ZPRAVODAJSTVÍ

Dělníka zavalil strom. Úrazů v lesích přibývá

31. července 2018, 13:00, jak
Oskava – V boji s kůrovcem už jde o život, a to doslova. Minulý pátek u Oskavy málem zahynul dělník, který v lese těžil stromy napadené právě lýkožroutem. Kmen jednoho ze smrků ho přimáčkl a způsobil mu bolestivá zranění. Na místě zasahovali hasiči a letecká záchranka.

 „Příjezd na místo a vyhledání zraněného muže komplikovalo špatné telefonické spojení s oznamovatelem události,“ popsal problémy s nalezením zraněného dřevorubce mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Dělníka přimáčkl strom k zemi a zlomil mu ruku. Protože přivolaná lékařka měla podezření na vnitřní zranění, vyslalo operační středisko do akce vrtulník, který muže během několika minut přepravil do nemocnice. „K události došlo v odpoledních hodinách. Nehoda byla patrně způsobena nedbalostí. Případ jsme si převzali do šetření,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
V Česku chybí na práci v lesích tisíce dělníků. Tvrdá a vyčerpávající řehole už vedla k mnoha tragickým událostem. Práce dřevorubců patří mezi vůbec nejnebezpečnější profese. Vloni došlo při lesních pracích ke třinácti vážným zraněním a čtyřem úmrtím.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).