentickou Boží vůli, nebo

n) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje skutečnost, že výlučně pouze samotný Bůh je jediným svrchovaným autorem Písma Svatého Nového zákona, které Bůh sám osobně napsal skrze lidské osoby, které k napsání příslušných částí Písma Svatého Nového zákona Bůh ke psaní použil, a proto Písmo Svaté Nového zákona, jakož i každá jeho jednotlivá část, každá jeho jednotlivá kapitola i každý jednotlivý verš Písma Svatého Nového zákona vyjadřuje autentickou Boží vůli, nebo

o) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje Božskou podstatu a absolutní pravdu Písma Svatého Starého zákona a jeho závaznost pro každého člověka, nebo

p) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje Božskou podstatu a absolutní pravdu Písma Svatého Nového zákona a jeho závaznost pro každého člověka, nebo

r) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje pravdivost čehokoliv, co je napsáno v Písmu Svatém Starého zákona, nebo

s) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje pravdivost čehokoliv, co je napsáno v Písmu Svatém Nového zákona, nebo
Reagovat
Datum: 26.12.2015 21:46
Titulek: Re: Faleš na druhou Re: Bůh je ztrestal
Autor: Církevní právo
224
224
t) popírá nebo jakkoliv zpochybňuje nebo jakkoliv zlehčuje skutečnost, že pro svědomí každého člověka, který byl příslušným adekvátním způsobem začleněn do kterékoliv církve nebo náboženské společnosti Bohem nám křesťanům i židům společně daného Písma Svatého Starého zákona, v důsledku čehož v oblasti mravních norem platí Písmo Svaté Starého zákona coby lex generalis; a pro svědomí každého člověka, který byl příslušným adekvátním způsobem začleněn do kterékoliv církve nebo náboženské společnosti hlásící se ke křesťanství, v oblasti mravních norem platí Písmo Svaté Nového zákona za lex specialis ve vztahu k Písmu Svatému Starého zákona a Písmo Svaté Starého zákona je ve vztahu k Písmu Svatému Nového zákona lex generalis.

(2) Bylo-li kterýmkoliv ze zločinů rouhání, který je uveden v § 1 prvního odstavce tohoto Sjednoceného revolučního trestního zákoníka:

a) dáno veřejné pohoršení minimálně jedné osoby,

b) nebo byl-li někdo sveden k odpadu od své náboženské víry nebo jakkoliv zviklán ve své náboženské víře,

c) anebo bylo-li s tím spojeno jakékoliv jiné podobné nebezpečí,

pachateli kteréhokoliv ze zločinů rouhání se uloží trest těžkého žaláře v rozmezí od desíti až do dvaceti let; přičemž byla-li při tom veliká zlomyslnost nebo veliká nebezpečnost, tak se pachateli uloží trest těžkého žaláře na doživotí.

(3) Spáchal-li pachatel zločin rouhání, nebo pokusil-li se pachatel spáchat zločin rouhání, nebo připravoval-li se pachatel na spáchání zločinu rouhání tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, Internetem nebo jiným obdobně účinným způsobem, tak se pachateli vždy uloží trest těžkého žaláře na doživotí.
Reagovat
Datum: 26.12.2015 22:28
Titulek: Bez titulku
Autor: ataner
229
209
Nevím kdo z vás tam byl a kolik z vás bylo pomazáno. Já tam byla a natřeli mě tou mastí. Nebyla to žádná alergická reakce, ale popálenina. Na tváři mám flek dost velký, který se ani po 3 týdnech nezmenšil. Na policii jsem byla, označila osobu která mi to způsobila, podotýkám že to nebylo dítě. Byla to starší paní, farní ovečka. Nechci se smířit s oficiální verzí a tak zvažuji co dál.
Reagovat
Datum: 27.12.2015 13:48
Titulek: Zlu se nesmí ustupovat Re: Bez titulku
Autor: Svatá masť
227
213
Katolická církev je jednou z nejbohatších organizací na světě, takže neváhejte si najmout schopného právníka, protože na naše státní instituce řízené různými zájmy se nelze spolehnout...

A jak vidno, tak katolíci zručně ovládají i mediální manipulaci...
Reagovat
Datum: 27.12.2015 16:56
Titulek: Re: Zlu se nesmí ustupovat Re: Bez titulku
Autor: ataner
224
208
o právníkovi přemýšlím
Reagovat
Datum: 27.12.2015 18:04
Titulek: Re: Zlu se nesmí ustupovat Re: Bez titulku
Autor: Svatá masť
201
222
Minimálně za konzultaci se seriózním advokátem nic nedáte... Nejde primárně o vysouzení nějakého odškodného, ale o princip... A katolíci jsou se svojí chamtivostí a stále rostoucí mocí vážně čím dál víc oprsklejší a arogantnější. V Šump. Vám mohu doporučit JUDr. J.Ž. na Masarykově nám., který se specializuje i na trestní právo. případně na Blahoslavově ul. je také razantní AK se dvěma schopnými, která jistě pomůže.
Reagovat
Datum: 27.12.2015 20:17
Titulek: Re: Zlu se nesmí ustupovat Re: Bez titulku
Autor: ataner
228
222
Určitě zajdu. Vím že asi nic nedostanu, ale nelíbí se mi jak to zaonačili.
Reagovat
Datum: 27.12.2015 20:26
Titulek: Křiváci katolíci Re: Zlu se nesmí ustupovat
Autor: Svatá masť
216
221
Krom trestu za nedbalost pro pachatele, máte plný nárok na odškodnění - i kdyby bylo trestní řízení zameteno pod koberec tak u civilního soudu...

+ křiváčtí katolíci to chtějí hodit na nezletilé proto, že:

§ 148

Ublížení na zdraví z nedbalosti

(1) Kdo jinému z nedbalosti ublíží na zdraví tím, že poruší důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

(2) Kdo z nedbalosti způsobí ublížení na zdraví nejméně dvou osob proto, že hrubě porušil zákony o ochraně životního prostředí nebo zákony o bezpečnosti práce nebo dopravy anebo hygienické zákony, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.
Reagovat
Datum: 27.12.2015 21:23
Titulek: Re: Křiváci katolíci Re: Zlu se nesmí
Autor: ataner
239
223
Vím minimálně o 2 dalších osobách, které byly pomazány dospělou osobou a né dítětem. Nevím jestli se ke mě přidají ,ale já půjdu za právníkem.
Možná to budou chtít ututlat, ale jsou tu ještě média.. Uvidíme.
Reagovat
Datum: 28.12.2015 10:32
Titulek: Re: Křiváci katolíci Re: Zlu se nesmí
Autor: Svatá masť
231
216
Důležitá je lékařská zpráva. Pokud ji ještě nemáte, nechte si ji pro tyto účely vypracovat - poškození, rozsah, následky. Média též informovala o popáleninách kůže II. stupně s trvalými následky - celoživotními jizvami.

Kůže, jak známo, je jeden z nejdůležitějších orgánů těla...
Reagovat
Datum: 28.12.2015 21:36
Titulek: Re: Křiváci katolíci Re: Zlu se nesmí
Autor: ataner
277
194
Koukám že se rozpoutala zase pěkná mela. Tady nejde o dobro a zlo. Tady jde o princip. Ten kdo mast vyrobil a použil by měl nést následky. Bylo to možná neúmyslné, ale já se každý den na sebe dívám do zrcadla a to co vidím se mi nelíbí. Policie možná ještě něco šetří , ale mnou uvedené svědky doposud nikdo nekontaktoval.
Reagovat
Datum: 29.12.2015 01:26
Titulek: Re: Křiváci katolíci Re: Zlu se
Autor: Säure Wolf
255
205
tak to svědčí, že to chtějí zamést pod koberec - stylem "konkrétní pachatel nezjištěn, proto odkládáme"

Reagovat
Datum: 28.12.2015 13:02
Titulek: Mikuláš
Autor: abc
262
191
Možná by bylo fajn od autora článku a dalších bulvárních medií informovat veřejnost, že případ stále není uzavřen, probíhají výslechy svědků, provádí se laboratorní expertíza masti. Předešlo by se zbytečným a velmi inteligentním příspěvkům z řad všeználků diskutujících.
Souhlasím, že je to hrozné co se stalo a jaké si děti ponesou následky onoho hloupého čerta, ať už je z řady veřejnosti nebo organizátorů. Bohužel toto opravdu nikdo neuhlídá. Vzal si doma nějakou mast a použil ji. Bylo by škoda, kdyby kvůli jednomu hlupákovi skončila tradice Mikuláškého průvodu, která přinesla za patnáct let radost rodičům a jejich dětem. Takže počkejte si na oficiální ukončení vyšetřování případu a pak přidejte další příspěvky.
Reagovat
Datum: 28.12.2015 19:28
Titulek: Re: Mikuláš
Autor: Säure Wolf
274
201
Fajn by bylo umět rozlišit, že poslední příspěvky reagují právě na média, jak poslušně ovečkovsky informují o tomto nedbalostním deliktu, kdy se katoličtí pohlaváři vykrucují a vymlouvají na:

a) v prvé fázi na "záškodníky", a když jim tato vytáčka na úrovní dacanů z obecné školy nevyšla a byli usvědčeni, že naopak sami katolíci si namíchali tuto sviňskou mast, tak za

b) v druhé fázi katolíci vinu svalují na nezletilé děti, které "mast namíchaly a mazaly"


A přitom jak vidno mazaly dospělé farní ovečky... které naopak aby káply božskou, tak hanebně svalují odpovědnost na hloupé dětičky...


Vo tom je teďky debata
Reagovat
Datum: 28.12.2015 21:20
Titulek: Re: Mikuláš
Autor: abc
251
186
další inteligentní příspěvek od všeználka...
super nadpis Záhada vyřešena, jak jsem psala výše nic vyřešeno není, Policie tento případ stále šetří, žádné oficiální vyjádření ještě nedala a ani žádné oficiální vyjádření není ani ze strany pořadatele. Takže to jen autoři-redaktoři píšou senzační zprávy o prohlášní policie a katolíků atd. Chce se jen trochu zamyslet a nevěřit všemu co média píší a ještě není oficiálně ukončeno.
Reagovat
Datum: 29.12.2015 01:22
Titulek: Církev katolická = zametači Re: Mikuláš
Autor: Säure Wolf
251
223
A počemu není asi vyjádření od církve = pořadatele? To je katolický charakter?

To musí církev papeženská opět čekat až ji orgány činné v trestním řízení usvědčí? A dělat z postižených hloupé ovečky a zavinění házet na nezletilé?

fuj
Reagovat
Datum: 28.12.2015 16:54
Titulek: Určitě
Autor: LH
221
205
Určitě bych tuhle tradiční akci nerušil, je sice průšvih že se něco takovýho stalo dětem ale nadruhou stranu můžeme takhle zrušit třeba silniční dopravu (jakoukoliv dopravu) umírají u toho lidé, myslím si že úmyslem toho kdo mast připravil nemuselo být zrovna někomu uškodit ale chtěl pálivou - čertovskou mast ale nedomyslel to.
Reagovat
Datum: 30.12.2015 09:10
Titulek: čertovská mast
Autor: Radka
243
213
Tak milá Jano, po delší době jsem si všímla, že se stále nic neděje. Ty jsi naznačila, že asi víš více, tak informuj zajímající se, kam až policie ve vyšetřování dospěla, když nevyšetřuje ani všechny svědky. Když už jsi ta policejní mluvčí, tak ony povalující se státní zaměstnance trochu popožeň.
Reagovat
Datum: 30.12.2015 09:51
Titulek: Re: čertovská mast
Autor: Smyl Flek z Nohavic
216
214
Ják povalující se? Ják popožeň? Vždyť už skončili. Co bys ještě chtěla?
Reagovat
Datum: 7.1.2016 16:46
Titulek: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: Křesťan Nevěřící
235
148
Uběhl měsíc, jak katolická církev odškodnila poškozené těžkou újmou na zdraví?

Kdo hradí např. ony plastické operace po těžkých popáleninách?

Reagovat
Datum: 7.1.2016 18:36
Titulek: Re: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: Smyl Flek z Nohavic
204
213
Že by zdravotní pojišťovna?
Reagovat
Datum: 7.1.2016 21:25
Titulek: Re: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: Lulan
218
193
pojišťovna ze zákl. pojištění může hradit max. tak zdravotní zákrok, nikoliv odškodnění za těžkou újmu s celoživotními následky

Reagovat
Datum: 8.1.2016 05:47
Titulek: Re: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: ataner
205
200
Zatím nikdo nikoho neodškodnil. Ale už je to překvalifikováno jako trestní čin ublížení na zdraví. Policie začala konečně něco dělat.
Reagovat
Datum: 8.1.2016 09:43
Titulek: Re: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: Lulan
213
217
A původně to bylo Proboha kvalifikováno jak? Jako poslední svaté pomazání? Kdy si od Vás policie vyžádala zdravotní zprávu?
Reagovat
Datum: 8.1.2016 20:14
Titulek: Re: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: ataner
172
164
Zdravotní zprávu teprve dnes. Původně to byl jen přestupek.
Reagovat
Datum: 9.1.2016 03:42
Titulek: Re: Charakter zbohatlé katolické církve
Autor: Svatá masť
133
168
díky za info, zdá se že PČR pilně monitoruje rady uvedené v této debatě a dle nich se teprve dovzdělává v trestním právu a úkonech, které však měla činit dávno již před měsícem!§!
Je to velmi tristní a vůbec bych PČR nevěřil, koná dle zákona pouze pod tlakem veřejnosti.

Pozor na mocnou katolickou církev prorostlou nebezpečně do státních struktur...
Být Vámi, neponechal bych nic náhodě a paralelně, krom trestního oznámení (a trestního řízení), bych podal i žalobu k občanskému soudu
Reagovat
Datum: 26.2.2016 20:38
Titulek: Další katolický kněz stíhán za homosexuální pedofilii
Autor: Gauner Graubner
207
190
Další katolický kněz stíhán za homosexuální pedofilii:

http://prerovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/u-soudu-znovu-stanul-obzalovany-knez-mel-sexualne-obtezovat-romske-hochy-20160225.html

Poď hoššíčku na svaté pomazání, dostaneš čekuládu...

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).