ZPRAVODAJSTVÍ

Cykloboom pokračuje. Přibudou nové stezky

10. května 2016, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Cykloboom pokračuje. Přibudou nové stezky Mohelnice, Zábřeh - Ještě letos získá Mohelnice další kilometr cyklostezky. Na její stavbu se připravuje také sousední Zábřeh, kde se letos zaměří na výkup pozemků. Cílem nových projektů je hlavně to, aby se cyklisté vyhnuli místům s vysokou frekvencí automobilové dopravy.

 „Je to taková docela krátká, ale důležitá trasa, která by měla lidem, co v této lokalitě bydlí, pomoci bezpečně překonat rychlostní komunikaci na Šumperk a dostat se do centra města," uvedla tajemnice mohelnické radnice Věra Nedomová. Mohelnici pomůže krajská dotace s vybudováním zhruba 1,2 km úseku z Havlíčkova náměstí k parku s návazností na ulici Sadová. Investice spojená s vybudováním podjezdu pod silnicí se předpokládá ve výši 2,5 miliónu korun.

Zábřeh nezahálí


„My zatím na svoji dotační příležitost čekáme," řekl k tématu starosta Zábřeha František John a dodal: „Zábřežská část cyklostezky na Leštinu je připravená a před žádostí o dotace. Budovat bychom ji chtěli příští rok. Pro cyklostezku směr Postřelmov vykupujeme pozemky.“ Radnice musí půdu vykoupit nebo směnit od Agrodružstva. První z výkupů zastupitelé schválili na svém jednání 27. dubna.Foto: Jaroslav Kropáč

Cesta na kole mezi Zábřehem a Postřelmovem je jen pro odvážné. Připravovaná cyklostezka má zajistit, aby tudy mohl jezdit kdokoli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.5.2016 07:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Moris
116
225
Zábřeh nezahálí... už vykupuje pozemky takže zase jenom keci, zatímco Mohelnice staví. A tak je to se vším. Rekonstrukce kanalizace kde nikdo za nic nezodpovídá a nikdo netuší kdo kde vlastně dělá je toho příkladem.
Reagovat
Datum: 12.5.2016 07:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Zábřežák
121
127
Zábřeh v rámci budování cyklostezek intenzivně připravuje likvidaci cca 500 m chodníku na Leštinské. Když ale mohl vyřešit opravdu kritický úsek Postřelmov - Zábřeh při rekonstrukci železnice trošinku zodpovědní spinkali.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).