DERBY KLEPE NA DVEŘE! Mohelnice o víkendu nadělovala, Šumperk se trápil. Kdo bude úspěšnější ve středu?

17. září 2014, 07:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
DERBY KLEPE NA DVEŘE! Mohelnice o víkendu nadělovala, Šumperk se trápil. Kdo bude úspěšnější ve středu? Morava - Sebevědomí fotbalové Mohelnice před středečním derby v Šumperku vydatně posílilo nedělní vítězství nad Klenovicemi. Bylo důležité i z toho pohledu, že jí vysvobodilo ze zakletí posledního místa tabulky. Rezerva divizního klubu se o další soutěžní body bude prát od půl páté odpoledne na Tyršově stadiónu.

Krajský přebor
MOHELNICE B – KLENOVICE 5:2 (2:1)

Oboustranně se hrálo svižně a ve vysokém tempu. Nechyběly ani gólové situace. Ve 26. minutě uvolnil Kloss spoluhráče Kopu a hostitelé utekli do trháku. Ale jen na tři minuty. Nejprve se pomalu vraceli po neúspěšné útočné výpravě, o pár sekund později k tomu přidali i zbytečné couvání. A tak je o těsný náskok připravila rána z pětadvaceti metrů.
Za mohelnického spasitele šlo označit aktivního středopolaře Klosse. Dvě minuty před pauzou nejprve vrátil vedení na stranu svého týmu tím, že se prodral do vápna a pak i přesně zamířil. Druhý příspěvek přidal poté, co Hanáci podruhé vyrovnali. A opět zásluhou dalekonosného projektilu. Kloss se v pravý čas vložil do centru Knýře, který následně připravil gólovou pozici i pro Horáka. Ani ten nezaváhal, přízemní pokus zastavila až síť.
Výhra Mohelnice byla nakonec tříbranková. V předposlední minutě napálil odražený balón nechytatelně do brány mladý záložník Marák. „Klenovice se v konfrontaci nováčků jevily velmi dobře. Jejich odpor jsme zlomili až v závěrečné dvacetiminutovce, v níž se nám podařilo nastřílet tři góly,“ oddechl si trenér domácího výběru Roman Berka.
MOHELNICE B: Studený – Heidenreich, M. Kulíšek, Krejčí, Mi. Strnad – M. Kotůlek, Marák – Kopa (46. Srdýnko), Kloss (89. Rabenseifner), Knýř (84. Kutal) – D. Ryba (76. Horák).

ŠUMPERK – CHVÁLKOVICE 0:0

Šumperští fotbalisté si od samého začátku vynutili značnou územní převahu, v poli se jim dařilo vcelku zdatně kombinovat. Způsob, jakým přišpendlili sotva průměrného protivníka na jeho obrannou polovinu, připomínal obléhání v podání slavné Barcelony. Jenže to mělo jeden podstatný háček. Veškerému ofenzivnímu snažení chyběl odpovídající finální produkt vykouzlený v blízkosti šestnáctky. Přesný centr, rozdílová přihrávka nebo účelné zakončení? Jedna obrovská nula. Drobnou výjimku představoval střelecký pokus forvarda Baláže, s nímž si brankář Chválkovic poradil až napodruhé.
Do přestávky naprosto jaloví hosté se po výměně stran mírně osmělili a sem tam vystrčili útočné růžky. Stále ale platilo, že jsou velmi málo nebezpeční. Strážce Kreizl musel krotit pouze jeden trestný kop, který ztlumil o vlastní rukavice. Jinak byl prakticky bez práce.
Na opačném konci hřiště bylo rušněji. Gólem zaváněla příležitost střídajícího Podhorného po centru Vývody. Mladý zakončovatel ale svou hlavičkou minul bránu o pořádný kus. Ještě smradlavěji se jevila situace, kterou vyvolala Vývodova standardka. Tečovaný míč se otřel o břevno, následná dorážka Herynka mířila nad brankové zařízení. A když se do prostoru chválkovické svatyně nevlezla ani střela Křepelky z levé strany velkého vápna, nepovedené střetnutí zůstalo bezgólové. „Je to stále stejná písnička, všechno se odvíjí od vytváření a proměňování šancí. Dnes jsme se proti hlubokému bloku neprosadili. Chybí nám koncový střelec,“ posteskl si trenér Šumperka Zdeněk Strouhal.
„Protože jsme postrádali pět hráčů ze základu a do sestavy jsme kvůli tomu museli zařadit hráče z béčka, které působí ve IV. třídě, přijeli jsme s vyloženě defenzivní taktikou. Soupeř byl lepší na míči, držel ho častěji. Měl i několik možností, které díkybohu pro nás neuměl zužitkovat. Odvážíme si zlatý bod, vydřeli jsme ho hlavně bojovností,“ navázal na svého kolegu hrající kormidelník Chválkovic Zbyněk Odstrčil.
ŠUMPERK: Kreizl – Vývoda, Herynek, Skopal, M. Macek – L. Reichl – Mi. Kocourek (46. Podhorný), Hruda, Křepelka, Jurásek – Baláž (63. M. Janků).

ŠTERNBERK – VELKÉ LOSINY 1:3 (0:2)

Spravedlnost nebyla slepá. Ani neměla zvýšený počet dioptrií. Sobotní řežbu ve Šternberku pro sebe urvali fotbalisté Velkých Losin. Po právu. Byli aktivnější, agilnější, nebezpečnější a také kreativnější. „Jednoznačné utkání jsme mohli vyhrát daleko výraznějším rozdílem. Na šance to bylo 8:2 pro nás,“ stál si pevně za svým funkcionář losinského klubu Milan Grézl.
Počáteční oťukávanou rázně ukončila 17. minuta. Linet uvolnil Nýdeckého a hosté sahali po vedoucím gólu. V tomto případě ještě bez úspěchu. Druhý jmenovaný totiž místo kličky brankáři nastřelil pouze jeho nohy. Odražený míč pak poslal jen do gólmanových rukavic útočník Uvízl.
Smutnit dlouho nemuseli. O sedm minut později se balón přes Smrže dostal až k Šinoglovi, který byl mimo vápno faulován domácím strážcem. Rozhodčí ale nechal ve hře pokračovat, míč se příznivě odrazil k Petrovi Linetovi a ten neměl s uklizením kulatého nesmyslu do opuštěné svatyně sebemenší potíže.
Stejný střelec sepsal úplně jiný příběh v minutě osmadvacáté. Pronikající Uvízl byl zastaven v šestnáctce způsobem, který se hlavnímu arbitrovi vůbec nelíbil – penalta! Jenže brankář Šternberka Linetův záměr vystihl a pokutový kop zneškodnil úspěšným zásahem!
Losinské vedení se tak navýšilo až ve 39. minutě. Lukáš Kováč si zpracoval přesný pas za obranu, obtočil se kolem obránce a čistým průstřelem upravil na 0:2.
Hosté hráli první zápasové housle a nic nenasvědčovalo tomu, že by připustili vážnější komplikace. Jeden falešný tón ale přece jen vyprodukovali. A sice v 76. minutě, kdy slabou hlavičku přizvedl před smutným Hatalou jeden z obránců do vlastní sítě.
Žádné drama se nekonalo. Velkého nedorozumění mezi gólmanem a šternberským zadákem využil důsledný Jan Mičunda a bylo definitivně jasno. O balón je bez milosti připravil a bezpečně ho poslal za brankovou čáru.
„Podali jsme další kvalitní výkon. V neděli k nám přijedou Kralice, které prozatím okupují medailovou pozici. Proto se dá očekávat velmi dobrý zápas,“ lákal diváky do hlediště Milan Grézl.
VELKÉ LOSINY: Hatala – M. Gargulák, J. Gargulák, Kupčík, Tejkl (72. D. Šimák) – Nýdecký (66. Mičunda), M. Smrž, Linet, Šinogl – J. Uvízl (85. Jenčke), L. Kováč (60. P. Navrátil).

Mohelnický fotbal si ve středu střihne další derby se Šumperkem. V dohrávaném utkání se na Tyršův stadión nevydá divizní áčko, jak bývalo zvykem, ale krajský přebor hrající B tým.

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.9.2014 16:53
Titulek: Miloš aby se v tom vyznal
Autor: Dušan Masár
59
Zábřeh hraje na postup do II. ligy a Šumperk se střetává s "B" týmem Mohelnice v KP.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.