SPORT

Další zásilka z Brna - ROBIN KOVÁŘ

24. října 2007, 12:58, Rejdakce
Další zásilka z Brna - ROBIN KOVÁŘ Brno/Šumperk - Dost bylo posledního místa! To jakoby v posledních dnech hlásali Draci na všechny strany. Doma smetli Prostějov, v Brně pak nahnali husí kůži 6000 divákům a na cestu zpět si nakonec Šumperk přibalil i jeden trumf do rukávu - útočníka Robina Kováře. 23letý rodák z Valašska je přitom již několikátou posilou Draků z brněnské metropole. A tak po Meluzínovi, Špeldovi, Klozovi, Obdržálkovi, Kočanovi či Ambruzovi míří z Ronda na sever Moravy další hokejista.
Robin Kovář pochází z Valašského Meziříčí, to jest z města, kde Draci nikdy nevyhráli žádný ligový zápas. Kovářova kariéra je však spjata se vsetínským hokejem, kde také nakoukl do extraligových soutěží tří nejsledovanějších věkových kategorií. Celý tento "hattrick" stihl dokonce ještě v sezóně 2000-01, ačkoliv byl v té době stále v dorosteneckém věku. To však na dva roky byla i symbolická tečka Kováře za svým působením ve Vsetíně. Vydal se totiž za oceán.

Kovář se vydal do Vancouveru, kde oblékal dvě sezóny dres tamních Obrů ve Western Hockey League. Po rozpačité sezóně 2001-02 se v té následující vsetínský odchovanec dočkal téměř všech zápasů sezóny a nakoukl i do play-off soutěže. S Vancouverem se v další sezóně Kovář rozloučil, šel však hrát kousek dál - do týmu Regina Pats. V téže sezóně si střihl Kovář zatím krátký návrat do Vsetína, který se od extraligového ročníku 2004-05 stal realitou. Kromě vsetínského působení se v této sezóně Kovář oděl i do dresu Bobrů z Valašského Meziříčí a ve čtyřech duelech 2.ligy si připsal 3 body (2+1). V dalších letech se však Kovář v extralize v dresu Zlína již spíše trápil a tak jej čekaly i prvoligové štace v Havířově a Třebíči. Na začátku letošní sezóny si útočníka draftovaného Olejáři z Edmontonu vyhlédla brněnská Kometa. Odtud také Kovář přichází posílit Draky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.10.2007 17:25
Titulek: hokej
Autor: Fanouš
78
Doufám jen ,že se již body ze Šumperka vozit nebudou.
Reagovat