KULTURA

Dagmar Pecková uvede v Šumperku a Mohelnici slavné árie i vánoční koledy

3. prosince 2013, 13:24, téma VÁNOCE, Ondřej Polák
Dagmar Pecková uvede v Šumperku a Mohelnici slavné árie i vánoční koledy Mohelnice, Šumperk - Pěvecká hvězda první velikosti vystoupí ve čtvrtek 12. prosince v Šumperku a o dva dny později v Mohelnici. Operní diva uvede vánočně laděný program za klavírního doprovodu Miroslava Sekery.

„Dagmar Pecková se dlouhodobě snaží popularizovat dílo Leoše Janáčka a také v Šumperku věnuje autorovy z Hukvald prostor v podobě Sonáty es moll a výběru z moravské lidové poezie. Posluchači se také dočkají úryvků z děl Klementa Slavického, Gustava Mahlera, Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka,“ doplňuje ředitel DK Šumperk Vladimír Rybička.

Dagmar Pecková absolvovala pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Vystřídala angažmá ve Státní opeře v Berlíně a drážďanské Semperově opeře. Představila se též na dalších významných světových scénách (Stuttgart, Ženeva, Mnichov, San Francisco, Paříž, Barcelona aj.) včetně londýnské Královské opery Covent Garden.

V rámci koncertní činnosti vystupuje Dagmar Pecková na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě a řadě dalších měst, zpívala též v newyorské Carnegie Hall. Vystupuje i na mezinárodních festivalech v Bregenzu, Salcburku, Praze či San Sebastianu.

Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s áriemi Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta.

V roce 1999 obdržela cenu Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.

Vstupenky na šumperský koncert Dagmar Peckové v hodnotě 250 až 450 korun prodává pokladna DK Šumperk. Mohelnické kulturní centrum prodává lístky za 350 až 500 korun.
Více informací na dksumperk.cz a mks-mohelnice.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.