SPORT

Cyklisty prověřil první letošní maratón

6. června 2012, 17:49, téma CYKLO, Jan Suchomel
Cyklisty prověřil první letošní maratón Šumperk – Sobotním závodem v Bozeňově pokračoval Šumperský pohár horských kol. První maratón sezony zkomplikovaly závodníkům defekty.
Po propršeném pátku doufali závodníci i pořadatelé, že se počasí umoudří a při prvním maratónu sezóny nezmoknou. A počasí jim přálo, v sobotu se žádné lijáky z oblohy nesnesly, i přesto dojeli závodníci pěkně mokří.

V deset hodin startovaly žákovské kategorie, které čekala trať dlouhá patnáct kilometrů. „Nejrychleji ji zajel Jiří Pokorný z týmu Cyklo Polách a syn. Mezi dívkami byla nejrychlejší Eva Pláničková z Bikesport týmu Mohelnice,“ řekl organizátor Jiří Kessler.

Hodinu před polednem se na start postavili závodníci v juniorských a dospělých kategoriích. Ženy a junioři jeli třiceti kilometrovou trať, muži museli ušlapat padesát dva kilometrů. „Závodit se začalo hned po startu, každý se snažil do prvního kopce najet v popředí startovního pole. Hned první stoupání roztáhlo závodníky, ale už v prvním sjezdu zhasly naděje některých závodníků na dobré umístění,“ popsal začátek závodu Kessler. Při sjezdu totiž někteří závodníci píchli a ztratili tak kontakt s vedoucí skupinkou. Některé smůla neopustila ani později a museli znovu měnit duši. „Jedním z největších smolařů byl Emil Hekele, který chtěl konečně vyhrát. Nakonec byl ale rád, že dojel do cíle a nemusel kolo tlačit,“ vylíčil útrapy cyklistů Kessler. Pár závodníků muselo do cíle kolo dotlačit, protože už neměli náhradní duše a měli tak prázdní kola.

Třicetikilometrovou trať zdolal nejrychleji Jan Urbášek z Uničova v čase 1 hodina a 24 minut. Na dvaapadesátikilometrové trati triumfoval Daniel Blaniček z týmu Vašíček Pekařství. První maraton sezóny zajel za 2 hodiny, 13 minut a 19 vteřin. V závodu chyběl zatím vedoucí muž průběžného pořadí Jan Směšný. Mezi ženami si druhé letošní vítězství připsala Hana Smitalová, která se v počtu vítězství vyrovnala své soupeřce Evě Komárkové. Ta však soutěží v druhé ženské kategorii.

V nejstarší mužské kategorii letos dominuje Martin Vala z Bike sportu Uničiv, který dokázal vyhrát všechny čtyři závody, kterých se letos účastnil.„Pořadatelé připravili pěkný závod v příjemném prostředí,“ poděkoval Kessler pořadatelům z rekreačního střediska v Bozeňově.

Šumperský pohár horských kol pokračuje v sobotu. Cyklisty čeká terénní XC závod v Hynčicích pod Sušinou.
Daniel Blaháček v cíli Foto: Kateřina TomáškováDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).