ZPRÁVY

Další tvrdá rána pro příznivce marihuany

19. prosince 2013, 06:00, Jaroslav Kropáč
Další tvrdá rána pro příznivce marihuany Okres - Poté, co šumperská policie zavřela před nedávnem obchod s potřebami pro pěstování konopí, přišla pro příznivce marihuany další rána. Kriminalistům se podařilo zadržet dvojici pěstitelů ze Zábřežska, kteří drogu prodávali po celém okrese. Jeden z nich pěstoval konopí přímo v paneláku.

„Šlo o devatenáctiletého mladíka ze Zábřeha. Ten od dubna do srpna předminulého roku vypěstoval v panelovém domě v ulici 17. listopadu v Zábřehu rostliny konopí setého. V době od dubna do prosince letošního roku pak před tímto domem v desítkách případů předával usušené konopí dalším uživatelům, od části z nich za to inkasoval peníze,“ vysvětluje prohřešek mladého muže mluvčí šumperských policistů Josef Bednařík. Provinilci teď hrozí obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Tentýž prohřešek má na krku i pětadvacetiletý muž z Mohelnice. Ten měl letos stejnou drogu nabízet lidem v Zábřehu, části klientů konopí daroval, zbytek směnil za peníze.

Growshopy stále mimo provoz

Na začátku listopadu zavřeli policisté v kraji čtyři prodejny (takzvané growshopy, pozn. redakce), kde obchodníci kromě jiného nabízeli i zboží, které mohlo být zneužito pro pěstování marihuany. V Šumperku byl takto uzavřen obchod v areálu obchodního Korza. „V souvislosti s touto akcí bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropních látek trojici lidí, z trestného činu šíření toxikomanie byly obviněny další dvě osoby,“ dodává Bednařík. Proti postupu policie se zvedla vlna odporu, kritici považují její zásah za neoprávněný.Foto: red
Marihuana je nejrozšířenější nelegální drogou na Šumpersku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.12.2013 07:48
Titulek: KDU-ČSL do kriminálu na skřipec do lidomorny i s Vatikánem
Autor: Otto Katz
99
A kdy se začne zavírat za obchodování s náboženstvím a kdy za alkohol?
Reagovat
Datum: 19.12.2013 08:20
Titulek: KDU-ČSL do kriminálu na skřipec do lidomorny i s Vatikánem
Autor: ladislav
107
101
Nemám stejný názor, ale o tak si stále myslím, že by církev měla svoje, někdy domnělé majetky, obhájit nikoliv tvrzením, ale doklady o nabytí. Myslím si, že by rozdávání Moravy olomouckou arcidiecézí, někdy v 11. století, nemělo být správným dokladem. Za to by se církev měla spíše stydět. Chápu ale, že v církvi, stejně jako ve veřejné politice jsou nenapapaná prasátka. Zvolili jsme si senátora, který kandidoval v řadách flanďáků, tak ho prostě máme. Věřím i tomu že za nás za všechny rád církvi odsouhlasí vše, co bude požadovat.
Reagovat
Datum: 25.12.2013 16:32
Titulek: Konopí alias Mariána
Autor: radmila
90
104
Několik firem dostane v CZ povolen dovoz konopí. Mluvilo se i o Belgii. Mám v Maroku pár kamarádů a vím, že konopí a nebo výrobky obsahující THC z Maroka se většinou diplomatickou cestou vozí do Belgie. Asi jde opravdu jen o státem požehnané kšefty pro některé firmy, ale pak se ptám, proč se pěstování konopí zakazuje zde? Stejně se na tom povolení nejvíce napakujou Vietnamci, kteří už léta pěstují a jak obcházet naše zákony už taky umí. Je někdo schopen odpovědět. Třeba senátor?
Reagovat
Datum: 26.12.2013 10:46
Titulek: Re: Konopí alias Mariána
Autor: aNONYM
104
Jak Vietnamci umí obejít zákon, pokud je chytí v jejich pěstírně? To by mě celkem zajímalo.
Reagovat
Datum: 26.12.2013 12:48
Titulek: v každé normální společnosti
Autor: KV123
90
103
přijde na kontrolu ČOI a pokud zjistí pochybení, obchod zavře. Tady naběhne komando, posbírá hlínu, květináče, nesouvisející zboží...a obviní lidi, i když na místě nenašli žádnou drogu. Doufám, že to někdo dostane k úhradě...
Reagovat
Datum: 28.12.2013 08:29
Titulek: Vietnamci a konopí
Autor: radmila
140
Vážení, to neznamená, že pochytali všechny Vietnamce. Některé tu a tam chytí a jiní se prodejem už nyní ziví. Kdysi jsem na tržnici v polích mezi Kolínem a Kutnou Horou, prodej onoho sajrajtu viděl. Kdyby ta policie a ČOIka byli tak úspěšní, asi bychom neměli žádné feťáky. A běžte se někdy podívat v Praze do podchodu na Můstku. Nad podchodem chodí policajti a už na schodech můžete narazit na zdrogované jedince. A pokud jde o obcházení zákonů, tak NATO jsou Vietnamci mistři. To by se mohl pochlubit sám Kalousek, jak se mu dařilo obzvláště v této komunitě vybírat daně. No a pak nejlepší prádelna na peníze jsou hrací automaty, které šumperská radnice podporuje.
Reagovat