SPORT

DALŠÍ MEDAILOVÝ ÚSPĚCH! Stříbrný triumf nastal po době bronzové, kvarteto bikerů jej vyjezdilo na šampionátu ve čtyřiadvacetihodinovce

27. května 2015, 19:56, Petr Fišer
DALŠÍ MEDAILOVÝ ÚSPĚCH! Stříbrný triumf nastal po době bronzové, kvarteto bikerů jej vyjezdilo na šampionátu ve čtyřiadvacetihodinovce Jihlava - Při loňské premiéře v Berouně byli třetí. Letos v Jihlavě si ještě o stupínek polepšili. Jestli to takhle půjde dál, sehrané kvarteto hájící barvy TNF bike teamu se cílevědomými krůčky přibližuje k mistrovskému titulu.

 Po zdařilé berounské zkušenosti se vydalo na další čtyřiadvacetihodinovku na Vysočinu. I tentokrát se jednalo o štafetový závod, v němž se zástupci přihlášených týmů vypouštěli na trať podle předem stanovené taktiky. „Po bronzovém úspěchu jsme se rozhodli obhájit třetí místo a případně tento výsledek ještě zdokonalit,“ nastínil Tomáš Linhart. Kromě něj šlapali neúnavně do pedálů Jan Neumann, Štěpánka Staňková a Petr Linhart.
Jak už to při podobných akcích bývá, o žádné pohodové projížďce rozkvetlou alejí nemohla být ani řeč. „Po technické stránce to bylo poměrně náročné. Pravidelně se střídaly kořenové výjezdy, kamenité sjezdy, prudké stojky, vracečky a podobně. Poslední třetina nás znovu zavedla na Masarykovo náměstí, kde se sjíždělo šestnáct schodů přímo na zahrádku restaurace, a odtud historickým centrem zpátky do areálu letního kina. Okruh měřil osm kilometrů a pokaždé jsme nastoupali 200 výškových metrů,“ prozradil Tomáš Linhart. „S ohledem na dané parametry jsme se měnili po dvou kolech. To znamená po zhruba padesáti minutách tak, aby ti, co zrovna nezávodili, mohli alespoň trochu zregenerovat a připravit se na svoji porci kilometrů v poctivém terénu. Zároveň jsme nechtěli zbytečně ztrácet čas v depu, protože jsme neměli odhad na kvalitu soupeřů,“ pokračoval Linhart. „Po několika hodinách jsme dostali odvahu se poprvé podívat na průběžné výsledky. Naši štafetu jsme našli na druhém místě. Udrželi jsme se tam až do nedělního poledne, kdy časový limit 24 hodin vypršel. Vedoucí čtveřici jsme průběžně stahovali a zase ztráceli. Rychlostní průměr měla o jeden kilometr v hodině vyšší, což byl v takovém závodě rozdíl prakticky nesmazatelný,“ dodal smířeně.
TNF bike team uhájil stříbrný triumf s dostatečným náskokem před bronzovými konkurenty. „Za velký úspěch považujeme nejen druhou pozici v kategorii mixů, ale i absolutní umístění v TOP 10. Devátá příčka mezi všemi účastníky není vůbec špatná. Dohromady jsme zvládli 55 okruhů a 462 kilometrů. Naši radost ještě znásobila zpráva z Prahy, kde se odehrávalo mistrovství republiky v terénním duatlonu. Náš týmový kolega Vojtěch Bednarský vybojoval fantastické třetí místo mezi juniory,“ pochlubil se za medailového parťáka Tomáš Linhart. „Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám drželi pěsti, sledovali výsledky nebo nás dlouhodobě podporují. Zejména Penzionu Kolovna Kraličák, The North Face CZ/SK, servisu Bady Bike a Ski areálu Kraličák. Díky!“ vzkazoval na dálku za celou partu. Bude v příštím roce zlatá?


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.