SPORT

Další rána pro Mohelnici: hlavní trenér Dušan Žmolík kývl Zlínu

14. března 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Další rána pro Mohelnici: hlavní trenér Dušan Žmolík kývl Zlínu Mohelnice - Nejprve trable způsobené rozvířením sázkařské aféry a teď ztráta stěžejního trenéra. Občas to tak bývá. Když se něco sype, tak důkladně a se vším všudy. Fotbalová Mohelnice přišla deset dní před spuštěním mistrovských stavidel o Dušana Žmolíka. Pětatřicetiletý lodivod kývl na nabídku prvoligového Zlína.

 „Mohelnice se mi opouští velmi těžce. Přes všechny problémy jsme odvedli kus práce. Neodchází se mi s lehkým srdcem, ale taková příležitost se nenaskýtá každý den,“ vysvětloval důvod svého rozhodnutí rodák z Rýmařova.
Na Valašsko si ho vyžádal Vlastimil Petržela. Po společném působení v Baníku Ostrava si se svérázným stratégem střihnou po jednom boku další angažmá. Žmolík oproti štaci na severu Moravy povýšil a bude pravou rukou hlavního kouče. „Jsem rád, že mi umožnili odejít. Nikdo mi nic nevyčítal,“ ocenil přístup mohelnického vedení v čele s předsedou Machálkem. O to víc ho mrzí, v jaké situaci se jeho předchozí „chlebodárce“ ocitl. „Potom, co se začalo objevovat v novinách, jsme měli velké potíže s tím, abychom mužstvo udrželi pohromadě. Nakonec většina hráčů pokračuje. Bohužel se nepovedlo přivést výraznější posily. Je to logické vyústění toho, co nás potkalo. Kdo by šel do klubu, o kterém se píše, že prodává zápasy?“ položil si jednoduchou řečnickou otázku Dušan Žmolík.

Fotbalisty Mohelnice povede dosavadní asistent Jaroslav Rolinek a hrající lídr kabiny Roman Kuba. „Načasování není zrovna nejšťastnější, ale taková nabídka se neodmítá. Trenérovi to všichni přejeme. Za dobu, co nás trénoval, nám předal všechno potřebné k tomu, abychom našli svoji herní tvář. Každý z nás udělá maximum, abychom se zachránili,“ sliboval kapitán Kuba.
Protože si na konci podzimní části vykoledoval červenou kartu, jarní nakročení proti Hodonínu bude muset vynechat kvůli disciplinárnímu trestu. V sobotu před obědem se nezapojil ani do závěrečné generálky s Jeseníkem. Spoluhráčům vyšla bravurně.
Už v průběhu deváté minuty otevřel skóre hlavičkující Kotůlek, kterého po nakrátko rozehraném rohu od Svobody našel přesný Knýřův centr. Hostitelé divizního soupeře drtili stylem sportovní mlátičky. O šest minut později si naběhl na chytrou přihrávku za obranu Woitek a po jeho lobu to bylo 2:0. A když se na konci dalšího rychlého brejku nespletl ani Čank, o všem podstatném bylo jasno už do přestávky.

Jeseník korigoval pouze jednou a ještě k tomu s vydatným přispěním mohelnického obránce Vokouna. Ve snaze odvrátit prudký balón směřující před bránu si dal nechtěného vlastňáka.
Zbytek jednoznačného utkání patřil exjesenickému Petru Navrátilovi. K čistému hattricku se prostřílel poté, co využil dvou chyb na straně protivníka a jedné nabídky od týmového parťáka Hlavsy. Herní náčiní mu naservíroval do prostoru malého vápna. „Zápas nám vyšel herně i výsledkově. Pro kluky by to mohlo být vítané povzbuzení. Bojovali, makali, dobře kombinovali. Jediné, co mě mrzí, je patnáctiminutový výpadek ze druhé půle, kdy přestali běhat. Jinak předvedli kvalitní výkon,“ těšilo Jaroslava Rolinka.
Vrásky na čele mu dělají čerstvá zranění Kutala a Smrčky. Mimo hru jsou i vykartovaný Kuba a se zády laborující Yimuran. „Nedá se nic dělat, musíme si vystačit s tím, co máme k dispozici. Mužstvo doplníme dorostenci. I tak věřím, že úvodní mistrovské utkání s Hodonínem zvládneme a všechny body zůstanou doma. Nejspíš to bude hodně vyrovnané,“ předpokládal Rolinek.

GENERÁLKA

MOHELNICE – JESENÍK 6:1 (3:0). Branky: Navrátil 3, Kotůlek, Woitek, Čank – Vokoun (vlastní). Sestava Mohelnice: Hora – Vokoun, Fišara, Knýř, Hlavsa – Woitek, Kotůlek, Svoboda, Malý, Kutal – Smrček. Střídali: Čank, Navrátil.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

Mohelnice – Sigma Olomouc U19 1:2 (Malý), Vítkovice – Mohelnice 1:1 (Kutal), Pardubice – Mohelnice 8:0, Mohelnice – Břidličná 3:3 (Zmeškal 2, Malý), Mohelnice – Velké Losiny 7:1 (Svoboda 2, Woitek 2, Zmeškal, Kutal, Jankovič), Frýdek-Místek – Mohelnice 4:0, Mohelnice – Vysoké Mýto 1:0 (R. Kuba), Ústí nad Orlicí – Mohelnice 4:1 (Navrátil), Mohelnice – Jeseník 6:1 (Navrátil 3, Kotůlek, Woitek, Čank).
 

Roman Kuba v bílém dresu Mohelnice při utkání moravskoslezské ligy. V úterním vydání Týdne na severu najdete s týmovým kapitánem obsáhlý celostránkový rozhovor.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.