KULTURA

Den Mikroregionu Zábřežsko a tradiční Štítecký jarmark

15. května 2010, 00:00, rejdakce
Štíty - V sobotu 22. května se bude ve Štítech konat Den Mikroregionu Zábřežsko a tradiční Štítecký jarmark.
Na hlavním podiu na náměstí se od 9,00 do 16,00 hodin představí celkem 270 účinkujících. Uslyšíme např. zábřežský Junior Big Band, dechovou hudbu Boršičanka, při prezentacích obcí vystoupí děti z mateřských škol z Hoštejna, z Rájce, z Jedlí a samozřejmě ze Štítů. Velkým lákadlem je kouzelnická show, dětský folklorní soubor Markovička z Postřelmova nebo estrádní skupina VEŠ z Leštiny. Ale těšit se můžeme také na břišní tanečnice a jiné taneční skupiny např. z Dubicka, Postřelmova, z Mohelnice nebo z Jedlí.

Na náměstí bude tradiční jarmark se stánkovým prodejem a občerstvením, ale rovněž zde budou předvádět své umění řemeslníci, dráteníci, výrobci šperků, košíků a další. Několik obcí mikroregionu se bude prezentovat ve vlastních stáncích a nabízet ochutnávky místních produktů.

Na radnici bude od 10,00 hodin probíhat výstava fotografií s názvem Zábřežsko, kterou zahájí přední český egyptolog profesor Miroslav Verner. Zajímavostí je, že autory vystavených fotografií jsou lidé z obcí mikroregionu, kteří mají fotografování pouze jako svého koníčka.

V 10,00 hodin začne také mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kterou bude celebrovat generální vikář Mons. Josef Nuzík. Po mši proběhne žehnání věžních hodin a mechanismu zvonění ve věži kostela.

Dalším dějištěm Dne mikroregionu Zábřežsko bude městský park, kde budou umístěny kolotoče a další atrakce pro děti. O dětské soutěže a zábavu se v parku postará skautský oddíl Hledači ze Štítů.

V sousedství Acrobat Parku Aleše Valenty budou prezentovat své výrobky a služby firmy z našeho mikroregionu. Uvidíme zde např. předváděcí vozy značky Škoda z autosalonu Hudousek. Akciová společnost ZEAS Březná zde bude nabízet k ochutnávce čerstvé mléko ze své produkce, které od května nově nabízí ke koupi přímo z automatu na mléko umístěném ve Štítech na náměstí.

Zbývá nám ještě několik volných míst pro prezentaci firem, proto pokud se bude chtít nějaká firma touto cestou prezentovat, najde veškeré informace na internetových stránkách www.stity.cz.

A ještě nesmím zapomenout na sportovní program. V Sokolovně na náměstí se bude hrát turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastní týmy z 9 obcí, a na fotbalovém hřišti se utká 12 družstev v turnaji v malé kopané.

Pro zájemce je tu možnost prohlídky místní základní školy, která bude mít den otevřených dveří. Štítecká škola se může pochlubit např. moderně vybavenou učebnou chemie a fyziky, zoo koutkem nebo výstavou výrobků keramického kroužku.

Nezapomeňte tedy – 22. května  ve Štítech!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.