Delta konečně zabrala

29. října 2011, 15:48, téma FUTSAL, Michal Šíma
Šumperk - Již trochu s nožem na krku vystupovali šumperští futsalisté do zápasu s pražskou Slávií.
 Doposud totiž nebodovali a jedině výhra by je posunula z posledního místa. Sešívaní však rovněž patří spíše k týmům druhého sledu české nejvyšší soutěže, a tak se neočekával příliš pohledný futsal.
Předzápasové prognózy se vcelku naplnily. Sešívaní drželi míč delší čas na svých sálovkách, jenže Šumperk se předvedl jako velice bojovný a agresivní celek, k němuž se po zásluze přiklonila i štěstěna. Hned v úvodu totiž Slavia spálila několik tutovek buď střelou vedle, nebo do připraveného Netopila. Jako první tak udeřili domácí, kteří poté po celý zápas tahali za delší konec. V 9. minutě opřel svoji střílenou nahrávku Martin Málko do obránce hostů, který si srazil míč do branky, a Delta vedla. Pražané vyrovnali ve 13. minutě, když se z protiútoku prosadil Nojnar. V přetahované o poločasové vedení pak pokračoval Tezner, hostující kapitán Oliva a minutu před koncem Navrátil, který natřikrát překonal Krajče v brance Slavie - 3:2.
Hosté se snažili o vyrovnání i ve druhém poločase, ale jejich snaha končila povětšinou v zámezí, a to i z velice dobrých střeleckých pozic. Navíc ve 31. minutě zahráli rukou v pokutovém území a Martin Málko proměnil pokutový kop - 4:2. Snížení však přišlo takřka okamžitě a Delta se až do posledních vteřin musela bát o výsledek. Výsledek však již nezměnilo ani břevno z hlavy Fichtnera v poslední sekundě utkání.
Šumperští futsalisté si tak mohli vydechnout a oslavit úvodní a velice důležité tři body.

1.FC Delta Real Šumperk - SK Slavia Praha  4:3

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).