SPORT

CZECH REPUBLIC! Brzobohatý s Duškovou běželi za „repre“

5. června 2019, 19:30, Petr Fišer
CZECH REPUBLIC! Brzobohatý s Duškovou běželi za „repre“ Černá hora – Pro drtivou většinu sportovců je to nejslastnější vrchol kariéry. Možnost navléknout si reprezentační dres a hájit barvy České republiky se otevřela i před Pavlem Brzobohatým. Společně s Lenkou Duškovou potili krev na evropském šampionátu v běhu do vrchu.

Obtížná trať na Černé hoře v Jánských Lázních se natáhla na 8,6 kilometru a její převýšení vystoupalo na 650 výškových metrů. Šumperský okres měl v ohni dvě želízka.
Zkušená matadorka Dušková (AK ISCAREX) patřila do věkové kategorie od 35 do 40 let a vedla si v ní znamenitě. Do cíle přiběhla v čase 55:58 min., což byl šestý nejlepší výkon. Díky vysokému umístění brala v soutěži týmů stříbrnou medaili, kterou si vysloužila po boku Bluchové a Šimkové. Zvítězila Němka Kerstin Esterlechnerová (49:05).

Pro Brzobohatého to byla první reprezentační zkušenost v trikotu s dobře viditelným nápisem CZECH REPUBLIC. Teprve třetí vrcholný podnik v běhu do vrchu, co dosud absolvoval, dokončil v našlapané konkurenci 29 závodníků z osmi různých zemí na velmi slušné třinácté pozici. Pakliže by ve své věkové třídě (45-49 let) zaběhl o čtyři minuty lepší čas a proklouzl by do elitní desítky individuálního pořadí, bral by v týmovém hodnocení států placku stříbrné hodnoty. Takhle připadla Žákovi, Podroužkovi a Cupíkovi, kteří skončili před ním. Člen TJ Šumperk byl mezi Čechy čtvrtý (51:52), na nejrychlejšího Olafa Schobera z Německa ztratil deset minut.

Aktivní veteráni můžou v probíhající sezóně prodat dobrou sportovní formu ještě několikrát. Na pořadu budou národní mistrovství na oválu ve Svitavách, na silnici, v krosu a chybět nebude ani tradiční maratón. Na mezinárodní úrovni dojde na světový šampionát na dráze a v běhu do vrchu, který bude hostit Itálie.

Mezi mladými elitními puškami se na mistrovství republiky snažil „prostřílet“ k medailové kořisti Brzobohatého oddílový kolega Ondřej Jílek. Na Černou horu se vyškrábal za 57:01 min. a stanul na skvělé sedmé příčce. Závod vyhrál Jan Janů z pardubické Hvězdy (50:52).

Šumperští zástupci ocenili výbornou organizaci odpovídající evropské úrovni a trochu překvapivě kvitovali i chladnější počasí spojené s deštěm. Z jakého důvodu? Pro takto náročnou horskou trať by pro ně byla letní vedra téměř nesnesitelná.


Foto: ob

Pavlu Brzobohatému reprezentační dres slušel.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.6.2019 20:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Drinker
Pane Petře, když se v článku uvádí časy úspěšných, tak je třeba zmínit, že trať MČR byla o 3 km delší a převýšení bylo o 250 m větší.
Potom spíše výkon a úspěch mladé "elitní pušky" (7.místo) mezi nejlepšími muži by si zasloužil titulek...
Reagovat
Datum: 9.6.2019 23:02
Titulek: ME V a MČR
Autor: OB
10
Souhlasím, čísla je potřeba uvádět kompletní. Makačka to však byla pro všechny zúčastněné velká. https://www.youtube.com/watch?v=ntZ-SRiCNjg&fbclid=IwAR22sWJ5zvd7eFP8q4Mo2OB7DFF32PLzqF9dq9apW4zixqG_Cz9h8PtyKqw
Reagovat
Datum: 11.6.2019 16:42
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
To by pak mohl běžet i velkou Pardubickou!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.