ZPRÁVY

Cyklostezka změní tvar problémové křižovatky

16. dubna 2013, 21:13, ar
Šumperk – Stavba cyklostezky ze Šumperka do Dolních Studének se nedotkne jen cyklistů, ale také motoristů. Součástí projektu je totiž také úprava křižovatky u Parsu, která mezi řidiči proslula špatnou přehledností. Město proto plánuje změnit její tvar. kromě toho vymění i postavení hlavní a vedlejší silnice.
„Křižovatka má v současné době podobu písmene ypsilon, nově by měla mít tvar klasického téčka. Hlavní silnice bude navíc po úpravách tou, které vede od Dolních Studének k železničnímu přejezdu,“ prozradil plánované změny vedoucí stavebního odboru šumperské radnice Radek Novotný. Zda k popisovaným změnám dojde ještě letos, nebo až příští rok, zatím není jisté. Stavba cyklostezky je totiž naplánovaná na dva roky, začít má už za několik měsíců. „Cena díla bude zhruba dvacet pět miliónů korun. Zahrnuje například stavbu lávky na konci Šumperka při výjezdu ke Studénkám. Ve městě je počítáme s obousměrnými jízdními pruhy,“ dodává šumperský místostarosta Petr Suchomel.

Jak okresní město, tak i sousední vesnice získala na projekt dotaci. V Šumperku bude cyklostezka začínat nedaleko Prametu a končit ve Studénkách u odbočky směrem na Králec. V budoucnu se na ni napojí připravovaná stezka ze Sudkova.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.4.2013 07:59
Titulek: S ostrůvkem na Temenické tomu dáte Korunu.
Autor: Kakamil
63
Cyklostezka mimo silnici.....nechci žádný vyhrazený jízdní pruh!!!To samé na Temenické ulici.....,autobusové zastávky(autobus si myslí,že může všechno...),samej začátek a konec "stezky".Stání vozidel u Zbraní a střelivo,na Jiřího z Poděbrad,u Kovárny.......
Reagovat
Datum: 18.4.2013 18:27
Titulek: Re: S ostrůvkem na Temenické tomu dáte Korunu.
Autor: Mart.ini
46
By mě zajímalo, jak se pozná, že autobus myslí :-)
Reagovat
Datum: 18.4.2013 11:43
Titulek: "cyklostezka"
Autor: Zdeny
71
Ještě větší bomba je úplně nová a velmi drahá "cyklostezka", záměreně v uvozovkách, co vede od gotvalďáku ke kauflandu. V místech, kde jsou široké chodníky a pruhy zeleně, je cyklostezka tak úzká, že cyklisté mají řídítka už mezi auty.
Reagovat
Datum: 18.4.2013 15:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
93
A co teprve "úžasná" cyklosteska přes Nový Malín? Cyklista musí kličkovat mezi chodci, maminkamy s kočárky a dokonce projet stánkem se zmrzlinou.Navís čtyřikrát přejet na protější stranu silnice 2. třídy, která je dost frekventovaná.No a ke všemu cyklosteska už začíná připomínat tankodrom.Opravdu "skvěle" investované peníze!!
Reagovat
Datum: 18.4.2013 16:28
Titulek: Cestou do Rapotína
Autor: Grifit
66
111
Neví někdo proč, když se vyloučil provoz cyklistů a chodců z rapotínské výpadovky na paralelní cyklochodník, snížila se rychlost pro motoristy z 80 na 70km/hod?
Reagovat
Datum: 18.4.2013 18:25
Titulek: Re: Cestou do Rapotína
Autor: Mart.ini
41
Aby se pumpičkáři nebáli jezdit po výborně navržené a velice užitečné cyklostezce, která je výškově pod úrovní silnice;-)
Reagovat
Datum: 19.4.2013 11:37
Titulek: Re: Cestou do Rapotína
Autor: Bartáček
86
Protože je cyklista víc ohrožen,než kdyby jel mezi auty.Nedělám si srandu,ptal jsem se na dopravce
Reagovat
Datum: 21.4.2013 18:44
Titulek: Re: Cestou do Rapotína
Autor: Grifit
97
To je pakárna. A celé to vychází z ideologie, že člověk není schopen být odpovědný sám za sebe. Proto je nutno mu život regulovat. Kde jsem tohle už slyšel?!
Reagovat
Datum: 22.4.2013 21:00
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
74
Co setýče té sedmdesátky na Rapotínské, to se musíte zeptat experta na dopravu Novotného. Cokoliv udělá, tak to stojí za to, viz různé nesmyslné značky po Šumperku.A kolik stál propjekt revitalizace Jiřího z Poděbrad?? Úžasnáí stavba a jak se jim obzvláště povedla ta křižovatka na nám. Republiky. tam je někdy kumšt vyjet, někdy to vzdám, když je předemnou nějaký šikulka a jedu reději kolem radnice, i když jen to taky kouzelný tankodrom, tam by firmy mohli testovat tlumiče. Je vidět, že na radnici je samý expert přes dopravu. Nechtěli by radit někde jinde? V čechách, kde je cyklostezka, tak je značka na silnici zákaz vjezdu cyklistů a každý hned ví, že je vedle cyklostezka, tady občas jedu do Malína záměrně po silnici, protože se věnuji řízení a nečumím kolem, jestli tam náhodou není nějaká cyklostezka.
Reagovat
Datum: 24.4.2013 22:52
Titulek: Že by další nálož pro Miros ??? Nebo CH&T ???
Autor: Jack
50
Každopádně dobře uložené peníze :-)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.