SPORT

Derby zvládli lépe šumperští florbalisté

8. února 2010, 19:08, téma FLORBAL, Michal Šíma
Litovel - Pamětníci kdysi populární šumperské florbalové ligy si přišli na své v neděli na turnaji Olomoucké ligy.
V útulné hale v Litovli se totiž spolu střetli Beerboys Libina a Asper Šumperk B. Libina byla tradičním účastníkem pátečních klání v aréně Obchodní akademie v Šumperku, stejně jako rezerva Asperu, nebot' její jádro tvoří hráči bývalých Icemanů. Duel byl pikantní i z toho důvodu, že hned několik hráčů působících v dresu Beerboys strávilo podstatnou část své kariéry ve žlutém dresu Šumperka.

Samotné klání pak skončilo jednoznačným vítězstvím Asperu a nutno dodat, že to byl výsledek očekávaný. Libinu totiž trápí fatální nedostatek hráčů a zápasy tak musí odehrát často jen v sedmi lidech, což je v současnosti i na krajskou ligu málo.

To béčko Šumperka se představilo ve třech kompletních pěticích, kdy byl tým zkušených hráčů posílen o dravé mládí z asperských juniorů. A byli to právě dva mladíci, konkrétně Trávníček a Chladil, kteří celé utkání rozhodli. V první třetině skutečně velmi přátelského duelu se Beerboys ještě drželi, ale jejich síly postupně ubývaly a nepomohl jim ani lídr kanadského bodování soutěže Vicenec. Konečný stav 9:2 tak akorát koresponduje s předpoklady a také s průběžným umístěním v tabulce.

Asper B se totiž nyní vyšvihl na třetí místo a o postup rvoucí se Olomouc a Česká Ves by s týmem okolo kapitána Gruntoráda měly začít počítat, zatímco Libina bude mít dost starostí se záchranou v této letos velmi kvalitní soutěži. Vítězství Litovle situaci na spodku tabulky řádně zamotalo a nezávislým fanouškům tak nezbývá než fandit Vránovi a spol., nebot' tento tým k této lize prostě patří.
 

FBC Asper Šumperk B - FBC Beerboys Libina  9:2

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.