ZPRAVODAJSTVÍ

Dělníka zavalil strom. Úrazů v lesích přibývá

31. července 2018, 13:00, jak
Oskava – V boji s kůrovcem už jde o život, a to doslova. Minulý pátek u Oskavy málem zahynul dělník, který v lese těžil stromy napadené právě lýkožroutem. Kmen jednoho ze smrků ho přimáčkl a způsobil mu bolestivá zranění. Na místě zasahovali hasiči a letecká záchranka.

 „Příjezd na místo a vyhledání zraněného muže komplikovalo špatné telefonické spojení s oznamovatelem události,“ popsal problémy s nalezením zraněného dřevorubce mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Dělníka přimáčkl strom k zemi a zlomil mu ruku. Protože přivolaná lékařka měla podezření na vnitřní zranění, vyslalo operační středisko do akce vrtulník, který muže během několika minut přepravil do nemocnice. „K události došlo v odpoledních hodinách. Nehoda byla patrně způsobena nedbalostí. Případ jsme si převzali do šetření,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.
V Česku chybí na práci v lesích tisíce dělníků. Tvrdá a vyčerpávající řehole už vedla k mnoha tragickým událostem. Práce dřevorubců patří mezi vůbec nejnebezpečnější profese. Vloni došlo při lesních pracích ke třinácti vážným zraněním a čtyřem úmrtím.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.