ZPRÁVY

Detašované pracoviště kraje se stěhuje

26. června 2013, 20:21, BH
Šumperk – Detašované pracoviště Krajského úřadu Olomouckého kraje v Šumperku, které se v současnosti nachází v ulici M. R. Štefánika, bude od 1. července fungovat na nové adrese. Přestěhuje se do prvního nadzemního podlaží budovy Střední školy železniční a stavební stojící v ulici Hanácká.
„Stávající prostory vlastní Úřad práce České republiky, končí nám smlouva o nájmu. Prostory budovy v Hanácké ulici jsou využívány pouze čásetečně, proto nám škola navrhla uvolnit tři třídy a dvě technické místnosti,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje Libor Kolář.

Nové prostory detašovaného pracoviště jsou ve vlastnictví Olomouckého kraje. Současné roční náklady na provoz pracoviště se pohybovaly okolo 670 tisíc korun. Přestěhováním pracoviště do objektu školy dojde k výraznému snížení těchto nákladů. „Z rozpočtu kraje částečně uhradíme jednorázové náklady na rekonstrukci prostor školy. Odhadujeme však, že na provozních nákladech ušetříme okolo 368 tisíc korun za rok,“ dodal Kolář.

Nové telefonické kontakty na detašované pracoviště budou zveřejněny na webových stránkách Olomouckého kraje kr-olomoucky.cz v sekci Krajský úřad / Sídlo krajského úřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.7.2013 12:19
Titulek: ÚP
Autor: ***
125
Úřad práce v Šumperku vlastní dlouhou budovu na Lidické naproti Bille (to byla dřív nějaká továrna?), pak budovu ve Starobranské ulici a zmíněnou velkou budovu na M.R.Štefánika (bývalý OV KSČ), celkem tři. Tak aspoň že davy úředníků Úřadu práce mají dobře placenou práci... Bývalý chorvatský prezident Stjepan Mesič (2000-2010) nedávno v LN na otázku "Chorvatsko nevstupuje do Evropské unie v dobré kondici. Ekonomika už několik let klesá, nezaměstnanost přesahuje dvacet procent. Co je důvodem tohoto stavu?" odpověděl: "Hlavním důvodem je kriminální privatizace. Kvůli ní se z Chorvatska, které bylo průmyslovou zemí, stal zaostalý stát bez průmyslu. Mnoho velkých firem, které byly velkými exportéry, zaniklo. To způsobilo, že celá ekonomika stojí na turistice. Jenže cestovní ruch trvá tři měsíce, to nestačí na uživení. Chorvatsko musí projít "reindustrializací", samozřejmě na vyšší technologické úrovni. Na tom pracuje současná vláda a výsledky jejího úsilí by měly být poznat za rok za dva, kdy snad ekonomika začne růst." Pro Česko zjevně platí to samé, jen s tím rozdílem, že nemáme ani ten cestovní ruch, kdo by taky jezdil do špinavého městečka Šumperka...
Reagovat
Datum: 5.7.2013 12:44
Titulek: Bez titulku
Autor: J
131
Na Lidické bylo dříve ředitelství ČSAD a vytěžovací středisko.
Reagovat
Datum: 9.7.2013 14:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: slušný člověk
114
104
Než nšco napíšeš o tom kolik budov má ÚP, tak se alespoň informuj o tom kde sídlí a také o tom jakou práci vykonávají.Asi vůbec nevíte,že na Lidické byl soc-úřad, který spadl rozhodnutím poslanců do kompetence úřadu práce.ÚP naopak počet prac. snížil.POkud si myslíte, že pracovat na ÚP - soc.odbor je paráda, tak si to běžte vyzkozušet alespoň si sedněte a vydržte zápach a napadání od nepříspusobuvých občanů. Kritizovat za bukem dokáže každý. Já jim to skutečně nezávidím, já si jich vážím , Nejsem státní zaměstanec, pracuji u soukromé firmy a věřte, že za jejich peníze bych tak nároučnou práci nedělala
Reagovat
Datum: 10.7.2013 10:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: J
121
Troubo, já jsem nepsal nic o ÚP, jen jsem napsal co bylo dříve na Lidické.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).