SPORT

Další desítky běžeckých tras bude i nadále upravovat sdružení

15. prosince 2010, 20:42, z Jesenicka -pek-, -mar-
Další desítky běžeckých tras bude i nadále upravovat sdružení Jeseníky - Novou upravovanou trasu o délce padesáti kilometrů plánuje od příštího roku uvést do provozu Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Vedení sdružení se předběžně domluvilo s novým lyžařským areálem v Koutech nad Desnou a pro nadcházející sezonu 2011/2012 plánuje vyznačit novou trasu v okolí Kout, která ponese příznačné jméno Jesenická padesátka. Spolu s uvedením nové trasy se chystá i stavba lávky nad silnicí na Červenohorském sedle, kterou chce Sdružení cestovního ruchu Jeseníky zainvestovat.
Jste milovníky bílé stopy? Jeseníky v zimě nabízejí 450 km udržovaných běžeckých tratí. Stará se o ně právě Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Nabízí hned několik atraktivních lokalit na devíti dosud realizovaných trasách: Hvězda - Skřítek, Jesenická magistrála - Kouty nad Desnou - Kamzík, Skřítek - Klepáčov, Rabštejn - Hvězda, Šumperk - Bludovská, Malý městský okruh Šumperkem, Šumperk - Městské skály, Karlov pod Pradědem.
 
K devíti upravovaným trasám příští rok přibude desátá a ani u té rozhodně sdružení zůstat nechce.

Obtíže budou jen při shánění financí, pro letošní sezonu se nakonec zastupitelé Olomouckého kraje umoudřili  a i přes předchozí hrozby peníze na úpravu běžeckých tras do Jeseníku poslali - 170 tisíc.  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.12.2010 11:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Karel
101
Ten člověk,co píše ten článek,neví o čem mluví a nebo je špatně informován.
Myslím že je nejvyšší čas,aby stopy byly upraveny v okolí Skřítku,až do Šumperka a byly upravené oblíbené stopy okolo letištš a N.Malína.
Reagovat
Datum: 17.12.2010 22:50
Titulek: Bez titulku
Autor: Matúš
27
Souhlasím s Karlem. K tomu není co dodat. Stopy na Skřítku využívají i lyžaři např. z Olomouce a Prostějova. Do Kout nikdo z nich nepojede.
Reagovat
Datum: 17.12.2010 22:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Matúš
26
Loňskou zimu bylo ve stopách kolem N.Malína víc lyžařů než na MS v Liberci.Do Kout s lyžema přes rameno jaksi nikdo nepůjde.
Reagovat
Datum: 18.12.2010 09:34
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
31
105
No hlavně k tomu nesmí v Malíně pustit Kačenku „defraudantku“ Neumannovou nebo budou bez lyžařů i bez peněz. Inu, silná stehna nejsou všechno, něco musí být i v hlavě.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.