SPORT

Delta udolala Vysoké Mýto

18. ledna 2009, 13:47, simi
Šumperk - V prvním zápase nového roku přivítali šumperští futsalisté v rámci 16. kola nejvyšší soutěže tým Nejzbach Vysoké Mýto.
Tento tradiční účastník první ligy nezačal sezonu úplně št'astně, ale posledními zápasy se dokázal vyhoupnout až před Šumperk na 6. místo tabulky. K tomu výrazně přispěl příchod zkušeného reprezentanta Pavla Formánka, který byl i v pátek večer výraznou postavou ve hře Mýta.
Otázkou před utkáním bylo, v jaké sestavě nastoupí domácí realit'áci, protože taková marodka nemá v Šumperku obdoby. Nakonec však dopadlo vše dobře. Po dlouhodobých zraněních se vrátili Ondřej Málko i Richard Sokol, svá špatná záda dal dohromady Martin Málko a po třech zápasech mohl být do soupisky zapsán také kapitán Martin Strnad.
Samotné utkání začalo velmi opatrně a mnoha přihrávkám chyběla přesnost nebo razance. Jako první se začali osmělovat domácí, avšak jejich minulou sezonu úžasné individuální průniky končili tentokrát spíše protiútokem Nejzbachu. Navzdory tomuto to byli právě hráči Delty, kteří otevřeli skóre. Po krásné kombinaci, kdy prudkou přihrávku s elegancí sobě vlastní ztlumil Opravil pro Strnada, který našel před brankou nekrytého spoluhráče, vsítil úvodní branku utkání Dušan Žmolík. Vyrovnání na sebe nenechalo bohužel dlouho čekat. Pro změnu Nejzbach se blýsknul pěknou akcí, na jejímž konci stál Münzberger - 1:1. O necelou minutu později však bylo zase více do zpěvu domácím. Žmolík se tentokrát prosadil individuálně a po obtočení se kolem Ungera nezadržitelně skóroval - 2:1. Gól do šatny poté ještě Vysokému Mýtu uštědřil Navrátil, který zužitkoval přesnou nahrávku čerstvého reprezentanta do 21 let Václavského.
Dvoubrankové vedení jakoby uspalo přes přestávku domácí hráče, kteří si předvedenou hrou ve druhém poločase koledovali o vyrovnání. A jak to tak bývá v domácích zápasech Delty, bez dramatu se to neobešlo ani tento večer. Po dvou slepených gólech mladého Gerčáka se začínalo znovu. Netrvalo to však ani minutu a vedení bylo opět na straně Delty. Nejhezčí akci večera předvedla dvojice Martin Málko a Zdeněk Opravil, kdy druhý jmenovaný měl před sebou snadný úkol v podobě trefení prázdné branky - 4:3. O dvě minuty později to bylo ještě veselejší. Po průniku rekonvalescenta Ondry Málka a jeho centru dotlačil míč do branky i s pomocí obránce znovu Opravil, který tak zařídil vítězství Delty, nebot' i přes snížení Formánka a tradičně hektický závěr šumperští futsalisté vedení udrželi a znovu se tak posunuli blíže účasti ve vyřazovacích bojích.

1. FC Delta Real Šumperk - Nejzbach Vysoké Mýto  5:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).