ZPRÁVY

Dárci plazmy mohou vyhrát plazmové televizory

10. dubna 2013, 17:17, redakce, mošo
Dárci plazmy mohou vyhrát plazmové televizory Šumperk - Za plazmu plazmu – s touto nabídkou teď přichází transfúzní stanice nemocnice v Šumperku. Dárci plazmy, kteří zde do 29. listopadu letošního roku šestkrát darují plazmu, budou zařazeni do slosování o plazmovou televizi. Zdravotníci chtějí touto akcí motivovat případné dárce, neboť plazma hraje v moderní medicíně při záchraně lidských životů stejně nezastupitelnou roli jako plná krev.

Zájemce o účast v soutěži vyplní přihlášku, do níž budou zaměstnanci transfúzní služby postupně vyplňovat počet odběrů. Slosování proběhne v pondělí 2. prosince. „Chceme podpořit dárce plazmy a poděkovat jim za jejich solidaritu. Zároveň nám jde o zviditelnění tohoto typu dárcovství,“ vysvětluje manažer pro marketing a PR Marek Pavliš.

Transfúzní služba se neustále snaží motivovat dobrovolníky k odběrům a současně rozšiřovat jejich základnu. Každý registrovaný dárce, který přivede někoho nového, například dostane láhev kvalitního vína. Navíc má nárok na řadu dalších výhod. „Kromě studijního a pracovního volna s náhradou mzdy mu proplatíme jízdné, provedeme lékařské vyšetření, předáme vitamíny od příslušné zdravotní pojišťovny a připravíme občerstvení či odpočet ze základu daně z příjmu, což činí dva tisíce korun za každý odběr,“ doplnil Pavliš.

Dárcem krve a plazmy se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 65 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí odborný zdravotnický pracovník přímo na transfúzní službě. Více informací je možné získat na webu transfuznisluzba.cz.
 foto: archiv Šumperské nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.