Delta utrpěla další domácí debakl

17. září 2008, 15:19, simi
Šumperk/Chrudim - Po fiasku s Eco Investmentem přijel na půdu šumperského gymnázia, kde pořádá své futsalové zápasy prvoligová Delta Real, další přetěžký soupeř, a to mistrovská Chrudim.
V nepovedeném úvodu sezony, který ale zkomplikoval především těžky los, pokračovali šumperští futsalisté i v dohrávaném prvním kole naší nejvyšší soutěže. Chrudim s řadou reprezentantů v sestavě již od úvodních minut diktovala tempo zápasu a Šumperk, kterému navíc chyběl Martin Málko, jen odolával chrudimskému tlaku. Skóre otevřel v 8. minutě Mikan, jenž nejprve obešel Strnada a poté i propálil Gruntoráda v brance - 0:1. Na Mikana gólově navázali navrátilec z Chorvatské ligy a dlouholetý reprezentant Rešetár, po němž rozvlnil síť za Gruntorádem nešťastným vlastencem Sitta a poločasový stav uzavřel na 0:4 zkušený Vladyka.

V druhé půli se šumperští hráči odhodlali k náporu, avšak ten nedokázali brankově zužitkovat a naopak míč lovil z branky popáté Gruntorád, kterého překonal Sluka. Největší šanci na rozveselení domácích diváků měl na noze Strnad, ale jeho trestný kop skončil jen na břevně Mellerovi branky. V závěru ještě přidal svůj druhý gól v utkání Vladyka a v poslední minutě ještě zpečetili hladký výsledek na 0:8 Mikan s Romanem Marešem.

Druhý zápas, co by se dal označit jako propadák je na světě, nicméně nesmí se zapomínat na to, že tři doposud odehrané zápasy, ze kterých si Delta neodnesla ani bod, byly asi tím nejtěžším, co šumperské futsalisty mohlo potkat a silnější soupeři již v lize nejsou. Vhod tak určitě přijde celému týmu reprezentační přestávka, během které se bude moci připravit na soupeře, jimž se budou body brát o poznání snadněji. Delta přivítá až 17. října na své palubovce nováčka z Mělníka a to je rozhodně soupeř, který je k poražení.

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.