SPORT

Cyklokrosař Emil Hekele vylepšil své maximum, na mistrovství republiky dojel čtvrtý

11. ledna 2017, 13:00, téma CYKLO, Petr Fišer
Cyklokrosař Emil Hekele vylepšil své maximum, na mistrovství republiky dojel čtvrtý Hlinsko - V cílové rovince slavil, jako by sobotní závod vyhrál. Loštický cyklokrosař Emil Hekele byl viditelně spokojený. Mistrovství republiky v Hlinsku dokončil na čtvrtém místě, čímž o dvě příčky vylepšil své dosavadní maximum. Zůstává tak ve hře o nominaci na světový šampionát v Lucembursku.

 Na 43 jezdců, kteří se představili v elitní kategorii, čekaly brutální podmínky hraničící s regulérností. Okruh dlouhý 2,5 kilometru sice spadal do kategorie spravedlivých, velkou překážku pro mnoho závodníků ale představovalo hodně chladné zimní počasí. Teploměry ukazovaly patnáct stupňů pod nulou, k tomu se přidal zasněžený, zledovatělý a klouzavý terén. Tentokrát se neodpouštěla sebemenší chyba.
Zatímco Hekelemu připadla role černého koně, obhájci titulu Radomíru Šimůnkovi se moc šancí nedávalo. Na rozdíl od prvně jmenovaného totiž neoplýval optimální formou. Projevilo se to hned v průběhu prvního kola, kdy zahučel do závěje a s poraněnou krční páteří musel na vyšetření do nemocnice. Naděje českého reprezentanta pohasly dřív, než se stačily pořádně rozhořet.
Zkušený válečník z Loštic za to vzal hned od začátku. Jako klíště se držel nejrychlejší trojice a po úvodní čtvrthodině měl před pátým v pořadí luxusní náskok čtyřiceti vteřin.
Devětatřicetiletý veterán se nevzdával ani ve chvíli, kdy Boroš, Paprstka a Nesvadba systematicky navyšovali už tak vražedné tempo a jeho manko postupně narůstalo. Přispělo k tomu jedno nepříjemné podklouznutí a především smolný pád při ošidném sjezdu na konci pátého kola. Hekele si krvavý šrám způsobil na místě, které se stalo osudným zraněnému Šimůnkovi. I když se z něj stal závodnický sirotek, za velké podpory početného fanklubu nepřestával bojovat.
Loštický matador se v cílovém prostoru objevil zcela osamocený jako čtvrtý a výborným výkonem potvrdil, že mu letošní sezóna vychází parádně. Zázračné oživnutí korunoval nejlepším výsledkem, kterého dosáhl při svých účastích na mistrovství republiky. Novým šampiónem je Michael Boroš, jenž vyzrál na kolínskou dvojici Paprstka – Nesvadba.
Dařilo se i dalším okresním zástupcům. Lubomír Petruš ze Šumperka figuroval na šesté pozici a stejné místo obsadila i novomalínská Martina Kukulová. V zápolení žen zaostala za vítěznou Havlíkovou o necelé čtyři minuty.


Foto: Jan Brychta

Emil Hekele odvedl na východě Čech výbornou práci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.