SPORT

Další úspěchy orientačních běžců Severky Šumperk na republikových závodech

9. září 2010, 00:00, téma ORIENTAČNÍ BĚH, rejdakce
Další úspěchy orientačních běžců Severky Šumperk na republikových závodech Šumperk - Se začátkem nového školního roku se naplno rozběhla i podzimní část sezóny pro orientační běžce. O prvním zářijovém víkendu byly na programu hned tři závody.
V sobotu dopoledne se běžel závod ve sprintu s centrem v Jánských Lázních. Na kopcovité, fyzicky i orientačně náročné trati ve spleti lázeňských budov, průchodů, zídek a plotů si opět vedl výborně Vojtěch Král. V půlce trati se dostal do vedení, které udržel až do cíle, a o 9 sekund porazil druhého Jana Procházku (letos 15. místo na mistrovství světa ve sprintu) a o dalších 10 sekund úřadujícího mistra ČR v této disciplíně Jana Mrázka. Velmi dobře běžel i další zástupce šumperského klubu Martin Poklop, který se devátým místem prosadil do elitní desítky.

Program pokračoval v sobotu odpoledne závodem Českého poháru štafet s centrem poblíž hradu Pecka. Tratě byly připraveny v kopcovitém, fyzicky náročném, podkrkonošském terénu. Štafeta šumperského klubu v osvědčeném složení Václav Král, Martin Poklop a Vojtěch Král nastupovala do závodu jako jedna z favorizovaných štafet. Po solidním prvním úseku Václava Krále se ze třináctého místa na svůj úsek vydal Martin Poklop, který opět velmi dobře, a druhým nejlepším časem na úseku, posunul tým Severky na 5. místo. Vojtěch Král vybíhal na poslední úsek se ztrátou necelé dvě minuty na první místo. Na trati se postupně dotáhl na vedoucí štafety, i když rozestupy mezi závodníky byly minimální a závod se tak rozhodoval na doběhu. Po drobném zaváhání šumperského finišmena před poslední kontrolou se o jedinou vteřinu na první místo dostal Vojtův reprezentační kolega Procházka z SK Praga, o další sekundu zpět na třetím místě doběhl juniorský mistr světa Kubát z OK 99 Hradec Králové.
 
Vyhlášení sprintu v Jánských Lázních:
1. Vojtěch Král (Severka Šumperk), 2. Jan Procházka (SK Praga), 3. Jan Mrázek (Sparta
Praha)

V neděli pokračoval ve stejném prostoru dalším závodem Český pohár štafet. Mužská štafeta Severky opět pomýšlela na přední umístění. Na prvním úseku podal standardní výkon Václav Král. Martin Poklop zaběhl třetí nejrychlejší čas na svém úseku a vyslal Vojtěcha Krále do boje o medaili ze šestého místa. Šumperský závodník se v průběhu závodu neustále zlepšoval a nakonec doběhl Severce pro bronzovou medaili. Závod tentokrát opanoval tým SK Žabovřesky, složený výhradně z českých reprezentantů. Úspěch Severky o tomto víkendu podtrhla i štafeta žen (Kuncová, Králová, Klíchová), která se v tvrdé konkurenci neztratila a po oba dny umístěním ve středu výsledkové listiny dosáhla na bodované umístění.

Po tomto úspěšném víkendu patří Severce stále první místo v průběžném hodnocení Českého poháru štafet. Na Mistrovství ČR štafet, které se poběží 25. 9. poblíž Příbrami, tak bude šumperská štafeta patřit mezi týmy aspirující na jednu z medailí.
 
Vyhlášení nedělního závodu štafet, Pecka:
1. SK Žabovresky Brno (Nikodým, Dlabaja, Chromý), 2. OK 99 Hradec Králové
(Zvěřina, Losman, Kubát), 3. SK Severka Šumperk (Václav Král, Martin
Poklop, Vojtěch Král)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.