SPORT

Delta vstoupila do ligy

31. srpna 2009, 14:16, téma FUTSAL, Michal Šíma
Brno - Poslední prázdninový víkend patřil prvnímu kolu nejvyšší futsalové soutěže, kde má Šumperk již stabilní zastoupení v podobě 1. FC Delta Real.
Mnoho změn přineslo přípravné období do trochu zamrzlého českého futsalového rybníka. Největším lákadlem první ligy bude bezesporu první ryze profesionální tým, který představila teplická Balticflora s celou jednou formací a trenérem z Ruska. Dále se pak dá očekávat příchod většího počtu fanoušků, nebot' se v ligové tabulce objeví dvě tradiční fotbalová jména, a to pražská Slavia, jež vznikla spojením Eco Investmentu s Mladou Boleslaví a Bohemians 1905. Mezi další favority dlouhodobě patří i Chrudim, která získala do svého skvělého týmu další posily a to rovnou z Mekky futsalu, Brazílie.
No a do toho všeho budou chtít promluvit i šumperští futsalisté, kteří především v domácím prostředí haly gymnázia dokážou předvádět heroické výkony. Kostra týmu z minulých let zůstala nezměněna, a tak se diváci mohou opět těšit na přímé kopy Martina a Ondřeje Málkových, rychlé průniky Okleštěka nebo brankový čich Navrátila.
V prvním zápase se Delta představila na hřišti brněnského Tanga, které rovněž nebude chtít hrát druhé housle a Šumperk porazilo poměrem 5:2. Za Deltu skórovali Okleštěk a navrátilec po dlouhých letech Jaroslav Klemsa. Hostům budou chybět po dobu trvání fotbalového podzimu obránci Strnad s Opravilem, které do hry nepustí povinnosti ve fotbalovém SAN-JV.
Přesto se dá očekávat, že Šumperk nebude chtít dát svoji kůži zadarmo a cílem pro sezonu bude umístění v první osmičce, jenž zaručuje boje v play-off.

Tango Brno - 1. FC Delta Real Šumperk  5:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).