KULTURA

Dagmar Pecková uvede v Šumperku a Mohelnici slavné árie i vánoční koledy

3. prosince 2013, 13:24, téma VÁNOCE, Ondřej Polák
Dagmar Pecková uvede v Šumperku a Mohelnici slavné árie i vánoční koledy Mohelnice, Šumperk - Pěvecká hvězda první velikosti vystoupí ve čtvrtek 12. prosince v Šumperku a o dva dny později v Mohelnici. Operní diva uvede vánočně laděný program za klavírního doprovodu Miroslava Sekery.

„Dagmar Pecková se dlouhodobě snaží popularizovat dílo Leoše Janáčka a také v Šumperku věnuje autorovy z Hukvald prostor v podobě Sonáty es moll a výběru z moravské lidové poezie. Posluchači se také dočkají úryvků z děl Klementa Slavického, Gustava Mahlera, Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka,“ doplňuje ředitel DK Šumperk Vladimír Rybička.

Dagmar Pecková absolvovala pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Vystřídala angažmá ve Státní opeře v Berlíně a drážďanské Semperově opeře. Představila se též na dalších významných světových scénách (Stuttgart, Ženeva, Mnichov, San Francisco, Paříž, Barcelona aj.) včetně londýnské Královské opery Covent Garden.

V rámci koncertní činnosti vystupuje Dagmar Pecková na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě a řadě dalších měst, zpívala též v newyorské Carnegie Hall. Vystupuje i na mezinárodních festivalech v Bregenzu, Salcburku, Praze či San Sebastianu.

Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s áriemi Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta.

V roce 1999 obdržela cenu Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.

Vstupenky na šumperský koncert Dagmar Peckové v hodnotě 250 až 450 korun prodává pokladna DK Šumperk. Mohelnické kulturní centrum prodává lístky za 350 až 500 korun.
Více informací na dksumperk.cz a mks-mohelnice.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).