SPORT

Cyklista Robin Wagner je zlatý! Obhájil evropský titul

30. července 2014, 09:00, Petr Fišer
Cyklista Robin Wagner je zlatý! Obhájil evropský titul Portugalsko, Zábřeh - Fantastická práce! Robin Wagner se na mistrovství Evropy dráhařů do 23 let blýskl úctyhodným kouskem. V Portugalsku zopakoval titul v závodě na kilometr s pevným startem. Druhý rok po sobě triumfoval na stejném místě – ve městě Anadii.

 „Měl jsem částečnou výhodu v tom, že jsem startoval až jako poslední a viděl časy ostatních. V tu chvíli jsem věřil, že když se všechno dobře sejde a povede se mi start i rozjezd, mohlo by to vyjít. A ono to opravdu vyšlo!“ svěřoval se bezprostředně po dalším prvenství na vrcholné evropské akci. Ovládl ji před stříbrným Nizozemcem a bronzovým Rusem. Další Čech David Sojka skončil šestý. „Chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, co jsem vlastně znovu dokázal. Vzápětí proběhly velké gratulace. Stát na bedně a poslouchat českou hymnu je asi nejhezčí okamžik na světě,“ hlásil přímo z dějiště exkluzivně TÝDNU. „Ambice byly takové, že jsem chtěl být na stupních vítězů. A v nejlepším případě obhájit titul, což se podařilo,“ odtajnil své počáteční představy. „Po tvrdém tréninku jsme poslední týden už jen ladili formu. To znamená, že jsem měl v podstatě lehčí, ale o to intenzivnější tréninky. Nezbytnou částí přípravy byla i relaxace. Takže jsme chodili do sauny, na masáže a do bazénů. Podřizovali jsme všechno tomu, aby fazóna vygradovala ve správný čas,“ popisoval s nejcennějším kovem v ruce.

Loňské zlato v kilometru a stříbro v týmovém sprintu jej předurčovalo k dalšímu úspěchu. Cyklista, který po začátcích v zábřežském týmu Caska-Invest a následném přechodu do Prostějova už třetí sezónu obléká dres brněnské Dukly, nezklamal a potvrdil roli jednoho z favoritů. „Žádný tlak jsem si nepřipouštěl. Konkurence na Evropě je veliká, jezdí se čím dál rychlejší časy,“ uvedl jednadvacetiletý reprezentant. „Obhajoba je vždycky těžká. Pokaždé se objeví někdo mladší nebo se některý závodník výrazně zlepší. Na mojí snaze získat titul se ale nic neměnilo. Před každým závodem jsem nervózní, ale tentokrát jsem se spíše těšil. Když mám výkonnost, vždycky se mi nastupuje s čistější hlavou,“ líčil talent ze Zábřeha.

V Portugalsku mimo jiné usiloval o kvalifikační body pro letní hry v brazilském Rio de Janeiru. „Letos začíná dvouletá nominace. To znamená, že si je budu muset vyjíždět ze světových pohárů, evropského šampionátu a mistrovství světa. Bude to hodně obtížné. Startovat na olympiádě bude chtít každý a konkurence je velmi vysoká. Pojede na ni jen dvanáct Evropanů. Je to můj největší sen,“ přiznal bez okolků.

V říjnu letošního roku jej čeká další z vrcholů – mistrovství Evropy Elite. „Prozatím mám vyjetou účast v pevném kilometru a ve sprintu týmů. V obou případech bych znovu rád na bednu,“ plánoval optimisticky.

To je on, opětovný šampión.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.