ZPRÁVY

Dárci plazmy mohou vyhrát plazmové televizory

10. dubna 2013, 17:17, redakce, mošo
Dárci plazmy mohou vyhrát plazmové televizory Šumperk - Za plazmu plazmu – s touto nabídkou teď přichází transfúzní stanice nemocnice v Šumperku. Dárci plazmy, kteří zde do 29. listopadu letošního roku šestkrát darují plazmu, budou zařazeni do slosování o plazmovou televizi. Zdravotníci chtějí touto akcí motivovat případné dárce, neboť plazma hraje v moderní medicíně při záchraně lidských životů stejně nezastupitelnou roli jako plná krev.

Zájemce o účast v soutěži vyplní přihlášku, do níž budou zaměstnanci transfúzní služby postupně vyplňovat počet odběrů. Slosování proběhne v pondělí 2. prosince. „Chceme podpořit dárce plazmy a poděkovat jim za jejich solidaritu. Zároveň nám jde o zviditelnění tohoto typu dárcovství,“ vysvětluje manažer pro marketing a PR Marek Pavliš.

Transfúzní služba se neustále snaží motivovat dobrovolníky k odběrům a současně rozšiřovat jejich základnu. Každý registrovaný dárce, který přivede někoho nového, například dostane láhev kvalitního vína. Navíc má nárok na řadu dalších výhod. „Kromě studijního a pracovního volna s náhradou mzdy mu proplatíme jízdné, provedeme lékařské vyšetření, předáme vitamíny od příslušné zdravotní pojišťovny a připravíme občerstvení či odpočet ze základu daně z příjmu, což činí dva tisíce korun za každý odběr,“ doplnil Pavliš.

Dárcem krve a plazmy se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 65 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí odborný zdravotnický pracovník přímo na transfúzní službě. Více informací je možné získat na webu transfuznisluzba.cz.
 foto: archiv Šumperské nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.