ZPRÁVY

Denisa Spillerová: „Do Rapotína se vrací společenský život.“ROZHOVOR

26. srpna 2014, 16:00, téma ROZHOVOR TÝDNE, Hana Písková
Rapotín - Komunikační a koordinační centrum v Rapotíně láká svými akcemi čím dál více lidí. Velkou akci Rapotínské slavnosti zorganizovalo v uplynulém víkendu. Ve vedení centra stojí žena, která studovala na Fakultě řízení a informačních technologií v Hradci Králové obor rekreační sport a cestovní ruch. V minulosti pracovala na různých manažerských pozicích a dlouhodobě také v zahraničí v oblasti cestovního ruchu. Pochází ze Šumperka, ale už několik let je obyvatelkou Velkých Losin. Jmenuje se Denisa Spillerová.

 Byla jste už u rozjezdu nového rapotínského centra? A co vás k této práci přivedlo?
Ano, jsem tu od začátku a u toho takzvaného rozjezdu v září 2012 jsem byla. A nebyl to vůbec jednoduchý úkol. Byla to moje první zkušenost uvádět do provozu budovu takového charakteru. Byla jsem vybrána na základě výběrového řízení do funkce manažerky KKC Rapotín. Mou největší motivací bylo dlouhotrvající přání pracovat v oboru cestovního ruchu a podílet se na zkvalitňování a rozvoji služeb v této oblasti. Jsem velmi ráda, že práce se mi stala koníčkem. Ne každému se podaří najít si práci, která vás baví a při které máte možnost setkávat se se zajímavými lidmi.

Vaše centrum má široký záběr. Připravujete akce pro malé děti i seniory, koncerty, výstavy i plesy. Co se vám nejvíce daří a jak jste spokojeni s návštěvností?
Jsem ráda, že můžeme nabídnout program pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie. S návštěvností našeho kulturního centra jsme velmi spokojení. Rozjezd nebyl jednoduchý. Na začátku jsem byla trochu zklamaná. Na první kulturní akci, kterou jsme zde pořádali, přišlo asi jen třicet osob, ale postupně se návštěvnost zvedá a už i lidé v Šumperku a okolí vědí, že KKC je ten „ kulturák“ v Rapotíně. Je velmi těžké říct, co se nám daří nejvíc. Každá akce, kterou zde pořádáme, je prostě jiná a má svou kouzelnou atmosféru, ať se jedná o dětský karneval nebo taneční zábavu. Prozatím mohu říct, že se do Rapotína vrací společenský život a to je dobře. Opět se zde lidé potkávají a mají si kde sdělit své zážitky. Mezi nejvíce navštěvované akce prozatím patří plesy.
Máte nějaký nesplněný sen? Něco, co byste chtěla uskutečnit, ale zatím se to nepodařilo? Nesplněný sen? To určitě ne. Vždyť máme spoustu času cokoliv naplánovat. A těšíme se, že můžeme nabídnout neustále něco nového. Jen je někdy těžké najít právě to správné lákadlo.

Ve Velkých Losinách nově otevřeli Areál zdraví, dá se říct, že v obcích kolem vás jsou všude kulturní zařízení. Domlouváte se s ostatními na programu, nebo tu vládne konkurence?
Víte, slovo konkurence nerada používám. Pokud se jedná o zábavu pro lidi ze Svazku obcí údolí Desné, jsme opravdu jeden svazek. Žijeme zde a je velmi uvážlivé domlouvat se na programech, které se zde v této oblasti plánují. Už v minulém roce jsme začali vytvářet plán akcí, který je umístěný na našich webových stránkách pro celý svazek obcí, ale je pravda, že zatím se nám jej nepodařilo sjednotit. Byla bych velmi ráda, kdybychom zde nastavili nějaký systém dohody, kdy by se měly pořádat v obcích velké kulturní akce. Věřím tomu, že lidé by si na tento systém zvykli a určitě by nedocházelo k vytváření takzvaného konkurenčního prostředí.

Jak vidíte budoucnost Komunikačního a koordinačního centra v Rapotíně?
Mám velké přání, aby se zde i nadále pokračovalo  ve všech nejen kulturních tradicích a aby lidé nadále sledovali, co jim aktuálně nabízí naše kulturní centrum na svých webových stránkách, popřípadě na nově zřízeném facebookovém profilu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.8.2014 19:40
Titulek: čeho je to centrum ?
Autor: Zklamaný návštěvník
190
Jako přespolní jsem na netu zjistil že v tomto údajně informačním centru je fotovýstava známého fotografa pana Štraita a tak jsem se vypravil se na výstavu podívat. K mému zděšení je hlavní vchod ohrazen(asi stavba), byli tam nějací stavební dělníci. Z boku byl další vchod a tak jsem vstoupil dovnitř, žádné směrovky či tabule kde ta výstava vlastně uvnitř je jsem nikde neviděl a po chodbě jsem došel do prázdného sálu a po fotkách ani stopa, připadal jsem si jako zloděj, či nezvaný host. Tak jsem rychle spěchal ven, sedl do auta a už nikdy více toto pseudocentrum. Za tolik milionů mohlo zbýt i na tabuli že uvnitř tato výstava je a také řádně umístěné šipky k fotografiím. Na fotky se zajedu podívat až je pan Štrait bude vystavovat někde jinde, ne v Rapotíně.
Reagovat
Datum: 27.8.2014 00:46
Titulek: Re: čeho je to centrum ?
Autor: Anonym
175
101
Výstava Jindřicha Štreita by v Rapotíně měla být do konce září. Kde tedy je? :-(
Slavný fotograf Štreit vystavuje v Rapotíně
http://sumpersky.denik.cz/kultura_region/slavny-fotograf-streit-vystavuje-v-rapotine-20140805.html
Reagovat
Datum: 26.8.2014 20:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Rapák
165
Rapotínské slavnosti ... na jedné z největších křižovatek v obci kolotoče ??? ...hazard se životy návštěvníků a hlavně dětí...paní Spillerová by to měla zabalit a jít se živit něčím jiným, protože to místo mohl vymyslet jen ..... !
Reagovat
Datum: 27.8.2014 15:46
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Huhák
137
151
Do Rapotína vstoupila kultura to nepřejícím barbarům vadí.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 09:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
183
131
Nejde o kulturu, to je velmi dobře, že je... Ale jde o to, jak se dělá, kde se dělá a kolik to občany Rapotína zbytečně stojí... A jsou to vyhozené statisíce. To co dělají běžně podnikatele se ziskem, to Spillerová dělá se ztrátou, a z kapes všech Rapotínáků...
Reagovat
Datum: 27.8.2014 13:00
Titulek: Škoda promarněné příležitosti.
Autor: Roman
189
115
Obce v okolí mají velmi příjemné a zajímavé prostory na volnočasové aktivity - Loučná nad Desnou, jako myslím první průkopník - velice pěkné hřiště mimo hlavní komunikaci, Velké Losiny - opravdu povedené a Rapotín ? Místo, aby využili volné velké prostory vedle zmíněného KKC a postavili tu také takové hřiště pro trávení volného času, staví si zde obecní úřad, jež svou velikostí a okázalostí určitě nadchne těch 11 lidí, co zde bude pracovat. Mimochodem, už jste také zjistili, že kromě zaplacení poplatků za odpad a psy nevyřídíte na tomto úřadě vůbec nic ? Rád bych viděl statistiku návštěvnosti informačního centra.
Proto se také nedivme, že obecní slavnosti se konají v prostoru nejfrekventovanější křižovatky v obci :-(((.
Reagovat
Datum: 27.8.2014 17:18
Titulek: Re: Škoda promarněné příležitosti.
Autor: Petr
157
Jak píšete, naštěstí máme na výběr v okolí.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 09:02
Titulek: Čeho že je manažerka?
Autor: Anonym
166
Kdo zná rádoby paní Spillerovou, tak ví, že jediné, co řídí, jsou vlastní prospěchy a nebýt ochranné ruky pana starosty (a položme si otázku proč jde starosta v této věci proti všem?), už řídí maximálně dopravu v ZOO...
Reagovat
Datum: 2.9.2014 11:43
Titulek: Re: Čeho že je manažerka?
Autor: Kamil
153
137
Naprostá pravda. Měl jsem čest s touto "dámou" jednat, a označení manažerka je v tomto případě velmi, ale velmi nadhodnocené. Spíše bych ji označil za referentku. Být KKC soukromý podnik, už by tam nebyla. Je divné, že vedení obce si její profesionální selhání nechce připustit. Drby jsou drby a nemělu bychom se jimi zabývat. Ale asi na nich něco bude, když paní Spillerová zastává pozici, na kterou nemá...
Reagovat
Datum: 28.8.2014 16:26
Titulek: kultura
Autor: Dušan Masár
160
113
Že se v Rapotíně děje něco mimořádného jsem zaregistroval 4. července 2014, když v tamním kulturáku měla vystoupení skupina Linha Singers.
Paní Denisu Spillerovou neznám, neznám jak moc doplácejí občané Rapotína na kulturu. Obecně, každá legrace něco stojí. Je nutné počítat s tím, že cesta k paličatým vesničanům, pro které byla doposud největší kultura jejich života vysílání stanice TV Nova, nebude snadná.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 16:38
Titulek: Re: kultura
Autor: aNONYM
140
108
Linha Singers - nejsou to ti, co nahrávají zpívánky pro vánoční prodeje v supermarketech?
Reagovat
Datum: 28.8.2014 17:51
Titulek: Re: kultura
Autor: Dušan Masár
145
101
Linha Singers zpívali už v době, kdy o supermarketech snili jen fantastové v anarchistických kroužcích.
Reagovat
Datum: 28.8.2014 18:17
Titulek: Re: kultura
Autor: aNONYM
152
107
No tak hlavně že to nakonec finančně zúročili. Budiž jim přáno.
Reagovat
Datum: 1.9.2014 20:23
Titulek: Po Rapotíně s baterkama?
Autor: Anonym
130
Kulturní akce v Rapotíně musí být velmi nákladné,když už druhý týden nesvítí světla v horní časti Rapotína,když už se staví nový úřad tak by tam mohl zaměstnaný někdo kdo se postará o veřejné osvětlení.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 08:44
Titulek: Re: Po Rapotíně s baterkama?
Autor: Martin
141
137
Tak to je vyloženě reakce k tématu.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 06:45
Titulek: manažerská úroveň
Autor: David
173
107
Paní Spillerová by měla přidat, hodně. Úroveň některých odpovědí je tristní. Pro mě je tato osoba velké zklamání.
Reagovat
Datum: 2.9.2014 07:34
Titulek: sloučení
Autor: Jan Podkova
178
114
Ukazuje se, že Rapotín bohužel není schopen samostatné existence. Možná bychom se mohli obrátit na Velké Losiny nebo Vikýřovice, zda-li bychom se mohli stát součástí těchto obcí ?
Reagovat
Datum: 8.9.2014 21:04
Titulek: Re: sloučení
Autor: alfa
159
Fajn. kdy domluvíme anexi? Vikýřovická vojska jsou připravena na řece Desné.
Reagovat
Datum: 8.9.2014 17:38
Titulek: Každý nám nový úřad závidí...........
Autor: Darek Král
134
131
My Rapotíňáci se máme. Bude u nás super úřad. Můžeme si zde stěžovat a zaplatit za psa. Ostatní obce mají hřiště pro volnočasové aktivity a my máme úřad. My se máme.
Reagovat
Datum: 10.9.2014 19:44
Titulek: vyjádření ?
Autor: anoNym
167
108
Tato diskuze patří mezi nejdiskutovanější na rej.cz. Možná by to stálo paní S. hodně námahy se vyjádřit ? Jak typické.......
Reagovat
Datum: 11.9.2014 10:11
Titulek: Re: vyjádření ?
Autor: Roman
176
120
K pravdě se těžko vyjadřuje. Není každý tak rovný, aby uznal své chyby a přiznal se k nim. Volby ukážou, co bude dál s KKC a její manažerkou, a zda nové zastupitelstvo a vedení obce bude s prací a prezentací paní Spilerové spokojeno. A nebo bude zaslepeno jako stávající starosta?
Reagovat
Datum: 15.9.2014 18:37
Titulek: kultura
Autor: Dušan Masár
154
104
V Rapotíně před nádražím se nachází pomník tří koulí, na počest Neznámého internetového bojovníka na Reji.
Před kongresem ODS v Brně jedna část bojovného křídla strany hodlala pomník pojmenovat dle svého lídra - Pomník Mirka Topolánka. Ano, počet je abnormální, ale po extempore u Berlusconiho na zahradě, odpovídá skutečnosti.
Reagovat
Datum: 19.9.2014 22:33
Titulek: Re: kultura
Autor: Anonym
148
107
blbečku
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.