ZPRÁVY

Cyklisté i chodci se v Rapotíně mohou těšit na nové stezky

24. března 2015, 10:00, hap
Rapotín - Několik nových cyklostezek obohatí náš region díky podpoře Olomouckého kraje. Hejtmanství přispělo částkou čtyři milióny korun a vedle Olomouce, Prostějova a Dlouhé Loučky získal dotace i Rapotín.

 „Budování cyklostezek přispívá ke zlepšení ekologicky šetrné dopravy. Čím více lidí bude jezdit do zaměstnání, do školy nebo i na úřady na kole, tím lepším místem k životu náš region bude,” uvedl náměstek hejtmana Alois Mačák. Rapotín peníze od kraje v celkové hodnotě 687 tisíc korun použije na výstavbu společné stezky pro chodce a cyklisty v lokalitě U Losinky. „Kvituju to jako další vylepšení Rapotína, i když já už se po stezkách vydávám většinou jen pěšky,“ říká jednasedmdesátiletý Jiří Pech z Rapotína.
Od roku 2004 do roku 2014 poskytlo hejtmanství obcím a městům našeho regionu zhruba 74 miliónů korun na podporu budování cyklostezek. Za tu dobu se postavilo 82 úseků cyklostezek o celkové délce necelých 84 kilometrů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 25.3.2015 20:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Andersson
A hlavně je udělejte úzké a spojené s chodníkem, aby se tam společně cyklisté a chodci okopávali a nezapomeňte před každým domem ty cyklostezky snížit na úrověň silnice, aby až tam pojedu třicítkou (si zasportovat, povinnost užít cyklostezky!), abych se tam vydrncal! Hlava to nebere, ale cyklista je povinnen užít cyklostezky a pokud je spojená s chodníkem, je to někdy boj. Maminky s kočárky a ratolestmi téměř přes celý chodník, zacinkáte a ona Vás seřve. Přitom na některých cyklostezkách mohu jezdit do 50 km/h, pokud není rychlost omezena. Cyklostezky jsou dobrá věc, ale proč zákon nemyslí na sportovce, když pojedu plynule a v mém klidu 40 km/hod. To se pak na cyklostechce každý, koho předjedu, lekne. Proč ti rychlejší nemoho využívat silnice?
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):