KULTURA

David Koller: „Budeme hrát elektricky a s větší rockovou energií“ROZHOVOR

28. srpna 2019, 07:00, Vladimíra Bartoňová
David Koller: „Budeme hrát elektricky a s větší rockovou energií“ Zábřeh – Rockový zpěvák, skladatel a bubeník David Koller se po roce vrací do Zábřeha. V rámci hudebního Flám festu se v sobotu 7. září představí se speciálně seskládanou kapelou.


V říjnu 2018 jsme v Zábřeze zažili váš fantastický akustický koncert. V čem bude vaše letošní vystoupení jiné?
Mám skvělou kapelu, která mě doprovází už deset let. Mému sólovému materiálu i hitům Lucie dávají další rozměr. Mně i posluchače baví poslouchat jejich party a sóla. Na kytaru bude hrát v Zábřeze kytarista a producent Michal Pelant, na basu Marek Minárik a na klávesy i kytaru Matěj Belko. Za bicí se pak posadí Adam Koller a za perkuse Víťa Halška.

Máte raději velké koncerty s Lucii nebo ty menší s Kollerbandem?
Lucie, to je vždy vše ultraprofi od aparatury, zkoušení před koncertem, velké haly… s Kollerbandem zase 50 až 100 koncertů za rok, improvizace nebo společné trávení času. Miluju to. Chci a vždy jsem chtěl mít nejlepší skupinu.

Jak těžké je hudebně zkombinovat sólový projekt s Lucií?
Vůbec ne. S Lucií máme letos jen podzimní turné po menších halách. S mojí kapelou se věnujeme mezi koncerty přípravě nových písniček, které by měly vyjít na světlo z kraje příštího roku.

Po 16 letech jste s kapelou Lucie vydali loni CD EVOLUCIE – jaký má úspěch?
Bylo to velmi kreativní a nápadů jsme měli dost, dokonce spoustu z nich jsme ani nestihli dodělat. Teď fungujeme zase jako kapela a jsme v kontaktu. Skoro vždycky, když se sejdeme, lítaj vzduchem nápady, něco vymýšlíme a je to zábavný. Po prvních dvou koncertních šňůrách nám přišlo důležité, abychom udělali něco nového. Abychom nebyli vlastní revival a nahráli album. A to se stalo. Navíc podle reakcí okolí a vlastních pocitů dopadlo album dobře. Moc nás těší skvělé ohlasy fanoušků a nakonec i novinářů a akademiků, kteří nám udělili dva Anděly a další ceny. Vážíme si toho.

Máte vůbec čas a chuť na poslech hudby od jiných autorů?
Moc to nesleduju, ale i tak stále narážím na šikovný kluky a holky. Líbí se mi třeba Mucha nebo Katarzia. Svými odvážnými texty to nám klukům nandaly. Zpěvák z Mandrage je osobitej, Lenny je strašně pracovitá, Marek Ztracený, Pokáč – lidi, co jsem s nimi spolupracoval na projektu Friends.

Na který letní festival byste se Vy osobně šel podívat jako divák – na kterém festu hrají pro Vás zajímavé kapely?
Když jdu na místní festival, očekávám, že bude sranda s místními a že přijedou nějaký nový kapely. Vlastně se mi moc nelíbí, že na festivalech hrají často všude dost stejný party. Asi se to týká i mě. Trošku se to tím degraduje. Podobně jako rádia. Zkuste si poslechnout rakouské FM4 a hned se vám vleje krev do žil.

Jaké jsou Vaše nejbližší plány do konce roku, ať už pod nášivkou David Koller či Lucie?
S Kollerbandem připravujeme dvě turné, v první části akustické, pak pár letních festivalů a na podzim 2020 velké elektrické turné k nové desce po větších sálech a klubech. V květnu příštího roku pozveme fanoušky na první ročník našeho open-air festivalu, který se bude konat v nádherném prostředí kempu Vranovská pláž. S Lucií pak plánujeme podzimní turné EvoLucie po menších halách.


Foto: web

Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.