SPORT

Delta konečně zabrala

21. října 2008, 02:47, simi
Více o šumperském futsalu uvnitř...
Kdy jindy, když ne dnes, by měli šumperští futsalisté poprvé letos vyhrát, říkali si příznivci domácích borců trousící se v pátečním večeru do haly šumperského gymnázia. Olympik Mělník, rovněž letos ještě nebodující celek a navíc nováček v nejvyšší soutěži, měl být pro domácí ideálním odrazovým můstkem ze sestupových vod.

Deltě chyběly opory Opravil, dlouhodobě zraněný Ondřej Málko a Pavel Šultes připravující se na velký fotbal, ve kterém mimochodem rozhodl pro svou Opavu ve druhé lize duel se Sokolovem. Ale zpátky k futsalu.

Utkání začalo v poklidném tempu, oba týmy se zatím poznávaly a zkoušely najít skulinu v doposud pečlivých obranách. To se poprvé povedlo hostům z Mělníku a v 7. minutě se ujali vedení zásluhou Remence. Domácí poté zapnuli vyšší rychlostní stupeň a Žmolík po akci Martina Málka dorazil míč do prázdné brány - 1:1. Do konce prvního poločasu chyběla necelá minuta, když se udál patrně rozhodující moment v utkání. Okleštěk z pravé strany nádherně nahrál volnému Navrátilovi, který se v podobně vyložených šancích nemýlí a strhl tak vedení na stranu Delty.

V druhém poločase pokračoval festival v nastřelování konstrukce mělnické branky v podání Strnada, který pokaždé po tom samém signálu trefil tyč Saibtovy svatyně. To se změnilo až v 32. minutě, kdy konečně šumperský matador zamířil přesně, a že to stálo za to. Skvělé ráně do horního růžku nemohlo dnes večer nic konkurovat. Když se k tomu přidá ještě předcházející gól Teznera, vychází nám vedení 4:1 pro Šumperk. Po necelé minutě ještě znovu zvýšil Málko a už to byl ten futsal, na který se chodilo minulý rok. Zábavná hra plná narážeček a vtipných kombinací v podání domácích borců. Mělník se sice nevzdal, v téže minutě při power - play snížil Trutnovský, avšak Tezner za nedlouho vrátil čtyřbrankové vedení na stranu Delty. O minutu později mohl již Málko zakončovat, ale velezkušený útočník ještě vylepšil pozici pro Žmolíka a ten zakončil krásnou akci gólem na již 7:2. Dvě snížení Olympiku v samotném závěru již nemohla pokazit radost domácích hráčů a příznivců z prvních letošních bodů a především z předvedené hry.

Delta Real Šumperk - Olympik Mělník  7:4


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.