ZPRÁVY

Děti na vesnicích se méně hýbou

2. června 2015, 14:00, hap
Šumperk, Velké Losiny - Pravidlo, že kluk nebo holka z vesnice mají lepší fyzičku než jejich vrstevníci z města, už neplatí. Průzkum Českého olympijského výboru mezi školáky ukázal, že trend se obrátil. Střední Morava přitom skončila v žebříčku hodnocení na předposledním místě.

 Odborníci sledují trend, že zatímco města zaznamenávají nárůst nejrůznějších pohybových kroužků a budují aquacentra, vesnice nedávají tolik příležitostí. Podle trenérů a vedoucích sportovních oddílů záleží především na rodičích, zda své děti k pohybu vedou. „Mohu potvrdit, že zájem dětí o počítače a různé nové technologické hračky nám děti ubírá. Na druhou stranu jsou to právě rodiče, kteří ukazují dětem nějaký životní směr a styl. U nás vidím obě skupiny, někteří do tělocvičny nepřijdou, protože se to doma nepovažuje za důležité, jiní sportují pravidelně nebo jsou doma alespoň vedeni k fyzické práci,“ doplňuje Vladislav Černoch z TJ Sokol Lázně Velké Losiny.
Český olympijský výbor prováděl unikátní výzkum, do kterého se zapojilo 50 tisíc dětí z celé republiky, v prvním pololetí tohoto školního roku. Děti se utkaly v osmi disciplínách olympijského víceboje. Podle statistik se Olomoucký kraj nemůže výsledky pyšnit. Místní děti se dělí o druhou příčku odspodu s Karlovarským krajem. Méně zdatné už jsou jen děti z Plzeňska. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.6.2015 15:35
Titulek: Děti z vesnice
Autor: Stukov
59
100
Jsou líné zajet si do města zasportovat.
Vesnice fyzicky zdegeneruje a zahyne.
Děti mají možnosti jaké nikdy neměly.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).