SPORT

Cyklokrosař Emil Hekele má formu, pojede další mistrovství republiky

9. ledna 2020, 22:00, Petr Fišer
Cyklokrosař Emil Hekele má formu, pojede další mistrovství republiky Loštice – Je to neuvěřitelný borec. I když o dva roky překročil věkovou hranici čtyřiceti let a drtivá většina jeho vrstevníků sleduje cyklokrosové dění už pouze z uctivého povzdálí, je schopen porážet daleko mladší soupeře. Dobrá zpráva: EMIL HEKELE oplývá velmi slušnou aktuální formou.

S podporou materiálu od Max Cursor opět válí. V probíhající sezóně vyhrál šest mezinárodních závodů kategorie C2 a jeden C1. K tomu přidal medailově zvládnuté starty v rakouském pohárovém seriálu a jedno „exhibiční“ vítězství v českém Vidově.

Kdo chtěl vidět loštického matadora v akci, musel prostřednictvím internetových přenosů sledovat dění po celém světě. Do domácího Toi Toi Cupu se zapojil pouze třikrát, a to v Mladé Boleslavi, Hlinsku a Holých Vrších. Čtyřikrát se představil na půdě sousedního Slovenska, a kromě Rumunska, Rakouska a Francie zavítal i do dalekého Japonska. Ve východní Asii si vedl znamenitě. Přemožitele našel pouze v jednom ze čtyř případů a nejhůře skončil druhý.
Vrcholem jeho snažení bude blížící se mistrovství republiky. V Jičíně se pojede už o víkendu. Pokud se sejdou všechny příznivé okolnosti a budou mu přát blátivé podmínky, v nichž si libuje, mohl by zatápět národní špičce. V pořadí UCI žebříčku se nachází v TOP 50, kde je v současnosti s nasbíranými body druhým nejúspěšnějším českým cyklokrosařem. Zatímco některé reprezentanty a favority na stupně vítězů provázela v posledních dnech minulého roku poněkud kolísává výkonnost, Hekele představoval pravý opak.

I tak zůstává nohama pevně na zemi. Dobře si uvědomuje, jak může být náročná cyklistická disciplína nevyzpytatelná a zároveň i ošidná a krutá. Stačí připomenout loňský šampionát. Před nájezdem do závěrečného okruhu držel v těsné blízkosti za vedoucím Michaelem Borošem stříbrnou pozici a nezadržitelně pádil za premiérovou medailí v dlouhé kariéře. Ale co čert nechtěl. Při prvních šlápnutích utrhl řetěz a musel zpátky do depa, kde podle přísných arbitrů porušil pravidla spojená s výměnou kola. Výtečně rozjetou partii mu zhatila nekompromisní diskvalifikace.
V bezprostředním rozhovoru pro Českou televizi nijak neskrýval obrovskou frustraci. „Cyklokros u nás řídí mafie. Nevyhovovalo jim, že jsem z druhého místa porážel profesionály, byť jsem amatér. Rozhodčí nedělají, co by měli dělat. Tohle je pro sport špatně,“ chrlil ze sebe negativní lávu.
Ačkoliv dlouhodobě patřil mezi největší kritiky poměrů v české cyklistice, potažmo v odvětví cyklokrosu, za ostrá vyjádření po skončení mistrovství se dodatečně omluvil. „Všechno jsem vyřkl ve sportovních emocích. Zvolil jsem přitom nevhodná slova. Jednalo se o závod, na který jsem se hodně připravoval, a proto byly moje emoce silnější. Rozhodčímu, a to jak hlavnímu, tak i depovému, jsem se omluvil a oni moji omluvu přijali. Svého jednání lituji a pokusím se mu v budoucnu vyvarovat,“ kál se tehdy před disciplinární komisí. Ta ho potrestala zastavením činnosti v délce patnácti kalendářních dnů.


Foto: Satoshi ODA/JAP

Emil Hekele provolával slávu českému cyklokrosu mimo jiné i v zemi vycházejícího slunce. S jakou bilancí? Čtyři závody, tři vítězství, jedno druhé místo.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.1.2020 15:23
Titulek: no jo
Autor: aNONYM
To bylo kňourání a najednou si závodí v Japonsku! Tak snad už bude klid ;-)
Reagovat
Datum: 10.1.2020 17:39
Titulek: borec z Loštic
Autor: Ondra
18
Stejně jako vloni úžasná forma, 6 UCI vítězství + 2 druhá místa! Ve světovém UCI žebříčku druhý z Čechů (44 pozice). Hoši by měli přidat, válcuje je veterán ;) Držím palce na MČR!
Reagovat
Datum: 13.1.2020 01:14
Titulek: Re: borec z Loštic
Autor: Ondra
14
A titul mistra ČR je doma. Logické vyústění. Teď na MS.
Reagovat
Datum: 12.1.2020 12:07
Titulek: mistr
Autor: aNONYM
A je to tam! A bez kňourání, tak to má být. Palec hore.
Reagovat
Datum: 12.1.2020 21:58
Titulek: Re: mistr
Autor: Drinker
20
aNONYM, leden 2019, během kritiky "lokální hvězdy" Emila Hekela:"Sám pořádám celoroční sportovní klání, sám jsem hrál (kdysi) v nejvyšší soutěž v republice, takže z nás dvou seš teoretik spíš ty. Pokud mám výsledky, tak seženu sponzora, pokud neumím ani pravidla a udělám ze sebe v přímém přenosu lamu kecama o sportovní mafii jako Emilio, považoval bych se za tragéda. Vy, teoretici, to holt vidíte trošku šejdrem. Nic proti němu, ale tohle kňourání mu prostě na ničem nepřidá."
Drinker, leden 2019, žádost:"aNONYME, můžeš nás tady pozvat na své celoroční sportovní klání?"
aNONYM se odmlčel. Snad nyní odpoví :-).
Reagovat
Datum: 24.1.2020 15:03
Titulek: Re: mistr
Autor: aNONYM
Proč bych tě zval? Abys měl blbé kecy nebo co bys tam jako neumětel dělal?
Reagovat
Datum: 24.1.2020 18:23
Titulek: re
Autor: jednoduché
aNONYM hrál kdysi kuličky na nejvyšší úrovní až mu někdo vysvětlil, že hraje kapesní kulečník, je to tajrtlík.
Reagovat
Datum: 14.1.2020 08:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Tom
Ještě by si mohl odpustit ty dokola omílané řeči o tom, že jezdí pouze po práci, a bylo by to fajn ;-)
Reagovat
Datum: 15.1.2020 10:06
Titulek: Redakce asi chrápe !!!
Autor: Zdenda
Chudáci,mohou se přetrhnout.
Reagovat
Datum: 24.1.2020 21:41
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
A kde se přetrhnou a nebo si něco natrhnou?
Reagovat