ZPRÁVY

Denisa Spillerová: „Do Rapotína se vrací společenský život.“ROZHOVOR

26. srpna 2014, 16:00, téma ROZHOVOR TÝDNE, Hana Písková
Rapotín - Komunikační a koordinační centrum v Rapotíně láká svými akcemi čím dál více lidí. Velkou akci Rapotínské slavnosti zorganizovalo v uplynulém víkendu. Ve vedení centra stojí žena, která studovala na Fakultě řízení a informačních technologií v Hradci Králové obor rekreační sport a cestovní ruch. V minulosti pracovala na různých manažerských pozicích a dlouhodobě také v zahraničí v oblasti cestovního ruchu. Pochází ze Šumperka, ale už několik let je obyvatelkou Velkých Losin. Jmenuje se Denisa Spillerová.

 Byla jste už u rozjezdu nového rapotínského centra? A co vás k této práci přivedlo?
Ano, jsem tu od začátku a u toho takzvaného rozjezdu v září 2012 jsem byla. A nebyl to vůbec jednoduchý úkol. Byla to moje první zkušenost uvádět do provozu budovu takového charakteru. Byla jsem vybrána na základě výběrového řízení do funkce manažerky KKC Rapotín. Mou největší motivací bylo dlouhotrvající přání pracovat v oboru cestovního ruchu a podílet se na zkvalitňování a rozvoji služeb v této oblasti. Jsem velmi ráda, že práce se mi stala koníčkem. Ne každému se podaří najít si práci, která vás baví a při které máte možnost setkávat se se zajímavými lidmi.

Vaše centrum má široký záběr. Připravujete akce pro malé děti i seniory, koncerty, výstavy i plesy. Co se vám nejvíce daří a jak jste spokojeni s návštěvností?
Jsem ráda, že můžeme nabídnout program pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie. S návštěvností našeho kulturního centra jsme velmi spokojení. Rozjezd nebyl jednoduchý. Na začátku jsem byla trochu zklamaná. Na první kulturní akci, kterou jsme zde pořádali, přišlo asi jen třicet osob, ale postupně se návštěvnost zvedá a už i lidé v Šumperku a okolí vědí, že KKC je ten „ kulturák“ v Rapotíně. Je velmi těžké říct, co se nám daří nejvíc. Každá akce, kterou zde pořádáme, je prostě jiná a má svou kouzelnou atmosféru, ať se jedná o dětský karneval nebo taneční zábavu. Prozatím mohu říct, že se do Rapotína vrací společenský život a to je dobře. Opět se zde lidé potkávají a mají si kde sdělit své zážitky. Mezi nejvíce navštěvované akce prozatím patří plesy.
Máte nějaký nesplněný sen? Něco, co byste chtěla uskutečnit, ale zatím se to nepodařilo? Nesplněný sen? To určitě ne. Vždyť máme spoustu času cokoliv naplánovat. A těšíme se, že můžeme nabídnout neustále něco nového. Jen je někdy těžké najít právě to správné lákadlo.

Ve Velkých Losinách nově otevřeli Areál zdraví, dá se říct, že v obcích kolem vás jsou všude kulturní zařízení. Domlouváte se s ostatními na programu, nebo tu vládne konkurence?
Víte, slovo konkurence nerada používám. Pokud se jedná o zábavu pro lidi ze Svazku obcí údolí Desné, jsme opravdu jeden svazek. Žijeme zde a je velmi uvážlivé domlouvat se na programech, které se zde v této oblasti plánují. Už v minulém roce jsme začali vytvářet plán akcí, který je umístěný na našich webových stránkách pro celý svazek obcí, ale je pravda, že zatím se nám jej nepodařilo sjednotit. Byla bych velmi ráda, kdybychom zde nastavili nějaký systém dohody, kdy by se měly pořádat v obcích velké kulturní akce. Věřím tomu, že lidé by si na tento systém zvykli a určitě by nedocházelo k vytváření takzvaného konkurenčního prostředí.

Jak vidíte budoucnost Komunikačního a koordinačního centra v Rapotíně?
Mám velké přání, aby se zde i nadále pokračovalo  ve všech nejen kulturních tradicích a aby lidé nadále sledovali, co jim aktuálně nabízí naše kulturní centrum na svých webových stránkách, popřípadě na nově zřízeném facebookovém profilu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.8.2014 19:40
Titulek: čeho je to centrum ?
Autor: Zklamaný návštěvník
280
140
Jako přespolní jsem na netu zjistil že v tomto údajně informačním centru je fotovýstava známého fotografa pana Štraita a tak jsem se vypravil se na výstavu podívat. K mému zděšení je hlavní vchod ohrazen(asi stavba), byli tam nějací stavební dělníci. Z boku byl další vchod a tak jsem vstoupil dovnitř, žádné směrovky či tabule kde ta výstava vlastně uvnitř je jsem nikde neviděl a po chodbě jsem došel do prázdného sálu a po fotkách ani stopa, připadal jsem si jako zloděj, či nezvaný host. Tak jsem rychle spěchal ven, sedl do auta a už nikdy více toto pseudocentrum. Za tolik milionů mohlo zbýt i na tabuli že uvnitř tato výstava je a také řádně umístěné šipky k fotografiím. Na fotky se zajedu podívat až je pan Štrait bude vystavovat někde jinde, ne v Rapotíně.
Reagovat
Datum: 27.8.2014 00:46
Titulek: Re: čeho je to centrum ?
Autor: Anonym
255
176
Výstava Jindřicha Štreita by v Rapotíně měla být do konce září. Kde tedy je? :-(
Slavný fotograf Štreit vystavuje v Rapotíně
http://sumpersky.denik.cz/kultura_region/slavny-fotograf-streit-vystavuje-v-rapotine-20140805.html
Reagovat
Datum: 26.8.2014 20:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Rapák
235
177
Rapotínské slavnosti ... na jedné z největších křižovatek v obci kolotoče ??? ...hazard se životy návštěvníků a hlavně dětí...paní Spillerová by to měla zabalit a jít se živit něčím jiným, protože to místo mohl vymyslet jen ..... !
Reagovat
Datum: 27.8.2014 15:46
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Huhák
216
252
Do Rapotína vstoupila kultura to nepřejícím barbarům vadí.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 09:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
276
217
Nejde o kulturu, to je velmi dobře, že je... Ale jde o to, jak se dělá, kde se dělá a kolik to občany Rapotína zbytečně stojí... A jsou to vyhozené statisíce. To co dělají běžně podnikatele se ziskem, to Spillerová dělá se ztrátou, a z kapes všech Rapotínáků...
Reagovat
Datum: 27.8.2014 13:00
Titulek: Škoda promarněné příležitosti.
Autor: Roman
258
194
Obce v okolí mají velmi příjemné a zajímavé prostory na volnočasové aktivity - Loučná nad Desnou, jako myslím první průkopník - velice pěkné hřiště mimo hlavní komunikaci, Velké Losiny - opravdu povedené a Rapotín ? Místo, aby využili volné velké prostory vedle zmíněného KKC a postavili tu také takové hřiště pro trávení volného času, staví si zde obecní úřad, jež svou velikostí a okázalostí určitě nadchne těch 11 lidí, co zde bude pracovat. Mimochodem, už jste také zjistili, že kromě zaplacení poplatků za odpad a psy nevyřídíte na tomto úřadě vůbec nic ? Rád bych viděl statistiku návštěvnosti informačního centra.
Proto se také nedivme, že obecní slavnosti se konají v prostoru nejfrekventovanější křižovatky v obci :-(((.
Reagovat
Datum: 27.8.2014 17:18
Titulek: Re: Škoda promarněné příležitosti.
Autor: Petr
243
162
Jak píšete, naštěstí máme na výběr v okolí.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 09:02
Titulek: Čeho že je manažerka?
Autor: Anonym
256
188
Kdo zná rádoby paní Spillerovou, tak ví, že jediné, co řídí, jsou vlastní prospěchy a nebýt ochranné ruky pana starosty (a položme si otázku proč jde starosta v této věci proti všem?), už řídí maximálně dopravu v ZOO...
Reagovat
Datum: 2.9.2014 11:43
Titulek: Re: Čeho že je manažerka?
Autor: Kamil
244
242
Naprostá pravda. Měl jsem čest s touto "dámou" jednat, a označení manažerka je v tomto případě velmi, ale velmi nadhodnocené. Spíše bych ji označil za referentku. Být KKC soukromý podnik, už by tam nebyla. Je divné, že vedení obce si její profesionální selhání nechce připustit. Drby jsou drby a nemělu bychom se jimi zabývat. Ale asi na nich něco bude, když paní Spillerová zastává pozici, na kterou nemá...
Reagovat
Datum: 28.8.2014 16:26
Titulek: kultura
Autor: Dušan Masár
251
199
Že se v Rapotíně děje něco mimořádného jsem zaregistroval 4. července 2014, když v tamním kulturáku měla vystoupení skupina Linha Singers.
Paní Denisu Spillerovou neznám, neznám jak moc doplácejí občané Rapotína na kulturu. Obecně, každá legrace něco stojí. Je nutné počítat s tím, že cesta k paličatým vesničanům, pro které byla doposud největší kultura jejich života vysílání stanice TV Nova, nebude snadná.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 16:38
Titulek: Re: kultura
Autor: aNONYM
230
220
Linha Singers - nejsou to ti, co nahrávají zpívánky pro vánoční prodeje v supermarketech?
Reagovat
Datum: 28.8.2014 17:51
Titulek: Re: kultura
Autor: Dušan Masár
228
185
Linha Singers zpívali už v době, kdy o supermarketech snili jen fantastové v anarchistických kroužcích.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 18:17
Titulek: Re: kultura
Autor: aNONYM
230
189
No tak hlavně že to nakonec finančně zúročili. Budiž jim přáno.
Reagovat
Datum: 1.9.2014 20:23
Titulek: Po Rapotíně s baterkama?
Autor: Anonym
212
188
Kulturní akce v Rapotíně musí být velmi nákladné,když už druhý týden nesvítí světla v horní časti Rapotína,když už se staví nový úřad tak by tam mohl zaměstnaný někdo kdo se postará o veřejné osvětlení.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 08:44
Titulek: Re: Po Rapotíně s baterkama?
Autor: Martin
221
224
Tak to je vyloženě reakce k tématu.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 06:45
Titulek: manažerská úroveň
Autor: David
264
190
Paní Spillerová by měla přidat, hodně. Úroveň některých odpovědí je tristní. Pro mě je tato osoba velké zklamání.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 07:34
Titulek: sloučení
Autor: Jan Podkova
273
201
Ukazuje se, že Rapotín bohužel není schopen samostatné existence. Možná bychom se mohli obrátit na Velké Losiny nebo Vikýřovice, zda-li bychom se mohli stát součástí těchto obcí ?
Reagovat
Datum: 8.9.2014 21:04
Titulek: Re: sloučení
Autor: alfa
220
125
Fajn. kdy domluvíme anexi? Vikýřovická vojska jsou připravena na řece Desné.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 17:38
Titulek: Každý nám nový úřad závidí...........
Autor: Darek Král
236
223
My Rapotíňáci se máme. Bude u nás super úřad. Můžeme si zde stěžovat a zaplatit za psa. Ostatní obce mají hřiště pro volnočasové aktivity a my máme úřad. My se máme.
Reagovat
Datum: 10.9.2014 19:44
Titulek: vyjádření ?
Autor: anoNym
253
196
Tato diskuze patří mezi nejdiskutovanější na rej.cz. Možná by to stálo paní S. hodně námahy se vyjádřit ? Jak typické.......
Reagovat
Datum: 11.9.2014 10:11
Titulek: Re: vyjádření ?
Autor: Roman
267
186
K pravdě se těžko vyjadřuje. Není každý tak rovný, aby uznal své chyby a přiznal se k nim. Volby ukážou, co bude dál s KKC a její manažerkou, a zda nové zastupitelstvo a vedení obce bude s prací a prezentací paní Spilerové spokojeno. A nebo bude zaslepeno jako stávající starosta?
Reagovat
Datum: 15.9.2014 18:37
Titulek: kultura
Autor: Dušan Masár
244
181
V Rapotíně před nádražím se nachází pomník tří koulí, na počest Neznámého internetového bojovníka na Reji.
Před kongresem ODS v Brně jedna část bojovného křídla strany hodlala pomník pojmenovat dle svého lídra - Pomník Mirka Topolánka. Ano, počet je abnormální, ale po extempore u Berlusconiho na zahradě, odpovídá skutečnosti.
Reagovat
Datum: 19.9.2014 22:33
Titulek: Re: kultura
Autor: Anonym
241
186
blbečku
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).