ZPRAVODAJSTVÍ

Další problém pro poštu. Listonoška kradla zákazníkům identitu i balíčky

5. března 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už druhý skandál za posledních několik měsíců otřásá Českou poštou na Šumpersku. Poté, co jedna z jejích pracovnic vyházela nedoručené zásilky do popelnic, se teď policie zabývá dalším případem. Jedna z pošťaček si na jména klientů objednávala balíčky s kosmetikou, které pak vykrádala a posílala zpět s tím, že praví adresáti převzetí zásilek odmítli.

 „Většinou si mladá žena objednávala kosmetiku, šperky a bižuterii. Celkem si takto nechala poslat balíčky v hodnotě 67 tisíc korun, z nichž vyjmula zboží za zhruba 36 tisíc korun,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.
Uvedeného jednání se pošťačka měla dopustit v září minulého roku. Jako důvod svého počínání pachatelka uvedla, že chtěla přilepšit na Vánoce sobě i rodině. Skutečné problémy ale ženu teprve čekají.

„Listonoška je teď podezřelá z trestného činu podvod. Za ten jí hrozí dva roky vězení, zákaz činnosti a propadnutí věci,“ dodala policejní mluvčí


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.