SPORT

Derby zvládli lépe šumperští florbalisté

8. února 2010, 19:08, téma FLORBAL, Michal Šíma
Litovel - Pamětníci kdysi populární šumperské florbalové ligy si přišli na své v neděli na turnaji Olomoucké ligy.
V útulné hale v Litovli se totiž spolu střetli Beerboys Libina a Asper Šumperk B. Libina byla tradičním účastníkem pátečních klání v aréně Obchodní akademie v Šumperku, stejně jako rezerva Asperu, nebot' její jádro tvoří hráči bývalých Icemanů. Duel byl pikantní i z toho důvodu, že hned několik hráčů působících v dresu Beerboys strávilo podstatnou část své kariéry ve žlutém dresu Šumperka.

Samotné klání pak skončilo jednoznačným vítězstvím Asperu a nutno dodat, že to byl výsledek očekávaný. Libinu totiž trápí fatální nedostatek hráčů a zápasy tak musí odehrát často jen v sedmi lidech, což je v současnosti i na krajskou ligu málo.

To béčko Šumperka se představilo ve třech kompletních pěticích, kdy byl tým zkušených hráčů posílen o dravé mládí z asperských juniorů. A byli to právě dva mladíci, konkrétně Trávníček a Chladil, kteří celé utkání rozhodli. V první třetině skutečně velmi přátelského duelu se Beerboys ještě drželi, ale jejich síly postupně ubývaly a nepomohl jim ani lídr kanadského bodování soutěže Vicenec. Konečný stav 9:2 tak akorát koresponduje s předpoklady a také s průběžným umístěním v tabulce.

Asper B se totiž nyní vyšvihl na třetí místo a o postup rvoucí se Olomouc a Česká Ves by s týmem okolo kapitána Gruntoráda měly začít počítat, zatímco Libina bude mít dost starostí se záchranou v této letos velmi kvalitní soutěži. Vítězství Litovle situaci na spodku tabulky řádně zamotalo a nezávislým fanouškům tak nezbývá než fandit Vránovi a spol., nebot' tento tým k této lize prostě patří.
 

FBC Asper Šumperk B - FBC Beerboys Libina  9:2

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.