ZPRÁVY

Děti na vesnicích se méně hýbou

2. června 2015, 14:00, hap
Šumperk, Velké Losiny - Pravidlo, že kluk nebo holka z vesnice mají lepší fyzičku než jejich vrstevníci z města, už neplatí. Průzkum Českého olympijského výboru mezi školáky ukázal, že trend se obrátil. Střední Morava přitom skončila v žebříčku hodnocení na předposledním místě.

 Odborníci sledují trend, že zatímco města zaznamenávají nárůst nejrůznějších pohybových kroužků a budují aquacentra, vesnice nedávají tolik příležitostí. Podle trenérů a vedoucích sportovních oddílů záleží především na rodičích, zda své děti k pohybu vedou. „Mohu potvrdit, že zájem dětí o počítače a různé nové technologické hračky nám děti ubírá. Na druhou stranu jsou to právě rodiče, kteří ukazují dětem nějaký životní směr a styl. U nás vidím obě skupiny, někteří do tělocvičny nepřijdou, protože se to doma nepovažuje za důležité, jiní sportují pravidelně nebo jsou doma alespoň vedeni k fyzické práci,“ doplňuje Vladislav Černoch z TJ Sokol Lázně Velké Losiny.
Český olympijský výbor prováděl unikátní výzkum, do kterého se zapojilo 50 tisíc dětí z celé republiky, v prvním pololetí tohoto školního roku. Děti se utkaly v osmi disciplínách olympijského víceboje. Podle statistik se Olomoucký kraj nemůže výsledky pyšnit. Místní děti se dělí o druhou příčku odspodu s Karlovarským krajem. Méně zdatné už jsou jen děti z Plzeňska. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.6.2015 15:35
Titulek: Děti z vesnice
Autor: Stukov
67
100
Jsou líné zajet si do města zasportovat.
Vesnice fyzicky zdegeneruje a zahyne.
Děti mají možnosti jaké nikdy neměly.
Reagovat