ZPRÁVY

Další tvrdá rána pro příznivce marihuany

19. prosince 2013, 06:00, Jaroslav Kropáč
Další tvrdá rána pro příznivce marihuany Okres - Poté, co šumperská policie zavřela před nedávnem obchod s potřebami pro pěstování konopí, přišla pro příznivce marihuany další rána. Kriminalistům se podařilo zadržet dvojici pěstitelů ze Zábřežska, kteří drogu prodávali po celém okrese. Jeden z nich pěstoval konopí přímo v paneláku.

„Šlo o devatenáctiletého mladíka ze Zábřeha. Ten od dubna do srpna předminulého roku vypěstoval v panelovém domě v ulici 17. listopadu v Zábřehu rostliny konopí setého. V době od dubna do prosince letošního roku pak před tímto domem v desítkách případů předával usušené konopí dalším uživatelům, od části z nich za to inkasoval peníze,“ vysvětluje prohřešek mladého muže mluvčí šumperských policistů Josef Bednařík. Provinilci teď hrozí obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Tentýž prohřešek má na krku i pětadvacetiletý muž z Mohelnice. Ten měl letos stejnou drogu nabízet lidem v Zábřehu, části klientů konopí daroval, zbytek směnil za peníze.

Growshopy stále mimo provoz

Na začátku listopadu zavřeli policisté v kraji čtyři prodejny (takzvané growshopy, pozn. redakce), kde obchodníci kromě jiného nabízeli i zboží, které mohlo být zneužito pro pěstování marihuany. V Šumperku byl takto uzavřen obchod v areálu obchodního Korza. „V souvislosti s touto akcí bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropních látek trojici lidí, z trestného činu šíření toxikomanie byly obviněny další dvě osoby,“ dodává Bednařík. Proti postupu policie se zvedla vlna odporu, kritici považují její zásah za neoprávněný.Foto: red
Marihuana je nejrozšířenější nelegální drogou na Šumpersku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.12.2013 07:48
Titulek: KDU-ČSL do kriminálu na skřipec do lidomorny i s Vatikánem
Autor: Otto Katz
128
112
A kdy se začne zavírat za obchodování s náboženstvím a kdy za alkohol?
Reagovat
Datum: 19.12.2013 08:20
Titulek: KDU-ČSL do kriminálu na skřipec do lidomorny i s Vatikánem
Autor: ladislav
134
130
Nemám stejný názor, ale o tak si stále myslím, že by církev měla svoje, někdy domnělé majetky, obhájit nikoliv tvrzením, ale doklady o nabytí. Myslím si, že by rozdávání Moravy olomouckou arcidiecézí, někdy v 11. století, nemělo být správným dokladem. Za to by se církev měla spíše stydět. Chápu ale, že v církvi, stejně jako ve veřejné politice jsou nenapapaná prasátka. Zvolili jsme si senátora, který kandidoval v řadách flanďáků, tak ho prostě máme. Věřím i tomu že za nás za všechny rád církvi odsouhlasí vše, co bude požadovat.
Reagovat
Datum: 25.12.2013 16:32
Titulek: Konopí alias Mariána
Autor: radmila
116
131
Několik firem dostane v CZ povolen dovoz konopí. Mluvilo se i o Belgii. Mám v Maroku pár kamarádů a vím, že konopí a nebo výrobky obsahující THC z Maroka se většinou diplomatickou cestou vozí do Belgie. Asi jde opravdu jen o státem požehnané kšefty pro některé firmy, ale pak se ptám, proč se pěstování konopí zakazuje zde? Stejně se na tom povolení nejvíce napakujou Vietnamci, kteří už léta pěstují a jak obcházet naše zákony už taky umí. Je někdo schopen odpovědět. Třeba senátor?
Reagovat
Datum: 26.12.2013 10:46
Titulek: Re: Konopí alias Mariána
Autor: aNONYM
138
125
Jak Vietnamci umí obejít zákon, pokud je chytí v jejich pěstírně? To by mě celkem zajímalo.
Reagovat
Datum: 26.12.2013 12:48
Titulek: v každé normální společnosti
Autor: KV123
116
129
přijde na kontrolu ČOI a pokud zjistí pochybení, obchod zavře. Tady naběhne komando, posbírá hlínu, květináče, nesouvisející zboží...a obviní lidi, i když na místě nenašli žádnou drogu. Doufám, že to někdo dostane k úhradě...
Reagovat
Datum: 28.12.2013 08:29
Titulek: Vietnamci a konopí
Autor: radmila
169
114
Vážení, to neznamená, že pochytali všechny Vietnamce. Některé tu a tam chytí a jiní se prodejem už nyní ziví. Kdysi jsem na tržnici v polích mezi Kolínem a Kutnou Horou, prodej onoho sajrajtu viděl. Kdyby ta policie a ČOIka byli tak úspěšní, asi bychom neměli žádné feťáky. A běžte se někdy podívat v Praze do podchodu na Můstku. Nad podchodem chodí policajti a už na schodech můžete narazit na zdrogované jedince. A pokud jde o obcházení zákonů, tak NATO jsou Vietnamci mistři. To by se mohl pochlubit sám Kalousek, jak se mu dařilo obzvláště v této komunitě vybírat daně. No a pak nejlepší prádelna na peníze jsou hrací automaty, které šumperská radnice podporuje.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.