KULTURA

David Koller: „Budeme hrát elektricky a s větší rockovou energií“ROZHOVOR

28. srpna 2019, 07:00, Vladimíra Bartoňová
David Koller: „Budeme hrát elektricky a s větší rockovou energií“ Zábřeh – Rockový zpěvák, skladatel a bubeník David Koller se po roce vrací do Zábřeha. V rámci hudebního Flám festu se v sobotu 7. září představí se speciálně seskládanou kapelou.


V říjnu 2018 jsme v Zábřeze zažili váš fantastický akustický koncert. V čem bude vaše letošní vystoupení jiné?
Mám skvělou kapelu, která mě doprovází už deset let. Mému sólovému materiálu i hitům Lucie dávají další rozměr. Mně i posluchače baví poslouchat jejich party a sóla. Na kytaru bude hrát v Zábřeze kytarista a producent Michal Pelant, na basu Marek Minárik a na klávesy i kytaru Matěj Belko. Za bicí se pak posadí Adam Koller a za perkuse Víťa Halška.

Máte raději velké koncerty s Lucii nebo ty menší s Kollerbandem?
Lucie, to je vždy vše ultraprofi od aparatury, zkoušení před koncertem, velké haly… s Kollerbandem zase 50 až 100 koncertů za rok, improvizace nebo společné trávení času. Miluju to. Chci a vždy jsem chtěl mít nejlepší skupinu.

Jak těžké je hudebně zkombinovat sólový projekt s Lucií?
Vůbec ne. S Lucií máme letos jen podzimní turné po menších halách. S mojí kapelou se věnujeme mezi koncerty přípravě nových písniček, které by měly vyjít na světlo z kraje příštího roku.

Po 16 letech jste s kapelou Lucie vydali loni CD EVOLUCIE – jaký má úspěch?
Bylo to velmi kreativní a nápadů jsme měli dost, dokonce spoustu z nich jsme ani nestihli dodělat. Teď fungujeme zase jako kapela a jsme v kontaktu. Skoro vždycky, když se sejdeme, lítaj vzduchem nápady, něco vymýšlíme a je to zábavný. Po prvních dvou koncertních šňůrách nám přišlo důležité, abychom udělali něco nového. Abychom nebyli vlastní revival a nahráli album. A to se stalo. Navíc podle reakcí okolí a vlastních pocitů dopadlo album dobře. Moc nás těší skvělé ohlasy fanoušků a nakonec i novinářů a akademiků, kteří nám udělili dva Anděly a další ceny. Vážíme si toho.

Máte vůbec čas a chuť na poslech hudby od jiných autorů?
Moc to nesleduju, ale i tak stále narážím na šikovný kluky a holky. Líbí se mi třeba Mucha nebo Katarzia. Svými odvážnými texty to nám klukům nandaly. Zpěvák z Mandrage je osobitej, Lenny je strašně pracovitá, Marek Ztracený, Pokáč – lidi, co jsem s nimi spolupracoval na projektu Friends.

Na který letní festival byste se Vy osobně šel podívat jako divák – na kterém festu hrají pro Vás zajímavé kapely?
Když jdu na místní festival, očekávám, že bude sranda s místními a že přijedou nějaký nový kapely. Vlastně se mi moc nelíbí, že na festivalech hrají často všude dost stejný party. Asi se to týká i mě. Trošku se to tím degraduje. Podobně jako rádia. Zkuste si poslechnout rakouské FM4 a hned se vám vleje krev do žil.

Jaké jsou Vaše nejbližší plány do konce roku, ať už pod nášivkou David Koller či Lucie?
S Kollerbandem připravujeme dvě turné, v první části akustické, pak pár letních festivalů a na podzim 2020 velké elektrické turné k nové desce po větších sálech a klubech. V květnu příštího roku pozveme fanoušky na první ročník našeho open-air festivalu, který se bude konat v nádherném prostředí kempu Vranovská pláž. S Lucií pak plánujeme podzimní turné EvoLucie po menších halách.


Foto: web

Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.