Delta tento týden bez bodu

8. prosince 2008, 16:36, simi
Šumperk - Dva duely měli minulý týden v programu prvoligoví futsalisté šumperské Delty Real. Nejprve se v úterý představili na půdě brněnského Helasu a poté v pátek byla jejich soupeřem mistrovská Chrudim.
V utkání, které nebylo bohaté na góly, byla Delta Helasu při nejmenším vyrovnaným soupeřem, avšak více štěstí měli na svých sálovkách domácí futsalisté z Brna. Už ve 3. minutě se prosadil po nahrávce Svobody Sýkora a Brno vedlo 1:0. Když se už zdálo, že domácí vedení uhájí až do přestávky, rozvlnil síť domácích Šultes, kterému přihrál zkušený Strnad - 1:1. Již výše zmiňovaná střelecká impotence kanonýrů obou stran zapříčinila to, že v druhém poločase o výsledku rozhodla jediná trefa. Naneštěstí byl jejím autorem domácí Horák, a tak Brno doslova udolalo Šumperk 2:1.

Helas Brno - 1. FC Delta Real Šumperk  2:1

O poznání těžší soupeř čekal na šumperské futsalisty v pátek. Mistrovská Chrudim s hráči jako Vladyka, Rešetár, Mareš nebo Mikan patří k evropské špičce, což dokazují i výsledky na mezinárodní scéně. Oslabená Delta oproti tomu musela nastoupit se čtyřmi dorostenci v sestavě a nutno podotknout, že jakýkoli výsledek tohoto duelu, který by se nedal označit za debakl, by byl zázrakem. Zázraky se ovšem dějí jen málokdy. Chrudim torzo šumperského týmu vůbec nešetřila a připsala si tři body za vítězství 11:0. Delta se i tak drží na 7. pozici zaručující play - off.

Era-Pack Chrudim - 1. FC Delta Real Šumperk  11:0