ZPRAVODAJSTVÍ

Další soud kvůli ztraceným miliónům v PMŠ – svědci nedorazili

17. října 2019, 13:00, téma PMŠ, Jaroslav Kropáč
Okres – Na začátku října se šumperský soud opět zabýval tím, jak mohly z městské firmy Podniky města Šumperka (PMŠ) mizet milióny korun, aniž si toho odpovědné orgány a vedení radnice všimlo. Za zpronevěru peněz už byla před dvěma lety pravomocně odsouzena bývalá pokladní firmy Martina Vařáková. Nově teď před soudem stanul i někdejší ředitel PMŠ Luděk Šperlich.

 „Zkráceně řečeno je proti panu Šperlichovi vedeno řízení pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku – podle obžaloby nebyl dost aktivní, aby únikům peněz zabránil,“ uvedl pro Týden na severu Tomáš Patrik Pavlíček, který vedení PMŠ po Šperlichovi převzal. Dnes už ani on ve firmě nepůsobí a odešel pracovat do Jeseníku.

Zatím poslední soudní jednání rozsudek nepřineslo – kvůli absenci svědků obžaloby totiž bylo odloženo. Náhradní termín líčení proběhne ještě do konce letošního roku.
Šperlich byl za svoje působení v PMŠ už jednou pravomocně odsouzen, a to kvůli nevymáhání několikamiliónových pohledávek po firmě JIRDOS, které Podniky pronajaly hotel Sport. Dostal dva a půl roku vězení s podmínkou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.10.2019 13:49
Titulek: ?
Autor: aNONYM
37
Dozorčí rada v čele s předsedou Brožem nedozorovala, ale peníze za dozorování brala. Z toho plynou dvě možné varianty - buď jsou to neskuteční ignoranti nebo v tom jeli taky. Jiná možnost není.
Reagovat
Datum: 18.10.2019 10:51
Titulek: PMŠ
Autor: Martin
31
Paní Vařáková již delší dobu na svobodě,pan Šperlich podmínka,dozořčí rada s panem Brožem brala peníze za žádnou práci a tak to fungovalo dvacet let v Šumperku.Udělali si ze Šumperka byznys a všeci to věděli.
Reagovat
Datum: 18.10.2019 22:28
Titulek: Ano!!!
Autor: Pavel Adámek
14
Pan Brož je férovej chlap.
Reagovat
Datum: 21.10.2019 13:50
Titulek: Re: Ano!!!
Autor: Občan
12
Tak to je nejlepší fór měsíce :-)
Reagovat