ZPRÁVY

Dárci plazmy mohou vyhrát plazmové televizory

10. dubna 2013, 17:17, redakce, mošo
Dárci plazmy mohou vyhrát plazmové televizory Šumperk - Za plazmu plazmu – s touto nabídkou teď přichází transfúzní stanice nemocnice v Šumperku. Dárci plazmy, kteří zde do 29. listopadu letošního roku šestkrát darují plazmu, budou zařazeni do slosování o plazmovou televizi. Zdravotníci chtějí touto akcí motivovat případné dárce, neboť plazma hraje v moderní medicíně při záchraně lidských životů stejně nezastupitelnou roli jako plná krev.

Zájemce o účast v soutěži vyplní přihlášku, do níž budou zaměstnanci transfúzní služby postupně vyplňovat počet odběrů. Slosování proběhne v pondělí 2. prosince. „Chceme podpořit dárce plazmy a poděkovat jim za jejich solidaritu. Zároveň nám jde o zviditelnění tohoto typu dárcovství,“ vysvětluje manažer pro marketing a PR Marek Pavliš.

Transfúzní služba se neustále snaží motivovat dobrovolníky k odběrům a současně rozšiřovat jejich základnu. Každý registrovaný dárce, který přivede někoho nového, například dostane láhev kvalitního vína. Navíc má nárok na řadu dalších výhod. „Kromě studijního a pracovního volna s náhradou mzdy mu proplatíme jízdné, provedeme lékařské vyšetření, předáme vitamíny od příslušné zdravotní pojišťovny a připravíme občerstvení či odpočet ze základu daně z příjmu, což činí dva tisíce korun za každý odběr,“ doplnil Pavliš.

Dárcem krve a plazmy se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 65 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí odborný zdravotnický pracovník přímo na transfúzní službě. Více informací je možné získat na webu transfuznisluzba.cz.
 foto: archiv Šumperské nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.