ZPRÁVY

Cyklisté i chodci se v Rapotíně mohou těšit na nové stezky

24. března 2015, 10:00, hap
Rapotín - Několik nových cyklostezek obohatí náš region díky podpoře Olomouckého kraje. Hejtmanství přispělo částkou čtyři milióny korun a vedle Olomouce, Prostějova a Dlouhé Loučky získal dotace i Rapotín.

 „Budování cyklostezek přispívá ke zlepšení ekologicky šetrné dopravy. Čím více lidí bude jezdit do zaměstnání, do školy nebo i na úřady na kole, tím lepším místem k životu náš region bude,” uvedl náměstek hejtmana Alois Mačák. Rapotín peníze od kraje v celkové hodnotě 687 tisíc korun použije na výstavbu společné stezky pro chodce a cyklisty v lokalitě U Losinky. „Kvituju to jako další vylepšení Rapotína, i když já už se po stezkách vydávám většinou jen pěšky,“ říká jednasedmdesátiletý Jiří Pech z Rapotína.
Od roku 2004 do roku 2014 poskytlo hejtmanství obcím a městům našeho regionu zhruba 74 miliónů korun na podporu budování cyklostezek. Za tu dobu se postavilo 82 úseků cyklostezek o celkové délce necelých 84 kilometrů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 25.3.2015 23:12
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
No, na to ani nemusíš být sportovec, kterej jezdí 40-50km/hod. Ono ikdyž po takové stezce jedeš pohodvých rekreačních 15km/hod, tak jsou ty neustálý vlny nepříjemný. O (dů)chodcích nemluvě a o zaparkovaných autech už vůbec. Fakt nechápu, k čemu jsou takový cyklostezky dobrý. Drahý je to jak hrom a houby z toho. Zúžili silnice, aby se vedle nich ty cyklostezky vlezly a přitom kdyby jen na silnice všude namalovali řádně viditelnou čáru vyznačující pruh pro cyklisty, bylo by to nesrovnatelně levnější a (neříkám že všude, ale na některých určitých místech určitě) tisíckrát lepší.
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):