ZPRAVODAJSTVÍ

Další problém pro poštu. Listonoška kradla zákazníkům identitu i balíčky

5. března 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už druhý skandál za posledních několik měsíců otřásá Českou poštou na Šumpersku. Poté, co jedna z jejích pracovnic vyházela nedoručené zásilky do popelnic, se teď policie zabývá dalším případem. Jedna z pošťaček si na jména klientů objednávala balíčky s kosmetikou, které pak vykrádala a posílala zpět s tím, že praví adresáti převzetí zásilek odmítli.

 „Většinou si mladá žena objednávala kosmetiku, šperky a bižuterii. Celkem si takto nechala poslat balíčky v hodnotě 67 tisíc korun, z nichž vyjmula zboží za zhruba 36 tisíc korun,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.
Uvedeného jednání se pošťačka měla dopustit v září minulého roku. Jako důvod svého počínání pachatelka uvedla, že chtěla přilepšit na Vánoce sobě i rodině. Skutečné problémy ale ženu teprve čekají.

„Listonoška je teď podezřelá z trestného činu podvod. Za ten jí hrozí dva roky vězení, zákaz činnosti a propadnutí věci,“ dodala policejní mluvčí


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.