Delta trápí favorita

3. dubna 2009, 07:09, Michal Šíma
Praha, Šumperk - Trochu v pozadí hokejového šílenství je v Šumperku nyní futsal.
Delta postoupila do vyřazovacích bojů ze sedmého místa a do čtvrtfinále jí tak okolnosti přiřkly velmi těžkého soka. Pražský Eco Investment je dlouhá léta štikou naší nejvyšší soutěže a ve svém kádru má početnou skupinu reprezentantů v čele s kapitánem národního týmu Dlouhým.
V prvním zápase v Praze sice Delta začala dobře a v poločase držela nadějný stav 3:2 pro domácí, avšak v dalším průběhu Eco potvrdilo své kvality a vyhrálo jednoznačně 7:3.
Šumperští futsalisté se musejí na rozdíl od svých soupeřů vypořádat s absencemi tradičních opor jako Opravil nebo Strnad, nebot' ti musí plnit své povinnosti ve velkém fotbale. Šanci tak dostávají mladí dorostenci, kteří však přinesli svěží vítr do řad realit'áků a výsledkem bylo vydařené středeční utkání v Šumperku.
V něm domácí dokázali velmi překvapivě zdolat velkého favorita. Po poločase svítil na světelné tabuli stav 3:3. Branky domácích vstřelili Okleštěk, Navrátil a Málko. Po přestávce se dostali ke slovu dříve jmenovaní dorostenci. Nejprve vstřelil vedoucí branku Šinogl a po vyrovnání Novotného měl definitivní slovo domácí Šimák.
Ten tak zařídil vítězství Delty 5:4. Jedná se o historicky nejlepší výsledek šumperského celku v sezonách v nejvyšší lize, protože tažení z minulého roku skončilo za branami semifinále bez vyhraného zápasu ve čtvrtfinálové sérii. Ta se i letos hraje na dva vítězné duely a rozhodující klání je na programu ve čtvrtek v Praze.