Delta konečně zabrala

21. října 2008, 02:47, simi
Více o šumperském futsalu uvnitř...
Kdy jindy, když ne dnes, by měli šumperští futsalisté poprvé letos vyhrát, říkali si příznivci domácích borců trousící se v pátečním večeru do haly šumperského gymnázia. Olympik Mělník, rovněž letos ještě nebodující celek a navíc nováček v nejvyšší soutěži, měl být pro domácí ideálním odrazovým můstkem ze sestupových vod.

Deltě chyběly opory Opravil, dlouhodobě zraněný Ondřej Málko a Pavel Šultes připravující se na velký fotbal, ve kterém mimochodem rozhodl pro svou Opavu ve druhé lize duel se Sokolovem. Ale zpátky k futsalu.

Utkání začalo v poklidném tempu, oba týmy se zatím poznávaly a zkoušely najít skulinu v doposud pečlivých obranách. To se poprvé povedlo hostům z Mělníku a v 7. minutě se ujali vedení zásluhou Remence. Domácí poté zapnuli vyšší rychlostní stupeň a Žmolík po akci Martina Málka dorazil míč do prázdné brány - 1:1. Do konce prvního poločasu chyběla necelá minuta, když se udál patrně rozhodující moment v utkání. Okleštěk z pravé strany nádherně nahrál volnému Navrátilovi, který se v podobně vyložených šancích nemýlí a strhl tak vedení na stranu Delty.

V druhém poločase pokračoval festival v nastřelování konstrukce mělnické branky v podání Strnada, který pokaždé po tom samém signálu trefil tyč Saibtovy svatyně. To se změnilo až v 32. minutě, kdy konečně šumperský matador zamířil přesně, a že to stálo za to. Skvělé ráně do horního růžku nemohlo dnes večer nic konkurovat. Když se k tomu přidá ještě předcházející gól Teznera, vychází nám vedení 4:1 pro Šumperk. Po necelé minutě ještě znovu zvýšil Málko a už to byl ten futsal, na který se chodilo minulý rok. Zábavná hra plná narážeček a vtipných kombinací v podání domácích borců. Mělník se sice nevzdal, v téže minutě při power - play snížil Trutnovský, avšak Tezner za nedlouho vrátil čtyřbrankové vedení na stranu Delty. O minutu později mohl již Málko zakončovat, ale velezkušený útočník ještě vylepšil pozici pro Žmolíka a ten zakončil krásnou akci gólem na již 7:2. Dvě snížení Olympiku v samotném závěru již nemohla pokazit radost domácích hráčů a příznivců z prvních letošních bodů a především z předvedené hry.

Delta Real Šumperk - Olympik Mělník  7:4

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).