SPORT

Delta vstoupila do ligy

31. srpna 2009, 14:16, téma FUTSAL, Michal Šíma
Brno - Poslední prázdninový víkend patřil prvnímu kolu nejvyšší futsalové soutěže, kde má Šumperk již stabilní zastoupení v podobě 1. FC Delta Real.
Mnoho změn přineslo přípravné období do trochu zamrzlého českého futsalového rybníka. Největším lákadlem první ligy bude bezesporu první ryze profesionální tým, který představila teplická Balticflora s celou jednou formací a trenérem z Ruska. Dále se pak dá očekávat příchod většího počtu fanoušků, nebot' se v ligové tabulce objeví dvě tradiční fotbalová jména, a to pražská Slavia, jež vznikla spojením Eco Investmentu s Mladou Boleslaví a Bohemians 1905. Mezi další favority dlouhodobě patří i Chrudim, která získala do svého skvělého týmu další posily a to rovnou z Mekky futsalu, Brazílie.
No a do toho všeho budou chtít promluvit i šumperští futsalisté, kteří především v domácím prostředí haly gymnázia dokážou předvádět heroické výkony. Kostra týmu z minulých let zůstala nezměněna, a tak se diváci mohou opět těšit na přímé kopy Martina a Ondřeje Málkových, rychlé průniky Okleštěka nebo brankový čich Navrátila.
V prvním zápase se Delta představila na hřišti brněnského Tanga, které rovněž nebude chtít hrát druhé housle a Šumperk porazilo poměrem 5:2. Za Deltu skórovali Okleštěk a navrátilec po dlouhých letech Jaroslav Klemsa. Hostům budou chybět po dobu trvání fotbalového podzimu obránci Strnad s Opravilem, které do hry nepustí povinnosti ve fotbalovém SAN-JV.
Přesto se dá očekávat, že Šumperk nebude chtít dát svoji kůži zadarmo a cílem pro sezonu bude umístění v první osmičce, jenž zaručuje boje v play-off.

Tango Brno - 1. FC Delta Real Šumperk  5:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).