SPORT

Delta vstoupila do ligy

31. srpna 2009, 14:16, téma FUTSAL, Michal Šíma
Brno - Poslední prázdninový víkend patřil prvnímu kolu nejvyšší futsalové soutěže, kde má Šumperk již stabilní zastoupení v podobě 1. FC Delta Real.
Mnoho změn přineslo přípravné období do trochu zamrzlého českého futsalového rybníka. Největším lákadlem první ligy bude bezesporu první ryze profesionální tým, který představila teplická Balticflora s celou jednou formací a trenérem z Ruska. Dále se pak dá očekávat příchod většího počtu fanoušků, nebot' se v ligové tabulce objeví dvě tradiční fotbalová jména, a to pražská Slavia, jež vznikla spojením Eco Investmentu s Mladou Boleslaví a Bohemians 1905. Mezi další favority dlouhodobě patří i Chrudim, která získala do svého skvělého týmu další posily a to rovnou z Mekky futsalu, Brazílie.
No a do toho všeho budou chtít promluvit i šumperští futsalisté, kteří především v domácím prostředí haly gymnázia dokážou předvádět heroické výkony. Kostra týmu z minulých let zůstala nezměněna, a tak se diváci mohou opět těšit na přímé kopy Martina a Ondřeje Málkových, rychlé průniky Okleštěka nebo brankový čich Navrátila.
V prvním zápase se Delta představila na hřišti brněnského Tanga, které rovněž nebude chtít hrát druhé housle a Šumperk porazilo poměrem 5:2. Za Deltu skórovali Okleštěk a navrátilec po dlouhých letech Jaroslav Klemsa. Hostům budou chybět po dobu trvání fotbalového podzimu obránci Strnad s Opravilem, které do hry nepustí povinnosti ve fotbalovém SAN-JV.
Přesto se dá očekávat, že Šumperk nebude chtít dát svoji kůži zadarmo a cílem pro sezonu bude umístění v první osmičce, jenž zaručuje boje v play-off.

Tango Brno - 1. FC Delta Real Šumperk  5:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.